Örslü vs Örssüz Savaşma

• Oyun

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Örslü vs Örssüz Savaşma

Arkadaşlar merhaba.. Bi sorum olacak bilgim olmadığından soruyorum. Örslü ve örssüz savaşan birisi arasında kayıp olarak ne gibi bi fark oluşur?
      İttifak savaşında olduğumuzu farz edelim.. Full kadro savaşa geliyorum her birimden 1000 er adet örsüm de var. Rakibin de her birimden 1000 er adeti var fakat örsü yok. Böyle bir savaşta, ne gibi bir sonuc oluşur??
      Örneğin deniz savaşında raunt başında kaç adet fazladan buharlı, füze, şahmerda ve balon kesilir ? Veya kara savaşında kaç adet hoplit, kılıç, top ve balon kesilir?? Umarım bilgisi olan vardır
    • Yaklaşık yüzde 30 fazla kayıp verirsin hocam ön saflar için.
      balonların hiç savaşamıyacak hepsi ölecek o yüzden arka safın ölücek ama sen hiç arka saf öldüremeyeceksin.
      Ama full örs için ortalama 10k-15k altın harcadıgını düşünürsek aslında neredeyse rakibinden yüzde 30 daha fazla ordu taşıyabilirsun.
      balon ve gro basmazsın.Topçu yerine şahmerdan denizdede deniz altı kulanırsan ve ön saf ve kanat sayını yüzde 50 daha fazla basabilirsin sen alırsın bence :)
      düelloda kaybedersin kesim farkından ama yeşil raporu sen alırsın bence :)
    • Ya şimdi bi hesabım var da, örsü yok 8m lik bi hesap. Onun şehirlerini yıkıp örse mi götürsem diyorum ama kıyamıyorum :D şu anda da savaştayız, adam örslü ben örssüz, nasıl savaşabilirim diye düşünüyoorum :)
    • hangi server bende de var oyle bır sorun eskı serverlarda örs hep sulfur de ondan dolayı sıkıntı cıkıyor full örslü olanlar hep sulfure atıp dezavantaj savas zamanı 3 kat keserek avantaj kazanıyorlar tuhaf bır sıstem allahtan yenı serverlarda oyle bır sıkıntı yok örs her mazemeye dagılmıs durumda :D örssüz savasıyorsan daha cok kesıleceksın daha cok basacaksın baska caren yok
    • D A N G E R wrote:

alpha dünyası :) kayıp oranlarına göre savaşmayı düşündüm bende raunt başına mesela fazladan 30 hoplit kesiliyosa çok ta umrumda olmaz :)
      :))))))))) keşke 30 hoplit fazladan kesilse sana sımdı saka gıbı gelıyor mantıgın el vermıyor 2 zırh alıp %20 fazladan vuruyor ne kadar kesim farkı olabılır dıye sen bı savasa gir örssüz 5. seviye örslü biriyle raund basına kesim farkını detaylıca ıncele demek ıstedıgımı anlayacaksın aman dıyım gemı de sakın denemk ıcın bıle gırme senden 3 gider karsıdan 1 gider hatta balon gemısını kesemezsın adamın 5-6 raund :D kara da da topcuların kesılır habire balonların raunda gırer gırmez ölur bı dene gör bunların hepsını :D
    • D A N G E R wrote:

Ya şimdi bi hesabım var da, örsü yok 8m lik bi hesap. Onun şehirlerini yıkıp örse mi götürsem diyorum ama kıyamıyorum :D şu anda da savaştayız, adam örslü ben örssüz, nasıl savaşabilirim diye düşünüyoorum :)
      yeni kurabileceğin bir şehir varsa onu kurmayı bekle onu atarsın örse 7 günde birde olsa bi tane örs basarsın taşımak çok zahmetli iş yoksa
    • berkayerdo12 wrote:

D A N G E R wrote:

alpha dünyası :) kayıp oranlarına göre savaşmayı düşündüm bende raunt başına mesela fazladan 30 hoplit kesiliyosa çok ta umrumda olmaz :)
      :))))))))) keşke 30 hoplit fazladan kesilse sana sımdı saka gıbı gelıyor mantıgın el vermıyor 2 zırh alıp %20 fazladan vuruyor ne kadar kesim farkı olabılır dıye sen bı savasa gir örssüz 5. seviye örslü biriyle raund basına kesim farkını detaylıca ıncele demek ıstedıgımı anlayacaksın aman dıyım gemı de sakın denemk ıcın bıle gırme senden 3 gider karsıdan 1 gider hatta balon gemısını kesemezsın adamın 5-6 raund :D kara da da topcuların kesılır habire balonların raunda gırer gırmez ölur bı dene gör bunların hepsını :D
      O derece mi yahu :D tamam o zaman kalsın ben en iyisi vurkaç yapayım yapcak bişey yok :))))

-çılgın47- wrote:

D A N G E R wrote:

Ya şimdi bi hesabım var da, örsü yok 8m lik bi hesap. Onun şehirlerini yıkıp örse mi götürsem diyorum ama kıyamıyorum :D şu anda da savaştayız, adam örslü ben örssüz, nasıl savaşabilirim diye düşünüyoorum :)
      yeni kurabileceğin bir şehir varsa onu kurmayı bekle onu atarsın örse 7 günde birde olsa bi tane örs basarsın taşımak çok zahmetli iş yoksa
      10 taane şehri var ya ya yıkıp kurmam gerekiyor yada kurmadan oynamak lazım
    • -çılgın47- wrote:

ambro çekme imkanın yokmu hiç o şekilde taşıyabiliyorsan taşı derim diğer türlü yıkıp taşıman o şehirleri baştan inşa etmen oyundan epey soğutacaktır seni yada server birleşimi olacak diyorlar tarihi belli değil o zamanı bekle istersen
      Öğrenciyim ona imkanım yok maalesef ::(
    • birleşmeyi bekle diyecem onunda ne zaman olacağı belli değil diğer türlü sen bilirsin zaten alphada oynuyom dedin orda sülfür dışında örs yok yok sülfür adasından bunca şehri geliştirmek için ya yağma atcan bol bol yada sülfürü mermere çevirmek için gene ambro gerekecek yıkmadan önce bunları düşün iyice
    • Sürekli savaşmayacaksan 1 örs + teokrasi iyi kötü işini görür 5 günde bir örs kullanabilirsin. Ama sık sık savaşırım diyorsan mecburen en azından 3 örs + teokrasiye ihtiyacın var. 3 şehrini de yıkıp örse taşıyıp tekrar aynı seviyeye getirmekte aylarını alabilir.
    • kardeşim. savaştaki kayıp oranını etkileyen çok şey var. 1. faktör moral 2. faktör örs 3. faktör cephane durumu. savaşta şartların eşit ise ve rakibin örsü yoksa sahip oldugun örs 5. seviyedeyse rakibe %20 daha fazla zarar verirsin.
      moral faktörü bazı durumlara göre dengeleleri değiştirir. rakip daha kalabalıktır belli bir yüzde de fazla kayıp verirsin. daha fazla kayıp verdiğinden bile moralin düşer. bunları savaş esnasında detaylı rapordan bakarak zamanla öğrenirsin.