23 Önerme (Şirkete Açık Bir Mektup) (Çeviri Tartışma)

• Oyun

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• "Peki tam olarak ne istiyorsun? Görebildiğim kadarıyla herkes tarafından görülmesini istedin ama sonra ne geliyor? Daha fazla fikir edinmek için önermeleri ve insanları tartışmak ister misiniz?"

"Hayattaki en önemli şey post kasmak değildir.
      Bunu yapabilen bir ekibe sahip olmaktır."
      Nöbetçi Team

@FlemaN:Audi iyi post kasıyorsun dostum yörükte sana bakıp ders alsın :)
      @Exia:helal olsun tebrikler :)

The post was edited 1 time, last by Audience ().

• Şimdi mevzuya Badidol CoMa geliyor ve

"Ne yapmaya çalıştığınızın farkındayım,ancak ne yazık ki bunun seçtiğiniz formda anlamsız bir çaba olduğunu söylemeliyim. Bütün bu farklı topluluklarda tartışarak tartışmayı farklı X parçalara ayırıyorsunuz. Sonunda yine (sonra benden bilgi alan ilgili CoMa'ların raporları biçiminde) masamda sona erer. Öyleyse mantıksız miktarda insanın mantıksız miktarda fazladan çalışmaya neden olmasının anlamı nedir? CoMa'nız sorularınızı cevaplamakta tamamen yetkili. Bu konuşmayı topluluğunuzda kendi dilinizde yapmak için fazlasıyla yeterli olurdu. Ancak bu noktalardan bazılarını listenizden hızlıca seçeyim. Birleşme,yapılacaklar listemizdeki 1 numaralı konu. Ancak ne yazık ki birleştirmeleri yeniden etkinleştirmek küçük bir sorun değil. Mevcut birleşme sistemi,oyun kodunun geri kalanıyla birlikte büyüyüp evrim geçirmedi ve bu nedenle şu anda kullanılamıyor. Oldukça karmaşık bir sistem. Bu yüzden kolayca değişmez. Oyuna şu anda atanmış olan kaynaklarla bu ne yazık ki çok zaman alıyor. Her zaman bir şeyler yatırman gerekecek. Ya zaman ya da para. Eğer zaman harcamazsanız para yatırmanız gerekecek. İnsanların para yatırmalarını istiyorsanız alabileceği mallar cazip olmalıdır. Bunu dengelemek asla kolay değildir. Evet,yol boyunca bazı hatalar yapmış olabiliriz. Bunu inkar etmeyeceğim. Ancak bu karar benim tarafımdan değil,tamamen farklı bir düzeyde veriliyor. Sizi temin ederim ki bu,sırasıyla (ancak ilk defa değil) iletilecektir. Bununla birlikte,ödeme yapmayan kişilerin makul ve doğru gördükleriyle ödeme yapanların paraları için ne bekledikleri arasında bir tutarsızlık olacaktır. Konudan ve karaborsa hakkında aldığım tüm geri bildirimlerden karaborsa özelliğinin tam bir elden geçirilmesi gerektiğini söyleyebilirim. Ne yazık ki,şu anki kaynakların oyuna yönlendirilmiş olduğunu görmüyorum. Bunun işe yarayacağından emin değilim. Eğer turları kısaltırsanız özellikle sadece sabit bir sayıya basit bir düzeltme değişikliği yapmak yerine süreyi zamanla değiştirmesi gereken bazı süslü algoritmalarıyla sadece daha fazla tur yaratmanız gerekir. Bunun ne kazanacağından pek emin değilim. Teknik açıdan bu,işleri daha da kötüleştirir. Çünkü turların depolandığı veri tabanı daha da fazla ve hepsinden daha hızlı bir şekilde doldurulacak. Şahsen ben sadece turları kısaltmanın bize faydası olacağını düşünmüyorum. Bence böyle bir savaş sistemi,bundan çok daha ileri giden önemli değişikliklere ihtiyaç duyacak. Bununla birlikte,mevcut kaynakların oyuna yönlendirilmesiyle maalesef bunun yakın bir zamanda olduğunu görmüyorum. Mucize sisteminin yeniden işlenmesi küçük bir başarı değildir ve önce bir çok oyun tasarımı gerektirecektir ve kesinlikle gelişim için de küçük bir görev değildir. Oyuna aktarılan mevcut kaynak miktarıyla bunun yakın zamanda göreceğimiz bir şey olduğunu sanmıyorum. Sorumlu CoMa'nızla iletişime geçin. Her CoMa;topluluğunun etkinliklerinden,yarışmalarından ve ödüllerinden sorumludur. Sadece ödüller vb.açısından benden onay istemeleri gerekir. Ancak genel olarak her CoMa herhangi bir zamanda oyun içi yarışma veya özel etkinlik (bonus vb.) düzenlemekte serbesttir. Olaylar içerisinde otomatik olarak oyun içindeki olaylara gelince,"olay özellikleri" entegre edilmiş. Mesela günlük görevlerimiz var. Bundan daha fazlası,önce çok fazla Oyun Tasarımı gerektirecektir. Çok büyük miktarda Geliştirme ve Kalite Güvencesi süresi,ardından gelir. Yani "Oyuna aktarılan mevcut kaynak miktarıyla bunun yakın zamanda göreceğimiz bir şey olduğunu sanmıyorum". Bu önermede tam olarak neyin değişmesi gerektiği konusunda herhangi bir fikrim yok. Ancak korsanlık sistemi devasa ve karmaşıktır ve sadece bir hevesle değiştirilemez. Bunu değiştirmek "Önce çok fazla Oyun Tasarımı gerektirecektir. Çok büyük miktarda Geliştirme ve Kalite Güvencesi süresi,ardından gelir". Kesinlikle yakın zamanda gerçekleşecek bir şey değil."

Nöbetçi Team

• "Korsanlık araştırmasını hareket ettirme fikri vardı. Bu yüzden,bir oyuncu veya çok oyuncunun korsanlığa katılması çok daha fazla zaman alır. Bunun en açık yol olduğunu sanmıyorum ama şu anda muhtemelen en iyi fikir."

Nöbetçi Team

• Şimdi mevzuya Badidol CoMa geliyor ve

"Bunu tekrar ileteceğim. Belki şimdi daha hassastırlar."

Nöbetçi Team

• "Bu kapsamlı cevap için teşekkür ederiz. İşinizi gerçekten takdir ediyoruz. Burada çıkardığımız tüm sorunların belirli bir ortak paydası var. Bazıları çok önemli ve arzu edilse de uygulanmazlar. Dahası son zamanlarda büyük güncellemeler olmadı. Hedefimize tam olarak ulaşamayacağımızı biliyoruz. Ancak dedin ki "Geri Bildirim". İşte buradayız. Dürüst olmak gerekirse asıl amacımız bu sorunları aşmaktı ve başardık."

Nöbetçi Team

• Snape wrote:

Polonya CoMa'sı ile iletişim kurmak için Polonya Foruma Üye olup kendisine Mesaj atmalısınız.

Stomt sadece Ikariam'ın Uluslararası ortak bir platformu ve bu platformda sorularınızı yanıtlayabilecek tek yetkili Badidol.
      Liderim sanırım anlamadınız. Badidol bunu bize değil Polonyalı oyunculara söylemiş. Tabiki onlar kendi formunda hesap açarsa oradan coma larına sorabilir. Bizim forumda soracak ve geri bildirim alacak yerimiz yok. Konu açtığımızda verilen tek cevap, birleşim olursa, oyuna yenilik gelirse bilgilendirileceksiniz. Konu kilit. Tartışamıyoruz bile

The post was edited 1 time, last by Kurtcigeri ().

• @Kurtcigeri

Yani işte bir de alternatif olarak, @Snape de söz etmiş, geri bildirim sistemi var. (Elçi gibi bir şey yapıyorum forumla orası arasında,beni de gör yani. :D)

"ABD forumunda bu konu hakkında çarpıcı bir tartışma yaptık. Oradaki yorumları okumanı şiddetle tavsiye ederim. Bu bir zevk. Ayrıca,eğer bir şirket temsilcisi de forumumuza merhaba demek için gelirse çok seviniriz."

Nöbetçi Team

• Kurtcigeri wrote:

Snape wrote:

Polonya CoMa'sı ile iletişim kurmak için Polonya Foruma Üye olup kendisine Mesaj atmalısınız.

Stomt sadece Ikariam'ın Uluslararası ortak bir platformu ve bu platformda sorularınızı yanıtlayabilecek tek yetkili Badidol.
      Liderim sanırım anlamadınız. Badidol bunu bize değil Polonyalı oyunculara söylemiş. Tabiki onlar kendi formunda hesap açarsa oradan coma larına sorabilir. Bizim forumda soracak ve geri bildirim alacak yerimiz yok. Konu açtığımızda verilen tek cevap, birleşim olursa, oyuna yenilik gelirse bilgilendirileceksiniz. Konu kilit. Tartışamıyoruz bile
      +1
    • Audience wrote:

Şimdi mevzuya Badidol CoMa geliyor ve

"Ne yapmaya çalıştığınızın farkındayım,ancak ne yazık ki bunun seçtiğiniz formda anlamsız bir çaba olduğunu söylemeliyim. Bütün bu farklı topluluklarda tartışarak tartışmayı farklı X parçalara ayırıyorsunuz. Sonunda yine (sonra benden bilgi alan ilgili CoMa'ların raporları biçiminde) masamda sona erer. Öyleyse mantıksız miktarda insanın mantıksız miktarda fazladan çalışmaya neden olmasının anlamı nedir? CoMa'nız sorularınızı cevaplamakta tamamen yetkili. Bu konuşmayı topluluğunuzda kendi dilinizde yapmak için fazlasıyla yeterli olurdu.

Audience wrote:

@Kurtcigeri

Yani işte bir de alternatif olarak, @Snape de söz etmiş, geri bildirim sistemi var. (Elçi gibi bir şey yapıyorum forumla orası arasında,beni de gör yani. :D)

"ABD forumunda bu konu hakkında çarpıcı bir tartışma yaptık. Oradaki yorumları okumanı şiddetle tavsiye ederim. Bu bir zevk. Ayrıca,eğer bir şirket temsilcisi de forumumuza merhaba demek için gelirse çok seviniriz."
      Hayır badidol kendi formunuzda kendi dilinizde yapın diyor. Biz merci bulamıyoruz. sorun orada.
    • O zaman mikrofonlarımızı @FastFooDa uzatıyoruz.

(Bu arada çeviri yapmaya devam ediyorum. Yoksa bitmedi yani.)

Nöbetçi Team

• En çok sorulan soru ; Birleşim olacak mı ?

Bu sorunun yanıtı '' İlk önceliğimiz bu ve bunun üstünde çalışıyoruz ''

Bize verilen cevap bu, size bu şekilde belki bunu defalarca söyleyebiliriz, çünkü bizlerde aynı cevabı alıyoruz. Eğer ki bu aylar devam edecekse aynı cevabı bizlerden de defalarca duyma ihtimaliniz çok yüksek.
    • Birlesir birlesirde 4 serveri 2 alternatif servera kaydirsalar. 4 serverdada 10 tane oyunu olan birisi 2 server yetersiz kalir. Bunu cözmeleri gerekecek.

Eski serverlar icin 5 tane bos server acacaklar isteyen istedigi servera gececek.

Yeni serverlar icinde eski serverlar icin acilan 5 serveri ve 2 server daha acacaklar. Yeni serverlar 7 serverida secebilecek. Toplamda 7 server simdilik yeter ^^
    • TraNSKoP wrote:

Birlesir birlesirde 4 serveri 2 alternatif servera kaydirsalar. 4 serverdada 10 tane oyunu olan birisi 2 server yetersiz kalir. Bunu cözmeleri gerekecek.

Eski serverlar icin 5 tane bos server acacaklar isteyen istedigi servera gececek.

Yeni serverlar icinde eski serverlar icin acilan 5 serveri ve 2 server daha acacaklar. Yeni serverlar 7 serverida secebilecek. Toplamda 7 server simdilik yeter ^^
      bence çoklu hesabı olanları tek bir hesaplarını seçip onla devam etmelerini söylemeleri gerek diğer türlü işin içinden çıkamazlar
    • Comada söylemiş zaten her seferinde gameforge ikariama yeterli kaynak ayırmıyor comada demiş bu kaynaklarla istediğiniz şeylerin olması mümkün değil sonuç olarak gameforge tek oyunu ikariam değil ama en dipte gelir getirmeyen oyunu gibi geliyor o yüzden boşuna kaynak ayırmıyorlar zaman ve para kaybı olmasın diye buda şirket için gayet doğal aklımdaki tek soru oyun hala neden kapanmadı heralde yasal olarak belli bir süresi vardır pat diye kapatamadıkları için oyun açıktır çok fazla bir şey beklemeyin en kısa sürede kapanmasını istiyorum bende artık sıktı yılların emeğinide silmeğe elim gitmiyor o yüzden şirketin bir an önce kapamasını umuyorum.

• MasterChief wrote:

Comada söylemiş zaten her seferinde gameforge ikariama yeterli kaynak ayırmıyor comada demiş bu kaynaklarla istediğiniz şeylerin olması mümkün değil sonuç olarak gameforge tek oyunu ikariam değil ama en dipte gelir getirmeyen oyunu gibi geliyor o yüzden boşuna kaynak ayırmıyorlar zaman ve para kaybı olmasın diye buda şirket için gayet doğal aklımdaki tek soru oyun hala neden kapanmadı heralde yasal olarak belli bir süresi vardır pat diye kapatamadıkları için oyun açıktır çok fazla bir şey beklemeyin en kısa sürede kapanmasını istiyorum bende artık sıktı yılların emeğinide silmeğe elim gitmiyor o yüzden şirketin bir an önce kapamasını umuyorum.
      gidişat onu gösteriyorda pat diye kapatsalar bütün oyucularla davalık olacaklarından kapatmayı göze alamıyorlar bence