Şehir Sayımdaki Artış İçin Öneri

• Oyun

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• hocam şimdiye dek bir aciliyetim olmadığı için kaynak sorunum olmadı yavaşça gelmiştim hep.
      hani bu şehir sayısında bir strateji var mıdır onun hakkında fikir edinmek istedim kaldı ki benim 12. şehri kurmam 1 yılını alır sanırım.
      toplamda 12 şehir olacağı için bunun 6 sı mermer mi olur ya da daha farklı mı düşünmeliyim kararsızım şu an.
    • Şu anki dizilimin puan odaklı inşaatçı dizilimi. Para yatırırım şehir taşırım demiyorsan, inşaatçılığa devam edip mermer atmalısın. Son şehri de sülfür bırakırsın. Zaten ileriye dönük planlarında bu yönde gibi. Onun haricinde şehir stratejisi nasıl oynayacağına göre değişiyor. Paralı mı parasız mı? Savaşçı mı, puancı mı yoksa korsancı mı? Bunlara uygun tapınaklar neler? Gibi gibi. Ben savaş ve basım hesabı kurmak istedim; 2 mermer pose, 2 üzüm pose, 6 sülfür örs işimi görüyor. Bir sonrakini üzüm atacağım mesela.
    • mustafa wrote:

hocam şimdiye dek bir aciliyetim olmadığı için kaynak sorunum olmadı yavaşça gelmiştim hep.
      hani bu şehir sayısında bir strateji var mıdır onun hakkında fikir edinmek istedim kaldı ki benim 12. şehri kurmam 1 yılını alır sanırım.
      toplamda 12 şehir olacağı için bunun 6 sı mermer mi olur ya da daha farklı mı düşünmeliyim kararsızım şu an.
      öncelikle şunu söyliyeyim eğer ambro falan çekmeyi düşünmüyorsan 12. şehri kurman imkansıza yakın gibi birşey çünkü şu depo kapasitesini iki katına çıkaran özelliği kullanmadan anca 4 depo ve yığın sahasının 40. seviye yapmanla olur gerek kaynakları temin etmen gerekse binaların kurulma süresini hesaba kataraktan bunu 1 senede yapman zor gibi duruyor

herkesin kendine göre stratejisi var aslında bazıları 7 sülfürle oynuyor şimdi onlara göre senin dizilimin çok çok yanlış oluyor onun için oyun tarzın nasılsa ona yönelik dizmendir şehirlerini birde şehirleri kurarken tapınaklara dikkat et derim
    • Yeni koloniler için kaynaklardan çok tapınaklar önemli. Örs ve Pose bunların en önemlisi. Etkili olmak için mutlaka örs mucizesini sınırsız kullanacak kadar örs şehrine ihtiyacın var. Ulaşım mesafelerine göre pose sayısını kendin ayarlarsın. Bunun dışında çekinmem, kullanırım diyorsan rodos önemli. Kalan tapınaklar da yerine göre işe yarasa da ilk üçü kadar etkili ve tercih edilir değil.

Kaynak açısından bakarsan 11. seviye valilerin kaynakları biriktirelerek kasılacak gibi değil. Bunu ancak tüm şehirlerini aynı adaya atıp, kampları yükseltip, toplananları gerekli kaynaklara dönüştürürek biriktirebilirsin belki. Tüm şehirler aynı adada olmacasa mermer adalarına koloni kurmak daha mantıklı geliyor bana. En çok ihtiyacın olan lüks kaynak mermer gibi. Gerisi duruma göre değişiklik gösterir. Çok asker basıyondur sülfür atarsın, deney yapıyorsundur cam a atarsın gibi..