Balon ve topcu cephanesi

• Oyun

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• :::Aessia::: wrote:

Moral pek mantıklı gelmedi bana.
      Karşı safların yoğunluğu etkiliyor olabilir. Yani 10 tane topçuyla 30 tane topçuya harcanan cephane farklı olabilir diye düşünüyorummmmmmm.O
      O dediğin moraldir.
      Morali olumsuz etkileyen nedenler:
      • Bitkinlik. Her raundda moralin düşmesine neden olur.
      • Senin tarafın karşı taraftan daha çok kayıp vermiştir.
      • Karşı tarafın daha çok askeri ve silahı vardır.
      • Düşman çokuluslu bir yapıdan ibarettir.
      • Uzak savaş veya topçu birimlerin kanatlardan saldırı almıştır.
      • Topçuların bombalanmıştır.
      • Yakın savaş hattın yarılmıştır.
      • Düşman suru yeterinca hasara uğratılamamıştır.
    • Bir çok etken var derken ben hepsini sıralamadım. sağlık değeri ve hasar etki ederken moralde etki eder. Her raund başladığında sağlık değeri, hasar ve moral tekrar hesaplanır. Birde iyileştirme etkinliğine göre balonlar bazen 2 raund bazen 4 raund dayanır.
    • Karşı tarafın ordusunun ya da moralin bunda etkili olduğunu düşünmüyorum. Benim aklıma gelen en mantıklı sebep savaş alanında ki slotları dolduracak kadar cephaneli birim atmıyor oluşundur. Her savaş alanı aynı büyüklükte değil. 15+15 30 balon alan bir savaş alanına 30 balon atılırsa slotlar tam dolar ve cephaneleri 4 tur gider. Slotları dolduracak kadar balon atmaz ise cephane 4 turdan daha önce tükeniyor olabilir(bu kısımda emin değilim). 30 değilde 60 balon atarsa "aynı aksiyon puanı ile" balonların cephane 8 round dayanır. (Savaş alanı büyüklüğüne göre bu 4 tur 3 de olabiliyor.)

Kısaca
      *Savaş alanı büyüklüğüne göre slotlar tam dolduracak kadar cephaneli birim atıldığında 3 ya da 4 tur dayanıyor cephaneler.
      *Slotları doldurmayacak kadar atıldığında 3 turdan daha az turda cephaneleri biter mi bundan emin değilim, denk gelmedim hiç.
      *Slotların kapasitesinden fazla birim atarsan da (aynı aksiyon puanı içinde) cephaneleri daha uzun dayanır.

(Birde karşı taraf etkili değil derken karşı tarafın grykopteri vardır senin hiç gry ın yoktur o zmn balonların kesilir bir işe yaramaz, hiç gryın yoktur karşının balonlar topları tüfekleri keser vs bunun gibi durumlar hariç.)

The post was edited 1 time, last by Amarendra ().

• Pc deki notlarımın arasında , cephane ile ilgili bir nota denk geldim. Lazım olur diye saklamışım. Önceki yorumlarımın yanlış olduğunu farkettim.

CEPHANE:Taş atıcı okçu ve tüfekçi gyro balon topçu bu birimlerin cephane si var .
      misal tüfekçinin 4 roundluk okçunun 3 roundluk cephanesi var.
      savaş sırasında bu birimler cephanesini reservedeki askerlerden alırlar.
      yani bir round da 49 tüfekçi yer alır.eğer siz savaşa sadece 49 yada daha az tüfekçi gönderdiyseniz 4 round sonra cephaneniz biter cephane takviyesi yapmak için savaşa tüfekçi sokmanız gerekir.
      eğer siz savaşa 98 tüfekçi sokarsanız savaştaki tüfekçilerinizin cephane miktarı 8 rounda çıkar her 49 tüfekçi de tüfekçilerin cephanesi 4 roundluk artar.
    • Birde 98 tüfekçi için 8 tur cephane gözükür derken oraya aynı "aksiyon içinde gönderilen" diye de ekleyelim. Aynı aksiyon puanı ile gönderilmezse üst üste eklenmiyor cephane. Onun yerine ilk 49 tüfekçi 4 tur savaşıyor, sonra onlar çıkıp diğer 49 lu giriyor.