İp paylaşımı yapılan devir hesaplar

• Oyun

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• İp paylaşımı yapılan devir hesaplar

Yöneticilerim selamlar.

İp paylaşımı hakkında sorularım olacaktı.

1-Kurallarda aynı kişi 10 hesap açabilir ve ip paylaşımı yapabilir diyor. Okeymi okey.

2-Kurallarda aynı cafe,okul ,iş yeri vs vs de oynayanlar 10 adet hesaba kadar ip paylaşımı yapabilir diyor. Okeymi okey..

1 numaralı kuralda aynı kişiler açabilir,2 numaralı kuralda farklı kişiler açabilir diyor.

Peki hesabı bırakanlar oluyor.hesap şifrelerini arkadaşlarına veriyorlar ve hesabı devretmiş oluyorlar.yani hem şifre paylaşımı,hemde devir yaparak kurallara uymamış oluyorlar. Kısacası bu ban sebebidir değilmi.

Gelelim soruma

Yöneticilerim bu hesapları alan kişi bu hesaplarla ip paylaşımı yaptığı zaman kurallara uymuş oluyormu.örnek açılış tarihleri 2008,2009,2010,2011,2012,2013,2014,2015,2016,2017 olan 10 farklı arkadaşımızın hesaplarının şifrelerini alıp ip paylaşımı yapabiliyormuyuz.
      U L T R A S L A N L A R
    • AYNI BU ŞEKİLDE OYUNU BIRAKAN İKİ ARKADAŞTAN HESAPLARINI ALDIM BİRİSİNİ AYNI İŞYERİNDE BULUNAN BİR ARKADAŞA VERDİM VE İP PAYLAŞIMI YAPILDI HALİYLE. DİĞERİNİ AYNI SERVERDE BAŞKA BİR ARKADAŞA VERDİM ONUN SERVERDE KENDİ HESABI VARDI VE O HESABINI KARDEŞİNE VERİP O İKİ HESAPLA DA İP PAYLAŞIMI YAPMIŞTI. SONUÇ OLARAK GÜVENLİK NEDENİ İLE BÜTÜN HESAPLAR 1 YIL CEZA ALDI. PANNACOTTA YA DERDİMİZİ ANLATAMADIK. SADECE 1 HESAP GERİ VERİLDİ DİĞERLERİ KAPALI.
      BENİM ANLAMADIĞIM KONU SÖZ KONUSU HESAPLARIN GEÇMİŞİ 10 YIL VE İKİSİDE 10M ÜZERİ HESAPLAR YANİ ORTADA BÜYÜK BİR EMEK VAR ŞİMDİ OYUNA DEVAM ETMEK İSTEMEYEN OYUNCULAR ONCA YILLIK EMEĞİNİ SİLİP ÇÖPE Mİ ATMASI MANTIKLI YOKSA OYUNDA AKTİF BİRİSİNE DEVRETMESİ Mİ MANTIKLI ?
      BU ARADA HESAPLARIN HİÇBİRİSİNDE TİCARET, ASKER HAREKETİ VB. HİÇBİR OLAY DA OLMADI.
    • Burada yanlış anlaşılma var. Oyun kurallarında, ceza işleyiş ve nedenlerinde, hesap paylaşımı ve hesap bakıcılığı konusunda ve hesap çalıntısında destek verilmiyeceği bildirilmiştir.
      Bu hesap devrinin müsadesi, hesabın çalınmasına müsaade edileceği anlamına gelmiyor. Her oyuncu hesabının güvenliğinden, şifresinin güvenliğinden sorumludur. Basit şifre ile yada paylaşım ile yada şüpheli link ile hesabın çalınmasında , oyuncu hesabını diğer yollar ile geri alacak, yada çalınmadan önce önlemini alacaktır. Hesap bir başkası tarafından çalındığında yada şifre paylaşıldığında oyun yönetimi bunu tesbit ederse hesaba gerekli cezayı verir.

Yinede bunun suistimali olumu ? Elbette olur. Her hesabı da takip etmek mümkün değil. Heleki multi hesap konusunda bu kadar larj bir durum mevcut iken.

Art niyetli bir oyuncu 10 tane ip bağlantılı hesabı, yada bir yurt yada internecafede 10 tane ip bağlantılı farklı farklı hesabı , birbirlerine hiç yardım dahi yapmadan, kural ihlalide yapmadan, 1 hesabın haricinde 9unu depo hesap olarak kullanıp, savaşta üstünlük elde edebilir.

Bütün bunlar neden böyle oldu. Biz sürekli server birleşmesi olsun istiyoruz ya, İşte bu server birleşmesinde , farklı serverlerdeki hesaplar tek serverde toplanınca çözüm olarak 10 ipli hesapla
      multi duvarı delinmiş oldu.

Şimdi bir türlü toparlanamıyor.

The post was edited 1 time, last by Kurtcigeri ().

• aslında en iyisi varya birden fazla serverde oynuyanlara tek multi kullanım hakkını vereceklerdi daha sonra açılanları gene yasaklasalardı o zaman böyle birşeyle karşılaşılmazdı yada herkese verdiler diyelim 10 tane hesap hakkı nedir kimin 10 serverde ayrı ayrı hesabı vardıda böyle sayıyı bu kadar yüksek tuttular şimdi server birleşmesi olursa ileriki senelerde sayı 20 mi olucak
      ilk dediğim aslında en iyi çözümdü başta herkes itiraz ederdi ama o zamandan bugüne belki çoğu kişi çıkar amaçlı kullanıp bannlanırdı bugün birkaç kişi dışında çoğu kişinin tek hesabı olurdu
    • Server birleşmesi, 10 server kendi arasında birleşiyor. Yeniden birleşme olursa, diyelimki oyuncunun 10 serverde de 10 multi hesabı var. toplamda 100 hesap eder. tek serverde birleşirse , multi kuralı genişler, 100 ipli hesap olur. Bu yüzden tekrar serverlerin birleşmesi çok zor.
    • Ben zaten diğer serverdaki hesabını alphada getiripte ip paylaşımı yapanlara bir şey demiyorum.benim dediklerim alphada oyunu bırakıpta arkadaşlarına verenler için.

Mesela ahmet,mehmet,hüseyin,Murtaza vs vs adlı oyunu bırakan kişiler bu hesaplarını Cem diye birine bıraktılar. Bu 9 hesabında Mail adresi farklı,açılış tarihleri farklı.Cem'de bu 9 hesapla ip paylaşımı yaptı. Bu kurallara uygunmudur..fastfood Ferhat abi cevaplarsa sevinirim.
      U L T R A S L A N L A R
    • gofret2013 wrote:

Ben zaten diğer serverdaki hesabını alphada getiripte ip paylaşımı yapanlara bir şey demiyorum.benim dediklerim alphada oyunu bırakıpta arkadaşlarına verenler için.

Mesela ahmet,mehmet,hüseyin,Murtaza vs vs adlı oyunu bırakan kişiler bu hesaplarını Cem diye birine bıraktılar. Bu 9 hesabında Mail adresi farklı,açılış tarihleri farklı.Cem'de bu 9 hesapla ip paylaşımı yaptı. Bu kurallara uygunmudur..fastfood Ferhat abi cevaplarsa sevinirim.

operatör abilerimiz sanırım çok yoğunlar.kaç gündür soruma cevap vermediler.
      U L T R A S L A N L A R
    • Hesap devri bir süredir ban sebebi değil arkadaşlar.

Hesap takası yada devirde bir ceza uygulanmayacaktır. Ancak hesapların multi olarak çıkar amaçlı kullanıldığı yani ip paylaşımı yapmayarak illegal yollardan çıkar sağladığı tespit edilen hesaplar multi kapsamında kapatılacaktır.
    • Kurallarda hesap devri ban sebebidir diye hala yazıyor.

Kurallar 2.9 kullanıcı hesabını gameforgenin izni olmaksızın devredemez.

2. Giriş bilgilerinin 3.cü kişilerle paylaşılması yasaktır.

Bunlar şu anda geçerli kurallar
      U L T R A S L A N L A R
    • gofret2013 wrote:

Ben zaten diğer serverdaki hesabını alphada getiripte ip paylaşımı yapanlara bir şey demiyorum.benim dediklerim alphada oyunu bırakıpta arkadaşlarına verenler için.

Ben sadece bu sorumun cevabını arıyorum
      U L T R A S L A N L A R
    • gofret2013 wrote:

Kurallarda hesap devri ban sebebidir diye hala yazıyor.

4 Temmuz da yayınlanan yeni kural a göre hesabını devrettiğinde yada e posta da değişim olduğunda ceza yenmeyecek. Ancak gameforge bunu desteklememekte, oyun içi platformlar da hesap devrinden bahsetmek, duyurusunu yapmak ceza sebebi. Zaten sizin için yazmadım üst tarafta biri hesabı bırakanların devredemediğinden emeklerin boşa gittiginden dert yanmis.
    • arkmada wrote:

gofret2013 wrote:

Kurallarda hesap devri ban sebebidir diye hala yazıyor.

4 Temmuz da yayınlanan yeni kural a göre hesabını devrettiğinde yada e posta da değişim olduğunda ceza yenmeyecek. Ancak gameforge bunu desteklememekte, oyun içi platformlar da hesap devrinden bahsetmek, duyurusunu yapmak ceza sebebi. Zaten sizin için yazmadım üst tarafta biri hesabı bırakanların devredemediğinden emeklerin boşa gittiginden dert yanmis.
      DEVİR İŞLEMİ YASAK DEĞİL ORDA SIKINTI YOK AMA DEVREDİLEN HESAPLARDA GÜVENLİK NEDENİ İLE KAPATILIYOR İLGİNÇ OLAN BU.