KORSAN Script illegal kullanimi onleme

• Forum

Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

• KORSAN Script illegal kullanimi onleme

Merhaba,oyun icinde korsancilikta gozlemledigim kadariyla bot adalar olusturulup puan kastirilarak tek kisiye aktarim yapiliyor.

Bu konuda yonetimin cikari nedir diye dusunmuyor degilim bile bile lades olayi mevcuttur.

Korsan hisari sadece seviye 5 sehir de kurulmasini oneriyorum.

Neden?
      Internet cafede multiler acilarak sabahdan aksama kadar korsan puani kasip birbirlerine aktariyor sonrasin da banlaniyorlar ama coktan puan ulasmasi gereken yere ulasiyor o saatten sonra banlasaniz kime ne faydasi var korsanin hic tadi tuzu olmuyor.
      Bizler el emegimiz ile som atarken yada sehir tasima yaparken bunlarin bu kadar ucuz kasabiliyor olmasi insani oyundan sogutuyor.
      Yonetimin gorevi buna bir kural getirerek cozum bulmasi iken kimsenin aklina basit bir cozum gelmiyor olmasi inanin ard niyet aratiyor insanda.

Sevgilerimle.
      Skiron Bumin Kagan
      to

• 2. oneri

Asagida denizcilikte 3. sirada `korsanlik` arastirmasinin 10. siraya getirelek arastirmanin 7k arastirma puaninda yapilmasi daha kesin bir cozum olabilecegine inaniyorum.

Denizcilik
      Marangozluk
      Güverte Silahları
      Korsanlık
      Gemi Yönetimi
      Su Çekimi
      Genişleme
      Yabancı Kültürler
      Zift
      Market
      Yunan Ateşi
      Ağırlık Dengeleme
      Diplomasi
      Deniz Haritaları
      Çark Motoru
      Kalafatlama
      Havantopu Eklentisi
      Ağır Şahmerdan
      Yüzer Üs
      Denizcilik Geleceği

Skiron Bumin Kagan
      to

• hacı çok bariz kural ihlali olmadıktan sonra kimseyi banlamıyorlar. sadece korsanmı gp depoları. altın hesapları. havada uçuşuyor. game forge de kapitalist sisteme uyup milleti birbiriyle para harcatarak rekabete sokuyor.
      halbuki şöyle yapsalar. temiz oyun politikasına gidip hesapları kimlik doğrulaması ile alsalar. multicilere hiç acımasalar. oyun kaliteli hale gelse daha oynanır hal alır. ve söz konusu paraysa o zaman rahatca güven duyarak harcanır. zaten ikariamın oyuncuları genelde 25 30 yaş ve üstü oturaklı kişiler.
      Demek istediğim olay serverlara gidin bakın helioslar dikilmiş oyuna hevesle başlanılmış ama zamanla terkedilmiş. terkedilme sebebi şudur . ya multıyle korsan yapan biri dadanmıştır adama yada parasıyla üstünlük kurup bezdirmişlerdir. ambrosia alabilenle alamayanın arasında uçurum farklar olmaması lazım.
      sürekli server açmaktansa az kaliteli server her zaman en iyisidir.
      eskindereli
    • joe_black2 schrieb:

hacı çok bariz kural ihlali olmadıktan sonra kimseyi banlamıyorlar. sadece korsanmı gp depoları. altın hesapları. havada uçuşuyor. game forge de kapitalist sisteme uyup milleti birbiriyle para harcatarak rekabete sokuyor.
      halbuki şöyle yapsalar. temiz oyun politikasına gidip hesapları kimlik doğrulaması ile alsalar. multicilere hiç acımasalar. oyun kaliteli hale gelse daha oynanır hal alır. ve söz konusu paraysa o zaman rahatca güven duyarak harcanır. zaten ikariamın oyuncuları genelde 25 30 yaş ve üstü oturaklı kişiler.
      Demek istediğim olay serverlara gidin bakın helioslar dikilmiş oyuna hevesle başlanılmış ama zamanla terkedilmiş. terkedilme sebebi şudur . ya multıyle korsan yapan biri dadanmıştır adama yada parasıyla üstünlük kurup bezdirmişlerdir. ambrosia alabilenle alamayanın arasında uçurum farklar olmaması lazım.
      sürekli server açmaktansa az kaliteli server her zaman en iyisidir.
      Aslinda suna bile raziyim her telefonun 4 multi hakki olsun itirazim olmaz, anlamadigim bu kadar detayli bir oyunda guvenli hesap ilkesini kurmak neden akillarina gelmiyor yada geliyor ise yapmamakta ne gibi arti goruyorlar.

Cozum bulmak istedikten sonra her zaman bir yontem bulunur.
      Skiron Bumin Kagan
      to

• BumiN_KagaN schrieb:

Asagida denizcilikte 3. sirada `korsanlik` arastirmasinin 10. siraya getirelek arastirmanin 7k arastirma puaninda yapilmasi daha kesin bir cozum olabilecegine inaniyorum.

Denizcilik
      Marangozluk
      Güverte Silahları
      Korsanlık
      Gemi Yönetimi
      Su Çekimi
      Genişleme
      Yabancı Kültürler
      Zift
      Market
      Yunan Ateşi
      Ağırlık Dengeleme
      Diplomasi
      Deniz Haritaları
      Çark Motoru
      Kalafatlama
      Havantopu Eklentisi
      Ağır Şahmerdan
      Yüzer Üs
      Denizcilik Geleceği
      Kesinlikle güzel ve mantıklı bir öneri. Ben de Beta'dayım, isim vermek istemediğim bir kişi var adam hesabını tatile aldı, ben o tatildeyken 3 günde deli gibi mürettebat kasmıştım ve puanım onu geçmiştir diyordum, adam tatilden çıktı bana baskın attı 10k çaldı

Ya bir insanın tatilden çıkar çıkmaz 3 gün önceki puanıyla benden fazla mürettebat kasması imkansız. Belli ki multi hesaplar açmışlar bekletiyorlar kaynak biriktiriyorlar oralarda. Bariz bu
    • joe_black2 schrieb:

en azından korsandan gelen kaynak miktarını azalttılarda. bu çılgınlık biraz olsun azaldı. kesinlikle bir insanın yapmasına imkan olmayan mürettebatlar yapılıyordu.

oyunun canına okuyan bir unsurda karaborsa oldu. depocular.
      Hala bir kişinin yapması imkansız mürettebatlar var düşün günde 1m puan toplayanlar var ki oyunda oyuncu kalmamışken bu korsanda her türlü illegal iş dönüyor ama para kazandırıyor diye pek takmıyorlar.

• Neu

Bu konuda basit olan bir sürü çözüm sunabilirim.

-Korsan araştırması ileriye atılabilir.
      -Mail aktivasyonu yapmayan hesap korsan hisarı kuramasın.
      -Hesap doğrulama getirilirse oyuna (telefon numarası ile hesabı eşleştirme) hem hesapların güvenliği artar hemde oyun zevkini katlar. IP paylaşımı olmadığı sürece aynı telefon numarasını kabul etmesin. Bu arada bir çok oyun platformunda bu olay var.
      -Yeni başlayan hesaplara verilen bonuslar ve ambrolar kaldırılabilir. (böyle bir durumda hesap kendi kendisine hisarına kadar tamamlayamaz ve hileyi yapan kişinin kaynak göndermesi gerekir, tespit edilmesi kolaylaşır)
      -Sunucunun attığı otomatik ban programlarda delay koyularak engellenebiliyor. Bu sebepten ötürü otomatik ban atmak yerine aynı IP den çok fazla hesap girdiğinde modlara bildirim gitse daha iyi olur.
      -Hile programlarını gameforge şirketinin software developerları incelemeli. Oyunun içine VAC ban atacak şekilde kod gömseler bir kaç dalga sonra hileci falan kalmamış olur.

Şuanda yeni açılan bir hesap 2 saatte korsan araştırmasını tamamlayabiliyor, ayrıca mail aktivasyonuna da gerek duyulmadan istediğiniz gibi oynayabilirsiniz. Sizce de saçma değil mi ?
      Mirror mirror on the wall
      who's the drunkest of them all?
      ByMFG [OPM] >>> Poseidon
    • Neu

Destekleriniz icin tesekkur ederim, gereken ilgi forumdaki arkadaslar tarafindan gosterilir ise bu adaletsizlige dur diyeceklerini dusunuyorum ilerleyen zamanlarda.

Size birkac ornek vereyim illegali nasil icra ettikleri konusunda.
      Korsanda mobil hattiyla 10 multi aciyor ve script kurarak 10 hesaptan puan kasiyorlar ve bu isi para karsiliginda yapan insanlarda mevcut sahit olduk.
      Sonra bu hesaplar birbirlerine baskin atarak puani tek hesapta topluyor ve liste oncesi kastiklari kisiye aktariyorlar.
      Bir script bir hesapta en az saatte 2500 kp kasiyor ve 10 saat calistiginda 25 bin kp yapiyor 10 hesapda bu 250k kp oluyor bunlar minimum rakamlardir.
      Bu hesaplar gun sonunda ban yiyor ve modem reseti ile yeniden 10 hesap acarak ertesi gun yine kasabiliyor.

Bu duzende ana murcu kimseye yagmaya bile gitmeden 25k mur yapabiliyor.

Suanki sartlarda bunun onune gecilmesi imkansiz. Bu konuda bunu yapanlara inanin kizmiyorum kizdigim tek kurum ikariam bir sistem gelistiriyorsa gelistirici ekibiniz bunu tum detaylari ile dusunmelidir.
      Bu olayin ikayada zarari vardir. Ornegin; Bu acik ika da olmasaydi o adam ambro almak zorunda kalacakti sehir tasima ile puan toplama yapma zorunluluguna dusecekti.

Bu yorumu bir `Full Stack Developer` olarak yapiyorum.
      Skiron Bumin Kagan
      to