Boşsuz Hava Sahası

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Boşsuz Hava Sahası

Bu konuyu benim açmam biraz ironik biliyorum ama, bu sayfada minimum seviyede boş yapılsın, artık atomu mu parçalarız, dinazorların varlığını mı konuşuruz, eskileri mi yad ederiz bilmiyorum, ama "Boş" tabirinin ne olduğunu hepimiz biliyoruz işte, yapmıyoruz o bahsi geçen kelimeden :whistling:

Burda da muhabbet etmezseniz moderatör başvurusu yapar, bir şekilde rütbe alır, hepiciğinizi banlarım, sonra usul usul takımdan atılırım KKK9

pssiko wrote:

Burda da muhabbet etmezseniz moderatör başvurusu yapar, bir şekilde rütbe alır, hepiciğinizi banlarım, sonra usul usul takımdan atılırım KKK9
      Mesela bu yapılan boştur, bunun gibi şeylerden mümkün olduğunca uzak duruyoruz bu konuda KKK9

"Komşusu tokken yatan Züğürt değildir"
    • O zaman bir konu açayım. Başkalarının da düşüncesini merak ediyorum. Bildiğiniz üzere insanoğlu sürekli evrilmekte. Fakat biz bu süreci yavaş bulup sürekli yeni çalışmalar yapıyoruz. Laboratuvar ortamında üretilmeye başlanan yapay organlar bile heyecan verici sayılabilecek yeni çalışmalar olmasına rağmen modası geçiyor denilebilir. Çünkü biyo hacking denilen bir kavram çıktı. Kısaca bahsedersem biyo hackingden; vücudunuza çeşitli implantlar, donanımlar, mıknatıslar ve çipler takılarak bir nevi cyborglaştırma olayı. Şimdi sorum şu. Sizce ileride insanlık hangi yöne evrilir? Cyborglaşmış ancak buna rağmen 200-300 yıl yaşayabilen yarı robot insanlar mı? Yoksa tamamen robot bedenine aktarılmış insanlar mı( ki böyle bir durumda aktarılan kişinin bilincinin eski bilinç olarak kalacağından nasıl emin olunabilir?) Tamamen zihinleri bilgisayar ortamına aktarılmış (matrix tarzı) bir toplum mu? Daha basitçe iş görmez organların yapay olarak üretilenlerle değiştirilip ölümün ertelendiği bir dünya mı? Yoksa bunlardan bambaşka bir şey mi? Belkide 3. dünya savaşıyla nükleer kış yaşanıp tüm insanlık yok olacak? Her yorum olabilir.

Benim fikrimi merak edecek olursanız... Önümüzdeki 70-80 yıllık süreç içerisinde insanlığın ihtiyacını yapay organlar karşılayacak. Bir 100-150 yıllık süreçte ihtiyaca biyo hacking cevap verecek. Ancak sonrasında genetik alanında ilerleyen çalışmalarla birlikte süper insan yaratılacak ve homo sapiens in çağı son bulacak... İnsan aklının yetmediği birçok kavram beynin gelişmesi ile birlikte kavranabilir duruma gelecektir düşüncesindeyim.
    • İnsan evrilmeye yıllardır devam ediyo, buna medeniyet diyoruz belki ama bu da bir nevi evrilmek, süper zeka dediğimiz bir çok eski bilim adamından çok daha fazla şey biliyor, eski nesillerden çok daha fazla şey yapıyoruz, gelişen teknoloji ile de bu evrilme insanda son yüzyıllardır vücut olarak değil, zihin olarak gerçekleşiyor bence :D

Bu gelişen zekamız ile insanoğlu kendi kendini evrimleştirebilir mi, mümkün ama benim ömrümün yeteceğini sanmıyorum, sadece teoriler üretebiliriz gibi :O

• BIG BAD WOLF wrote:

O zaman bir konu açayım. Başkalarının da düşüncesini merak ediyorum. Bildiğiniz üzere insanoğlu sürekli evrilmekte. Fakat biz bu süreci yavaş bulup sürekli yeni çalışmalar yapıyoruz. Laboratuvar ortamında üretilmeye başlanan yapay organlar bile heyecan verici sayılabilecek yeni çalışmalar olmasına rağmen modası geçiyor denilebilir. Çünkü biyo hacking denilen bir kavram çıktı. Kısaca bahsedersem biyo hackingden; vücudunuza çeşitli implantlar, donanımlar, mıknatıslar ve çipler takılarak bir nevi cyborglaştırma olayı. Şimdi sorum şu. Sizce ileride insanlık hangi yöne evrilir? Cyborglaşmış ancak buna rağmen 200-300 yıl yaşayabilen yarı robot insanlar mı? Yoksa tamamen robot bedenine aktarılmış insanlar mı( ki böyle bir durumda aktarılan kişinin bilincinin eski bilinç olarak kalacağından nasıl emin olunabilir?) Tamamen zihinleri bilgisayar ortamına aktarılmış (matrix tarzı) bir toplum mu? Daha basitçe iş görmez organların yapay olarak üretilenlerle değiştirilip ölümün ertelendiği bir dünya mı? Yoksa bunlardan bambaşka bir şey mi? Belkide 3. dünya savaşıyla nükleer kış yaşanıp tüm insanlık yok olacak? Her yorum olabilir.

Benim fikrimi merak edecek olursanız... Önümüzdeki 70-80 yıllık süreç içerisinde insanlığın ihtiyacını yapay organlar karşılayacak. Bir 100-150 yıllık süreçte ihtiyaca biyo hacking cevap verecek. Ancak sonrasında genetik alanında ilerleyen çalışmalarla birlikte süper insan yaratılacak ve homo sapiens in çağı son bulacak... İnsan aklının yetmediği birçok kavram beynin gelişmesi ile birlikte kavranabilir duruma gelecektir düşüncesindeyim.
      zihnin yaşlanmasını kontrol altına almadıkça 200-300 sene yaşamanın bir anlamı yok.

teknolojini evrimi insan evriminden çok çok çok hızlı, bu nedenle insanların işlerini yapacak bir çok yapay zeka sistemi devreye girecek, insanlar sıkılacak ve bir yerde kendi soyumuzun sonunu getireceğiz umarım
    • Bir de aklıma takıldı, insanoğlu neden iyi geçinmek varken kötü geçinir, kavga eder, birlikte yaşamak neden bu kadar zordur, aynı zamanda yalnızlıktan da bu kadar korkarken :/

• Günümüzde ihtiyaçlar değişti diyebiliriz o zaman, çünkü neredeyse hiç kimsenin yemek, barınmak gibi temel hayati şeyler konusunda çok sıkıntısı olmuyor, daha çok gizli kast sisteminde yükselmek amacı güdüyorlar sanırım :rolleyes:

Bu tabirler gene de biraz sert kaçmıyor mu ama, edindiğimiz arkadaşlıklar bile o yolda benzer görüşlerde olan kişilerle, daha güçlü bir şekilde ilerlemek için var sonucunu çıkarıyorum ben, ilkelliğimizden hiç mi sıyrılamadık yani :/