Havan Topu Geliştirmeleri

• Oyun

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Havan Topu Geliştirmeleri

Selamlar, bildiğiniz gibi havan topu biriminin hasarı 270 ve yükseltmeler en üst seviyede +3 hasar bonusu veriyor. Hoplit gibi hasarı 18 gibi düşük bi rakam olan birimlerde yükseltmeler çok büyük fark yaratıyor. Hoplit için hesaplarsak yaklaşık %16 hasar bonusu sağlıyor. Ancak havan topu biriminde 270 ile 273 arasındaki fark teoride aşağı yukarı %1.1 gibi komik bir rakam. Harcanan kristale değmeyecek bir hasar bonusu gibi gözüküyor kağıt üzerinde. Pratikte bu durumu deneyimlemiş olan var mı ? Havan topu birimi mucitli ve mucitsizken gözle görülür fark yaratıyor mu ? Eğer yaratmıyorsa geliştirmeler düz rakam (+1,+2.+3) olarak değil de yüzde olarak düzeltilirse çok daha mantıklı olacağını düşünüyorum. Zira şu durumda hasarı yüksek birimlere mucit basmak astarından pahalıya geliyor.
    • Bu denli ayrıntılı bir istatistiği elde etsen bile sağlamasını sağlamak güç olur.
      Şöyle düşünebilirsin; havantopu birimini geliştirdin +3 sura bir faydası pek olmadı ama diğer askerlere ve genel savaş gücüne etkisi olur gibisinden... Ya da cephanede doldurt boşalt yapıyorsundur savaşlarda, geri çekip tekrar bi kısmını yolluyosun mesela; senin havanların gelişmediyse mucitte daha fazla doldurt boşalta ihtiyaç duyarsın gibi
      Ne yoruyosunuz kafanızı; tüm araştırmaları bitirin, binalarda belediye ve surları yükseltin, kendinizi sağlama alın, ondan sonra yapın ordunuzu yollayın karşı tarafa. Hem savunmada hem saldırıda kalın
      Ha demiyorum ki çiftçilik yapın ama şu yazdığın soruya prensip cevabı olarak en yakışanı ben öyle iddia ediyorum ki benim cevabım.
    • Excalibur wrote:

Selamlar, bildiğiniz gibi havan topu biriminin hasarı 270 ve yükseltmeler en üst seviyede +3 hasar bonusu veriyor. Hoplit gibi hasarı 18 gibi düşük bi rakam olan birimlerde yükseltmeler çok büyük fark yaratıyor. Hoplit için hesaplarsak yaklaşık %16 hasar bonusu sağlıyor. Ancak havan topu biriminde 270 ile 273 arasındaki fark teoride aşağı yukarı %1.1 gibi komik bir rakam. Harcanan kristale değmeyecek bir hasar bonusu gibi gözüküyor kağıt üzerinde. Pratikte bu durumu deneyimlemiş olan var mı ? Havan topu birimi mucitli ve mucitsizken gözle görülür fark yaratıyor mu ? Eğer yaratmıyorsa geliştirmeler düz rakam (+1,+2.+3) olarak değil de yüzde olarak düzeltilirse çok daha mantıklı olacağını düşünüyorum. Zira şu durumda hasarı yüksek birimlere mucit basmak astarından pahalıya geliyor.
      Mucitsiz balon ve topçu birliklerim var
      Full bir orduyla ( hoplit kılıç tüfek tam mucit ve balon topçu )

9.seviye suru ve 18 tane mucitsiz şahmerdanı olan bir şehre saldırdım

Şahmerdanların canı %55 de kaldı 1 tanesini bile kesemedim

Muhtemelen mucitli olsalardı kesebilirdim
      ARES SAVAŞ SERVERI TEK BİRLİK (BRLK) İTTİFAK GENERALİ HÜLAGÜ HAN