Bağış Miktarları

• Oyun

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Bağış Miktarları

Adada 16 oyuncu. 1 oduncu kampı ve 1 lüks kaynak üretim yeri var

Adadaki oyuncular oduncu kampından ürettikleri odunlar ile 2 kaynağıda geliştirmeye çalışıyorlar

Bu üretim kaynaklarına yapılacak günlük bağışların miktar ve oranları nasıl olmalı ?

Mesela günde 8k odun üreten bir oyuncu 2k odunu üzüm bağlarına 1k odunu oduncu kampına bağışlamalı gibi ?
      ARES SAVAŞ SERVERI TEK BİRLİK (BRLK) İTTİFAK GENERALİ HÜLAGÜ HAN
    • Bu sorunun bende bir cevabı yok. Günlük ortaya belli bir miktar koymaya çok uğraştık vaktinde de kimse oralı olmadı :( Tanıdığın insanlar olunca, bişi de diyemiyorsun. Sonuç olarak biriktikçe, ya da yağma buldukça 3-5 bişiler atıyoruz ama günlük şu kdr atılacak diye bir anlaşma olmadı hiç.
    • Şöyle anlatayım bende bizde 4 5 kişilik adalar ıp liler kapatıldı bağış ıp liler tarafından halledildi merkez adalar yani 13 14 kişilik adalarda ise bağış haftaları düzenledik mesela oduncuyu 3 seviye attırmalıyız dedik kişi başına düşen miktarı belirledik oyuncuların şehirlerine göre gelişmişliğine göre kendi çapımozda bağış yapıyorduk 24 25 seviyeye kadar bizi götürdü bu bağış haftaları ama ondan sonrası baya sıkıntı yaratıyor
    • Haftalık olarak yapılırsa oyuncular bağış yapmaya daha istekli olur ve kontrolü daha kolay olur gibi

Birde bağış hesabı açanlar için ana hesaplarında bağış miktarı için yarı yarıya indirim yapılabilir sanırım.

Bağış konusunda sistem nasıl olmalı bilen varsa fikirlere açığız
      ARES SAVAŞ SERVERI TEK BİRLİK (BRLK) İTTİFAK GENERALİ HÜLAGÜ HAN
    • Ben şahsen bu konuda zorlama yapılmasını sevmiyorum ve anlamsız buluyorum. Direk ittifak adasıysa zaten bir iki kişi bağış yaptıktan sonra diğer oyuncular görüp bizde azıcık bağış yapalım derler ve devam ettirirler ama karışık bir adaysa illa bağış yap denilmesini doğru bulmuyorum.
      Lips' de başıma geldi ilk kurulduğum adalarda üzümü ve odunu birkaç seviye arttırdım baktım benden başka bağışlayan yok bıraktım, adadan gittim aradan 3 aya yakın süre geçti. Arkadaşımın şehri hala aynı adada bakıyorum ara ara hala benim ayrıldığımda bıraktığım seviyede üzüm ve odun oradakilere yetiyor demekki kimse geliştirme gereği duymamış. Bu konuda mantıklı olan bağış hesaplarını kullanmak . Hem gelişim aşamasında daha rahat edersiniz hem de oyuncuları sık boğaz etmemiş olursunuz. Bağış hesaplarıyla 23-24, seviyelere kadar gidersiniz. Sonrasında zaten gelişiminiz belli bir yere varmış olur bağışlamanız daha kolay olur.

LİPS
      CHAOS İttifak Generali