ELÇİLİK VE YETKİLER DE DEĞİŞİKLİK OLSUN

• Oyun

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• ELÇİLİK VE YETKİLER DE DEĞİŞİKLİK OLSUN

Hayırlı Akşamlar İlgili Yönetime Bİr Öneride Bulunmak İstedim..

Bütün İkariam Ailesininde İstiyeceği Bir Öneridir Bence Arkadaşlar dan Destek Olmanızı Rica Ediyorum..

Bugune Kadar İkariamda Dogru Yanlış Değişiklikler oldu Fakat İttifak Yetkileri Hiç Değiştirilmedi İttfak İçin Yetkilerde Değişiklik Olsun İstiyoruz General Yetkisi Daha Detaylı ola Bilir Saldırıları Tek kişi Değil Bir Kaç Kişi Daha Görmeli Bence Daha Kapsamlı Yetkiler Gele Bilir Veya İstege Göre Detaylı Yetki Ataması da Ola Bilir Böyle Birşey Mümkünmü Bu Konyla Alakalı Farklı Fikirleri Olanda OLucaktır Farklı Değişiklikler İstiyoruz Elçilik Ve İttifak üzerinde...
    • Değerlendirilebilir. Yetki açısından da olsa gelecek her türlü değişiklik oyuna biraz da olsa renk katabilir. Ama benim gördüğüm kadarı ile ne zaman gelen öneri sayılarında artış olsa yeni bir server açıp devam ediyorlar, başka da bir şey yapmıyorlar.
    • OGUZ HAN wrote:

General rütbesi ağır ve yorucu rütbe bunu hafifletmek adına 2 yardımcı kulağa hoş geliyor ayrıca bunun gibi bir kaç önemli rütbe daha gelebilir oyuna renk katar
      Gelinen şu durumda limanların yanında simit üstünde yüzen adamların yanına 1 muza binen adam koysalar bile oyuna renk katar artık. Sayısız öneri, istek var ama dikkate alan, uygulayan yok maalesef. Bu forumdaki kimsenin de değişiklik yapma imkanı ya da yetkisi yok. Ancak öneriyi şirkete iletebilirler o kadar. Böyle kendi kendimize kaldık, acaba bir değişiklik olur mu diye bekliyoruz işte...
    • Generalin yanında Amiral olabilir, General sadece kara savaşlarını kontrol edebiliyorken, Amiral ise deniz savaşlarını kontrol edebilir, En azından eşitlik olur. Diplomatın yanında yardımcısı olabilir. Diplomasi çok önemli, Diplomat her zaman oyunda olmayabiliyor. İttifak dışı üyeler tek bağlantıyı diplomatla çözebiliyorlar, eğer bir yardımcı diplomat olursa örneğin adına Ateşe denebilir. Yetki alanı kısıtlanır, anlaşmaları sadece diplomat yapar lakin ateşe ise, ittifak dışı ulaşılabilecek ikinci isim olur. İç işleri bakanının görevleri de aynı şekilde paylaştırılabilir. Mesela üyelerin kaynaklarını ve altın miktarlarını görüntüleyebilen bir rütbe, Hazine bakanı yada Maliye bakanı olabilir. İttifakın hangi kaynaklara ağırlık vermesi gerektiği hakkın telhis hazırlayıp, İttifaka sunar ve çalışma yapar. İkariam oyuncularının beklentisi yeni server değil. Ben 10 yıldır Beta da oynuyorum. Başka hiç bir serverda oynama gereği duymadım. Oyuncuların beklentileri ufak güzel değişiklikler. Bu yeni ittifak düzenlemesi oldu da gelirse. Oyuncular bu yeni rütbeleri kullanmak isteyecektir. ve bu bir çok server içerisinde hareketlilik getirecektir diye düşünüyorum. Bununla ilgili bir anket de yapılır ise. Bir çok oyuncunun destekleyeceği kanaatindeyim.

KARDEŞLER BİRLİĞİ
      Diplomat

Bizim adalet anlayışımız, rakibimizin adalet anlayışına hassas terazidir, dengelemeyi iyi biliriz..
    • Öneriler kulağa çok hoş geliyor bende bir yenisini ekliyim madem,

Lider rütbesinin ihtiyac anında elçiliğe girip diğer rütbeleri alıp işlem yapıp tekrar elçilikten yetkili şahsa devretmesini anlamsız buluyorum.

Lider hesabı general - bakanlık - diplomatlık rütbelerini devretse dahi panelindeki yetkiler gitmemesi gerekiyor.

Birini ittifaka almak için illa elçilikten bakanlıgı alıp kişiyi ittifaka alıyoruz bunun yerine lider hesabı bakanlığı almadan x şahsını ittifaka alabilecek yetkiye sahip olmalı yada generallikden birşeyi kontrol edebilmek için illaki general rütbesini üstüne alıp kontrol etmesine gerek yok lider hesabının panelinde bunlar sabit kalmalı mobilden oyuna girince elçilikten al / ver işlemi anlamsız ve gereksiz gözüküyor.
    • IDesertRoseI wrote:

Öneriler kulağa çok hoş geliyor bende bir yenisini ekliyim madem,

Lider rütbesinin ihtiyac anında elçiliğe girip diğer rütbeleri alıp işlem yapıp tekrar elçilikten yetkili şahsa devretmesini anlamsız buluyorum.

Lider hesabı general - bakanlık - diplomatlık rütbelerini devretse dahi panelindeki yetkiler gitmemesi gerekiyor.

Birini ittifaka almak için illa elçilikten bakanlıgı alıp kişiyi ittifaka alıyoruz bunun yerine lider hesabı bakanlığı almadan x şahsını ittifaka alabilecek yetkiye sahip olmalı yada generallikden birşeyi kontrol edebilmek için illaki general rütbesini üstüne alıp kontrol etmesine gerek yok lider hesabının panelinde bunlar sabit kalmalı mobilden oyuna girince elçilikten al / ver işlemi anlamsız ve gereksiz gözüküyor.

Ancak o zaman diğer rütbelerin hiç birinin önemi kalmaz. İttifak içerisinde tek bir kişinin sözü geçmiş olur. İttifak liderine ittifaktan üyeyi atması gibi bir yetki verilebilir. Lakin diğer yetkilerin verilmesi manasız olur. Diğer hiç bir rütbeye gerek kalmaz. Zaten rütbelerin amacı bu. Hiyerarşik bir görev dağılımı ile ittifakı idare etmek. Eğer lider birinin rütbesinin değişmesini ya da bir üyenin ittifaktan atılmasını istiyorsa, iç işleri bakanına söylemeli, bunu kendisi yapmamalı, şahsen ben iç işleri bakanıyken benim yapacağım bir işi lider bana sormadan yapar ise, o zaman ben o rütbeyi istemem. Kimse istemez. Oyunda olsam ya da olmasam bile rütbe bir üyeden izinsiz alınmamalıdır eğer bir kusuru hatası yok ise. Şahsen ben BETA'nın en büyük ittifakının 2 senedir diplomatlığını yapıyorum. Bir kere bile lider benden diplomatlığı alıp benim yapmam gereken bir görevi kendisi yapmadı. Umarım yanlış anlamazsın beni, Her rütbenin kendi dalında bir yetkisi ve önemi olması gerektiğini düşünüyorum.

KARDEŞLER BİRLİĞİ
      Diplomat

Bizim adalet anlayışımız, rakibimizin adalet anlayışına hassas terazidir, dengelemeyi iyi biliriz..
    • Demek istediğim lider istedigi zaman istedigini yapsın değil rütbeler dagıtılmışsa ve kişiler rütbelerin görevini tam manası ile yerine getiriyorsa zaten söylediğiniz şekilde rütbe sahibi ile iletişime geçmeden herhangi bir işlem yapmak saygısızlıktır.

Ama basit konular oluyor bunlar için rütbeyi alıp işlem yapmamız gerekiyor veya savaş zamanı sadece 1 harekete bakmak için generalliği alıp vermemiz gerekiyor bu al ver işlemi mobilde insanı yoruyor gerçekten.

Demek istediğim tüm yetkiler liderde de olsun lider istediğini istediği zaman yapsın değil o zaman diğer rütbelerin hiçbir anlamı kalmaz.
    • Şahsen benim önerim bu konuda daha değişik olacak. Malum generallik biraz daha online süresi ve çalışma gerektirmektedir. En azından savaşçı bir ittifaksanız bu böyle oluyor. Neyse çoğumuz işi gücü olan hiç yoktan öğrenci adamlarız. İş seyahatlerimizde, öğrencilerin sınavlarında ya da anlık oluşan sebeplerden ötürü savaşlarda veya baskınlarda sıkıntı yaşayabiliyoruz. Generalin bütün baskınları görüp birlik çekme yetkisi devam etmekle birlikte bir tane sadece kara ünitelerini görebilecek bir tane de sadece deniz ünitelerini görebilecek yardımcı çok güzel olacaktır. Birlik çekmesine gerek yok sadece görsünler yeterli. Malum gemicilerin irtibatı karacıların irtibatı bazı durumlarda karışıklık yaratabilmektedir. Karışıklık olmasa bile yorucu oluyor :)
      Ayrıca IDesertRoseI'a katılmamak elde değil. Özellikle o rütbeyi gece aldıktan sonra vermeyi unutup uyuyanlar var.
      Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır,
      Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır.
      AL SANCAK AİLESİ ...
    • Emre kardeşim katılıyorum kserksesde dediği gibi bizimde amacımız hem değişiklik olsun iyidir hemde amiralde olabilir general yardimcisi da en azından anlaşılır herşey ve savaşlar bence daha zevkli daha detaylı daha istekli olabilir bu konuyu gören herkes destek verirse neden olmasın ki bu değişiklik yazan arkadaslarada tekrar tesekkurler
    • ObiWan wrote:

Kserkses wrote:

@ObiWan Modum bu önerinin oylamaya sunulması mümkün mü?
      O konuyla ben ilgilenmiyorum.Adminle iletişime geçebilirsiniz. :)
      Oldu geçerim. KKK9

KARDEŞLER BİRLİĞİ
      Diplomat