Geri Bildirim İçin Yeni Sistem

• Oyun

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Geri Bildirim İçin Yeni Sistem

Bu olacak mı bilmiyorum ama önerileri bunun üzerinden anlatırsınız artık. :)

Dear players,in order to gather more, more direct and more quantifyable feedback in an easier, more direct way we'd like to employ a new tool our colleagues at OGame have made quite some good experience with. You'll find a new button in the forum from now on in the right sidebar below the social media links:

Clicking on the button (1) will load the stomt dialogue (2) where you can enter your wish or "I like Ikariam, because..." text. Once you're done hit the button (3) to submit your stomt. All stomts about Ikariam can be viewed at stomt.com/ikariam, we will react to them there directly. We hope to have found a good, new tool with stomt that will make collecting feedback a lot easier, more quantifyable and easier for everyone to use and would appreciate if you'd use it frequently.

Your Ikariam Team

"Hayattaki en önemli şey post kasmak değildir.
      Bunu yapabilen bir ekibe sahip olmaktır."
      Nöbetçi Team

@FlemaN:Audi iyi post kasıyorsun dostum yörükte sana bakıp ders alsın :)
      @Exia:helal olsun tebrikler :)
    • (Ambrosia ile satın alınabilir de diye not düşerek) inşa yeri isteyen olmuş.

Server birleşmesi isteyen olmuş.

Multilere karşı önlem isteyen olmuş.

Ticaret limanına "Tüm şehirlere şarap gönder." butonu isteyen olmuş. (Ticari Rota'dan farklı ne istediğini yazmamış ama.) Aynı zamanda kısayoldan her şehirdeki şarap durumunu da buradan görmek istediğini yazmış.

Önerilerin gerçekleştirilmesini isteyen olmuş. (Yeter ki gör bizi diye isyan etmiş anlaşılan :D)

"Keşke Ikariam uyansa ve büyük bir reform olmadan kimsenin yakında yeterince oynamayacağını fark etse." diye yazan da var.

"Başkent ile diğer şehirlerin Belediye Binası arasında fark olsun. (Hem görüntü hem de seviye sınırı olarak)" diyen olmuş.

OGame'nin Harabe Alanı'nı İkariam'a isteyen var. (Savaştan sonra savaş meydanında başıboş kalmış hammaddeleri toplayabilmek yani)

"Keşke Ikariam artık gezegendeki 1 numaralı "pay2win" oyunu olmasa. Cidden, EA Games bile o kadar kötü değil." diyen var. :D

Şehir taşıma olayına sınır isteyen var.

Nöbetçi Team

• (Gerçekçi ve adil olsun diye not düşerek) birlikler dağılırken %1'i ölmüş olsun diyen var.

"Gameforge Ambrosia için yeni seçenekler çıkarmayı kessin ve oyunu daha iyi hale getirmek için düşünmeye başlasın." yazan var.

"Bir sürü oy toplamış öneri bile hayata geçmiyorken niye forumda Öneriler diye bir bölüm var?" diye soran olmuş. :D

"Oyunda daha fazla stratejik şehir yapısı türü görmek istiyorum." diyen var. (Dediğine göre şu an 2 tür var. Standart tür ve korsan türü (4 depo kuranlar)).

Korsan'ın kalkmasını isteyen olmuş. (Oyunu dengesizleştirdiğini söylemiş.)

"Yalnızca tarayıcı oyunu olmasın." diyen var. ("Toplumu dinle ve yeterince yakında bir başyapıtın olsun." yazmış bir de. :D)

Mucizelerin elden geçirilmesini isteyen var. Üstelik demiş ki "Dünyadaki en başarılı oyunlardan bazılarına bakın. Hepsi ağırlıklarından kurtuluyor."

"Keşke geliştirme ekibi,fikir ve geri bildirim vermek için bir saniye bile harcamayan bu toplum kadar aktif olabilse." diyen var. (Bayağı kızmış galiba :D)

Tatile alınmış hesapların da yağma yemesini isteyen var.

"İkariam'ın çalışkan oyunculardan çok korkaklarla dolmasını istemem." diyen var. Üstelik demiş ki "Aktif olunca tatile kaçmak nedir? Saçmalık." :D

Nöbetçi Team

• Dünya haritasına ve mucizelere düzen getirilmesini isteyen olmuş. Üstelik demiş ki "Bazı noktalar her yerden daha üstün."

"Çifte kazançlı kaynaklar" (ne demekse) isteyen olmuş. Üstelik demiş ki "Biz 2018'deyiz." :D

Projeksiyonlu Tiyatro çalışmıyor diye şikayet eden de olmuş.

Daha fazla bina ve daha yüksek bina seviyesi isteyen var. Üstelik demiş ki "Depolama kapasitesinin sınırına ulaşınca oyun bitmiş oluyor." =O

Daha kısa seyahat süresi isteyen var.

"Savaş gemileri,kargo gemisinden hızlı olursa oyun daha anlamlı olur." diyen var.

Korsansız server isteyen var.

"Oyuncuların Ambrosia veya Depo Şehir kullanmadan oyunu oynamalarını istiyorum." diyen olmuş.

"Oyun,gerçekten Ambrosia veya Depo Şehir kullanmadan oynamayacağınız kadar beceriksiz." yazan da olmuş. =O

"Mucit Atölyesi'nde casusları yükseltmeli." diyen var.

Nöbetçi Team

• Adaların görüntüsü için çeşit isteyen olmuş. Üstelik demiş ki "Hepsi birbirine benziyor ve bu hiç gerçekçi değil."

Yeni özellik isteyen var. (Ne olursa demiş artık :))

Yeni binalar ve yeni araştırmalar isteyen var.

"Normal serverlar için tüm gemilerde hız 2'ye katlansın." diyen var. Üstelik demiş ki "Bugünün standartlarına göre oyun çok yavaş."

Mucizelerin daha iyi olmasını isteyen var. Üstelik demiş ki "5 ada uzağa şehir kurmaya gerek kalmıyor. Çünkü aradaki adalarınki kullanışsız."

"Fuar alanı" isteyen var. (Müze gibi bir çalışma şekli olan diye bahsetmiş.)

İttifaklar için düzenlenebilir bir dünya haritası isteyen var. Üstelik demiş ki "Rakibin koordinatlarını işaretleyebilmeli."

Altın yağmasını geri isteyen var.

Binaları yükseltmeyi hızlandıran bir özellik isteyen var. Üstelik demiş ki "İnşa listesinden söz etmiyorum." :)

İkariam İngiltere forum takımındaki CoMa'yı kovdurmak isteyen var. :D :D

Nöbetçi Team

• Saray'ın seviye sınırının büyümesini isteyen var.

Başarıların daha gerçekçi olmasını isteyen var. Üstelik demiş ki "1000 deney yap?"

Birleşmeden önce mucizelerin düzelmesini isteyen var. Üstelik demiş ki "Dünya haritasının % 80'i ciddi oynayan biri için kullanılamaz durumda."

Multinin yapılmamasını isteyen var. Üstelik demiş ki "Oyunun ruhunu öldürüyor."

"Mesafe ne kadar uzaksa o kadar fazladan gemilere yağma yüklenebilsin." diyen var. :D

"Önerilerimi ciddiye alıyorlar." yazan var. :/

Mobil uygulamasında geliştirme isteyen birine cevap yazmışlar. (Gameforge bir süre önce tamamen mobil pazardan çekildi. Ne yazık ki bu, uygulamanın daha da geliştirilmeyeceği anlamına geliyor.)

Nöbetçi Team

• Karaborsanın kaldırılmasını isteyen olmuş.

Oyunun 3 boyutlu olmasını isteyen olmuş.

Oyunun gelişmesini isteyen olmuş. (Ne olursa artık demiş yani :))

Depolama kapasitesi ve ticari gemilerin yükseltilmesini isteyen olmuş.

Multilerin listesini isteyen var (Teşhir Direği'ni kastediyor herhalde). Cevap olarak "Gizlilik nedenleriyle, bu asla olmayacak." demişler.

Savaş sisteminin daha dinamik olmasını isteyen var.

"Ares serverı aktif olduğu zamanlar istediğimiz ülkeninkine gidebilmeli." diyen var.

"Oyunun yeniden doğmasını" isteyen olmuş.

"Bazen yüksek puanlı biri,düşük puanlı birine bulaşıyor." diyen var.

"Yeni serverlar yapmayı bırakıp sahip olduklarına konsantre olsun." diyen var. Üstelik demiş ki "Oyuncular,ölü dünyalarla besleniyor."

Binaların yerlerini değiştirebilme isteyen var.

"Şehir taşıma daha ucuz veya ücretsiz olsun." diyen var.

Bu sistemin işe yarar olmasını isteyen var.

Nöbetçi Team

• Büyükelçilik binasında yeni mesaj türü isteyen var. (Ne demek istemişse artık.)

"Birlikler dağılmasın." diyen var. (Herhalde Spartalı olayı hepsi için geçerli olsun istiyor.)

Günlük Görevler'den ödül olarak Ambrosia kazanmak isteyen var.

Yeni birimler isteyen var.

"Eski,güzel günleri geri getirin." diyen var.

"Savaş meydanının farklı bölümlerinin kontrolünü farklı oyuncular yapsın." diyen var.

"Savaşın ortasında (meydanda yani) strateji değişikliği yapılabilsin." diyen var.

"Savaş meydanında hangi birimler kalsın,hangileri dışarı çıksın seçimini biz yapabilelim." diyen var.

Savaş temalı daha çok anıt isteyen var.

Garnizon limitinin kaldırılmasını isteyen var.

Nöbetçi Team

• iMaM wrote:

güzel birseye benziyor ama pek dikkate alirlar mi bilmem KKK4
      O Türk sensin,değil mi? 8)

"3 ayda bir her oyuncunun ne kadar puan topladığını gösteren bir Yüksek Skor türü" isteyen var.

4 kaynağa karşılık sadece 4 anıt isteyen var. Üstelik demiş ki "Örs ve Posedion harika. Colossus bazen iyi. Diğerleri çöp."

Envanter'den bir öğeyi başka bir oyuncuya iletebilmeyi isteyen var.

Oyuncu sayısının artmasını isteyen var.

Savaşta bir round'un 10 dk olmasını isteyen var.

"Önerim gerçek olsun." diyip Almanya forumunda açtığı konunun (Keşif Mağarası) linkini koyan var. (Almancası iyi olanları linke davet ediyoruz.)

board.de.ikariam.gameforge.com…-Entdeckerhöhle/?pageNo=1

"Aynı adaya kara birlikleri 2,5 saat sonra,gemilerse 10 saat sonra varacakmış. Ciddi misin?" yazan var. :D

"NPC Tüccar" isteyen var. Üstelik demiş ki "Seyrek nüfuslu dünyalarda ticaret ortaklarını bulmak zor."
      (Bilgisayarın yönettiği bir oyuncu yani)

"Ticaret antlaşması hem "Satın Al" hem de "Sat" tekliflerini göstersin." diyen var.

Yağma yükleme süresinin 10 dk olmasını isteyen var.

Gelişmelerden daha hızlı bilgi sahibi olmak isteyen var.

Türkiye'den yazan var. "Ikariam'ın klasik versiyonunu istiyoruz. Korsanın olmadığı,şehir taşımanın olmadığı,altının yağmalandığı." :tr:

Nöbetçi Team

• "Ikariam'ın eski oyuncularının % 60'ına oyunu bıraktıran bazı kuralları iptal etmesini diliyorum." diyen var.

Gemi kapasitesinin 1k olmasını isteyen var.

5. Depo'yu isteyen var.

Bu arada Imam'ın mesaja 2 kalp gelmiş. :tr:

Nöbetçi Team

• Audience wrote:

iMaM wrote:

güzel birseye benziyor ama pek dikkate alirlar mi bilmem KKK4
      O Türk sensin,değil mi? 8)
      baska Türk varmi ki mesaj yazma cok sinirli ya. biraz daha fazla karakter olaydi iyidi

Audience wrote:

Bu arada Imam'ın mesaja 2 kalp gelmiş. :tr:
      o kadar az mi ya biraz cogaltayim ben kalbi :)))
      "İki gecem var ikisi de uykusuz;
      ya sensizim uyuyamam,
      ya da sen varsın uyku haram.."

• Belki vardır. Başka şeyler de mi yazacaksın?

Nöbetçi Team

• Bir tane CoMa kovdurmak isteyen var ama bizimki değil.

Nöbetçi Team

• Onu yazan 5 kalp ve 8 çarpı almış.

İmam da 3 kalp olmuş.

Nöbetçi Team