Savaş anının canlı görüntüsü ve korsanlığın kaldırılması

• Oyun

Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

• Savaş anının canlı görüntüsü ve korsanlığın kaldırılması

Merhaba. Sizlere öncelikle kendimden bahsedeyim ;
      Ben 2011/2014 arasında bu oyunu severek oynayan biriyim. Savaşmak benim için ikariam demekti taki korsanlık gelene kadar. Benim zamanımda 13.000 oyuncu vardı her bir dünyada şimdi ise 1600 kişi içler acısı.Oyunu bıraktığım zamanki yılda başlarda korsanlık çok zevkliydi fakat korsanlık geldiğinden beridir askeri savaşlarda azalma oldu ve zamanla asker savaşları neredeyse olmamaya başladı. O zamanlar sizlere belirttik korsanlık kalksın durum iç açıcı değil diye lakin siz takmadınız bile.. savaşlar azalınca ve korsanlık bıktırınca tadı tuzu kalmadı ikariam'ın. O sıralar savaşlara renk katalım teknoloji ilerledi basit oyunlarda bile canlı görsellik var ikariamda da olsa insanlar akın eder daha kazançlı olursunuz dedik fakat bunuda yapmadınız. Şimdi reklamda savaş serveri açıldığını gördüm yeni açıldığı için bir bakayım dedim ve herkezinde tahmin edeceği gibi gerçekten ikariam bitmiş dedim ve ne kadar haklı olduğumu bir kez daha anladım. Oysaki yapılacak tek şey Korsanlığın gelmesi yerine çok basit bir yeni versiyon ile savaştaki askerlerin canlı savaşmalarını izlemekti. diyeceksinizki konuşuyorsun ama askerlerin saldırı savunma zırhları belli izleseniz ne olacak izlemeseniz ne olacak muhtemelen böyle düşünmüşsünüzdür. bunun için askerlere özel yenilik getirilebilinir taktik strateji yani 1 hoplit vs aynı güçteki 1 hoplit savaştığında pat olmaması biri ötekini bazı durumdan ötürü alması gerek. mesela mucizemi deriz başka bir şeymi olur getirilecek özellik orasını bilemem siz daha iyi bilirsiniz sonuçta uzman sizsiniz. Derseniz ki ikariam oyunu zamanla kalkacak kazandırmıyor oyun sahipleri ilgiyi azalttı böyle boş boş durucak o zaman diyecek sözüm yok. Reklam yapıldığına göre bir çaba söz konusu o halde Eğer insanları oyuna çekmek istiyorsanız korsanlığı kaldırıp savaş anının canlı görüntüsünü yenilik olarak getirmeniz gerek veya korsanlığı kaldırmayıp sadece savaş anının izlenmeside yeterli olur bir akıcılığı olur oyunu tad alıncak zevk alıncak hale getirir. Dediğim gibi siz bilirisiniz ister yapın ister yapmayın bunları düşünemeyecek kapasitedeyseniz zaten bu işi yapmayın izlenme olayını ufak oyunlar bile yapıyor düşünebiliyormusun ikariam ? :hmmm: