RODOS HEYKELİ MUCİZESİ

Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

• RODOS HEYKELİ MUCİZESİ

savaşlarda rodos heykeli mucizesinin 5 te 5 seviyede olduğunda tek tuşla savaşı bitirebildiğini sanırım hepimiz biliyoruz. Bu mucizeyi kullanan için çok güzel bir durum istersen karşında bütün serverdeki oyuncular olsun, istersen karşında 500 milyon general puanı olsun hiç bir önemi yok tek bir tuş ve ZAFER fakat birde duruma karşı taraftan bakmak lazım aylarca altın kasıp sülfür biriktiriyorsun ve yüksek general puanı kasıyorsun ve savaşta üstünsün galibiyeti bekliyorsun sonra bir bakmışsın savaşı kaybetmişsin ve tüm ordun bilinmeyenlere doğru uzun bir yolculuğa çıkmış. Rodos heykeli mucizesinin bu konuda adaletsizlik oluşturduğunu düşünüyorum.oyun kurucularından ricam bu mucize üzerinde değişiklik yapmanız. mucizenin etkisi tamamen kaldırılması bence en iyisi.. ama illada olacak sa tek tuşla savaş bitirebilme özelliği olmamalı diye dşünüyorum mesela 5 te 5 rodos mucizesi düşman ordularını %100 dağıtmak yerine %50 veya savaşı sonlandırmayacak şekilde farklı bir yüzde ile düşman ordularını dağıtarak savaşın devamına imkan vermeli...
    • Oldu başka? Örs kullanırken iyi oluyor ama dimi? İttifak için ayrılan milyonlarca generallik puanlık hesapların tatile alınması bir tehdit unsuru oluşturmuyor mu?
      12 şehrimde son seviye tapınak var, yönetim şekli teokrasi, beş altı saatte bir basıyorum Rodos'u tek başına bir ittifakla ancak baş edebiliyorum bırak böyle kalsın!
      Bana saldıranların hepsi örslü geliyor bende Rodos adasına dizdim tüm şehirlerimi. Keyfim kaçsın istemem
    • Bu konu biraz arkalarda kalmış. Ama ben de destekliyorum RODOS MUCİZESİ kaldırılmamalı ancak etkisi indirgenebilir. Ben 3 ay süren bir cepheden ittifak savaşında Rodos yemiş birisiyim. 15 kişinin 3 aylık emeği çöpe atılmıştı. Savaş taktiği bilmeyen oyuncular zaten Rodosu kullanıyor. Bu oyun Savaş oyunu ve taktikler üzerinde savaşlar yapılıyor.
      Rodos durumuna bir çözüm getirilmesi şart bir çok Savaşçı Oyuncu bu düşüncede. İnsanlar savaş olacağı zaman oyuna para yatırıyor. Ama bir çok İttifak Rodos durumundan dolayı savaşlara girmeyi düşünmüyor. ve Zaman içerisinde oyun altın kas kaynak kas bina geliştir durumuna geliyor.

@FastFooD Comam @Snape Adminim Bu konu ankete taşınabilir mi bir Öneri olarak?

KARDEŞLER BİRLİĞİ
      Diplomat

Bizim adalet anlayışımız, rakibimizin adalet anlayışına hassas terazidir, dengelemeyi iyi biliriz..
    • TraNSKoP schrieb:

Kserkses schrieb:

@FastFooD Comam @Snape Adminim Bu konu ankete taşınabilir mi bir Öneri olarak?
      Forumda anket bölümü var mı ben bulamadim

Öneri bölümünde bazen eğer o öneriye katılım oyuncular tarafından çok olursa Anket açabiliyor forum yetkilisi.

Amarendra schrieb:

Kserkses istedi diye açarlar hemen bi tane anket bölümü.. Gelinen durum bu maalesef..
      Ben her duruma Saygı çerçevesi içerisinde yaklaşıyorum. Benim ayrıcalığım yok hiç kimseden. Burası tartışma platformu değil. Öneri platformu. Öneriyi destekleyecek arkadaşlar buraya desteklerini verirlerse bu öneri tüm İkariam Oyuncularının lehine olacaktır diye düşünüyorum.

KARDEŞLER BİRLİĞİ
      Diplomat

Bizim adalet anlayışımız, rakibimizin adalet anlayışına hassas terazidir, dengelemeyi iyi biliriz..
    • Bireysel Savaşlarda basilsin ama ittifak savaşlarında basılmasını engelleyici önlemler alinmali. İndirgense bile 20 kişi Rodos vursa ordunun yarıdan fazlası dağıtılmış olur toplanması tekrar gönderilmesi vs. Savaş biter yine. İttifak savaşlarında direk Rodos kaldırılmalı hem fikirim
    • TeKSeN schrieb:

Oldu başka? Örs kullanırken iyi oluyor ama dimi? İttifak için ayrılan milyonlarca generallik puanlık hesapların tatile alınması bir tehdit unsuru oluşturmuyor mu?
      12 şehrimde son seviye tapınak var, yönetim şekli teokrasi, beş altı saatte bir basıyorum Rodos'u tek başına bir ittifakla ancak baş edebiliyorum bırak böyle kalsın!
      Bana saldıranların hepsi örslü geliyor bende Rodos adasına dizdim tüm şehirlerimi. Keyfim kaçsın istemem
      örs ile rodosu aynı kefeye koyan birisi ile aynı oyunu oynamak ne üzücü. senin gibi sadece çiftçilik yapıp şehir geliştirmek isteyenlerin düşüncesi böyle oluyor tabi bence sen farmville falan oyna orada yaşamazsın bu sıkıntıları hiç.. uyan adamım oyun savaş ve strateji oyunu ve rodos mucizesinin bu konuda yarattığı haksızlık apaçık ortada
    • arsIan schrieb:

Bireysel Savaşlarda basilsin ama ittifak savaşlarında basılmasını engelleyici önlemler alinmali. İndirgense bile 20 kişi Rodos vursa ordunun yarıdan fazlası dağıtılmış olur toplanması tekrar gönderilmesi vs. Savaş biter yine. İttifak savaşlarında direk Rodos kaldırılmalı hem fikirim
      etkisi azaltılıp ittifak savaşlarında bir kişi tarafından basıldığında o savaşta belirli bir süre mesela 2 gün gibi rodos mucizesi kullanılamaz hale gelen bir kısıtlama da olabilir.
    • Rodos mucizesine bir kısıtlama, etkisini indirgeme gerekiyor kesinlikle.

KARDEŞLER BİRLİĞİ
      Diplomat

• Amarendra schrieb:

Kserkses istedi diye açarlar hemen bi tane anket bölümü.. Gelinen durum bu maalesef..
      aynen kardeşim katılıyorum
      Bu arada oyun savas ve taktik oyunu oldugu gibi ri
      Savasını taktigini rodosa göre yapacaksın @Kserkses

Örs ve posesi savascı yiz dir full kullandıgın gibi
      Çiftçi veya defans yapacak adamlarida rodosu kullanması haktır.
      Misal ittifak savası ilanı vermeden baskın basanındır diyip ittifak lara saldırmak oluyor da rodos hak olmuyor ve kullanıldıgında kaybetmiş olunuyor ölemi :)
      Haaaahahaha. Kserkses istedi diye şimdi rodosu kaldırırlar tamamdir bu iş örsede ben karsıyım

[WOO] Diplomatı TUGRUL
      Sonunu düşünen kahraman olmaz.

NLS
    • Davulcu zurnacı geldi. Burada polemik çıkarma desteğini veriyorsan ver. Vermiyorsan muhalefet olma salça olma.

KARDEŞLER BİRLİĞİ
      Diplomat

• BARUT schrieb:

TeKSeN schrieb:

Oldu başka? Örs kullanırken iyi oluyor ama dimi? İttifak için ayrılan milyonlarca generallik puanlık hesapların tatile alınması bir tehdit unsuru oluşturmuyor mu?
      örs ile rodosu aynı kefeye koyan birisi ile aynı oyunu oynamak ne üzücü. senin gibi sadece çiftçilik yapıp şehir geliştirmek isteyenlerin düşüncesi böyle oluyor tabi bence sen farmville falan oyna orada yaşamazsın bu sıkıntıları hiç.. uyan adamım oyun savaş ve strateji oyunu ve rodos mucizesinin bu konuda yarattığı haksızlık apaçık ortada
      Oyuncunun, oyunu ne şekilde oynamak istediğini kimse eleştiremez. Sen savaşmayı seversin, bir başkası farm yapmayı... İkariam, savaşmak isteyen oyuncuya Örs gibi bir mucize sunarken, çiftçilik yapmak isteyen ya da ani baskınlarla uğraşmak istemeyen oyuncuya da Rodos gibi bir mucize sunması gayet tabi normal bir durumdur.

Kserkses schrieb:

Davulcu zurnacı geldi. Burada polemik çıkarma desteğini veriyorsan ver. Vermiyorsan muhalefet olma salça olma.
      Adam mesajını yazmış, gitmiş. Cevap yazmayıverirsin konu kapanıverir. Ama illa ki cevap yazacak ve tartışmayı uzatacaksın. Belli ki seni bu konuya Rodos lobisi yolladı. Konuyu başka bir yöne saptırıp, Rodos üzerinde yapılabilecek olası değişikliklerin önüne geçmeye çalışıyorsun. Bu sırada basit 1-2 öneride bulunarak niyetini gizlemeye çalışıyorsun.. Ayıp.
    • Konuyu amacından saptırmayın. Rodostan en çok mağdur olan oyunculardan biri de benim. Yazılanları ciddiye almıyorum. Zaten sen yukarıda yazdığın ve son yazdığın post arasında bile çelişki yaşamışsın. Bana cevap yazarsan cevabını alırsın bu kadar basit. Ben kimseye durduk yere şahsına konuşmuyorum. İlk yazdığım posta bak sadece konu içeriği ile ilgili konuştum. ve Hala konu içerisinde kalmak konusunda kararlıyım. Bu konuya RODOS MUCİZESİNDEN rahatsız olan arkadaşlar yazsın. Saçma sapan mevzuları burada gündem yapmayın. Her konuyu muhalefet konusuna dönüştürmeyin destekliyorsan yaz geç desteklemiyorsan eyvallah..

KARDEŞLER BİRLİĞİ
      Diplomat

• barutum güzel konuya deginmişssin yanlız rodos işi ilk cıktıgı dönemde cok yapılıyordu evet cok cektik zamnanında yanlız bu zamanda yapan cok azaldı ..

evet rodos haksızlık o kadar askeri bas okadar yolu git sonra savasın ortasında tek tusla savas bitsin evet bide askerin dönmesini bekle sonra o askeri geri gönder altın dayanmaz

yetkililer bunu görürse seviniriz
      :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: SUS VE İZLE :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :düello: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :minigun: :missilelauncher:
    • Bence rodos durması gerekiyor. Bizim toplumda şu var.İşine gelmeyen şey hiç olmasın.Rodos bu oyunun tuzu biberidir.Madem düşmanın rodos vurma ihtimali var.Sende ona göre planını yapacaksın. Bütün ordularını savaşa yolluyon.Rodos yiyince hepsi çöp.Göndersene parça parça.Hepinizde matematik yapacak beyin var. Gornizon limitini hesaplarsın yollarsın 50 roundluk.50 roundluk birimler azalınca 50 roundluk daha yollarsın.Eski 50 roundluk birimlerini çekersin.Rodos vurursa bir daha asker yollarsın olur biter. Bu oyun savaş oyunu arkadaşlar her şey yapılabilir.İşinize geleni düşünmeyin.Benim altınım ne olacak diyen var? Zaten birimler aynı altını yakacak.Sen bodozlama her askerini yollarsan rodos yemek sana müstahaktır.Bu bir stratejidir.Dağıtır bütün askerlerini , ASKERSİZ kalan şehriene asker yollar kazanır.

Rodos kısaca oyunun tuzu biberidir.Stratejini rodosu düşünerekte yapacaksın.Karşı rakip rodos vuruyorsa sende vur.Kendine yakıştıramama gibi bir durumda yok.Oyun sana bu imkanı sunuyorsa kullanabilirsin.Rodos kullanmak karaktersizlik filan değildir.Savaşta her şey mübahtır.Asker paketlerindede bu mevzu var.Oyun sana onu veriyorsa kullanırsın.Sen paket açtın ondan kaybettim diye gelip forumda mızmızlanıyorlar.Kurallar çervesinde her şeyi yapabilirsin.

#Soma
    • Bu arada öneri işi ve anket mevzusu hakkında da bir şey yazayım.

Forumda mevcut beğenilen öneriler kısmı yok fakat eski kurallarına göre tartışcak olursam.Bir önerinin beğenilen öneriler kısmına alınması için en az 100 kişinin olumlu dönüşü gerekiyor.Ayrıca diğer ülkelerde de bu öneri hakkında konuşulması gerekiyor.Sadece Türkler istedi diye gidip tam bilmiyorum ama 20 ülkede hizmet veren bir oyunda sistem değiştirmezler.

Kserks'in o anketi açtırması için kitle toplaması lazım.O istedi diye açmazlar bu bir gerçek.Kserk e laf edenlerde bu yüzden biraz yersiz laf etmişler :D Yerinde laf etseler belki ben de desteklerim. :D

#Soma