Yönetimin tutumsuz davranısları

Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

• Yönetimin tutumsuz davranısları

MERHABA ARKADASLAR ,

Konunun amacı (bana göre) kurallara bakılmaksızın ruh haline göre insitafiyleriyle insa edilmiş bir oyun sistemine dur demek, Sağ kalan oyuncuların op`lardan dolayı yasadıgı sorunlara bır nebze katkıda bulunmak üzre acılmıstır .

SAYIN PANNACOTTA,

Taraflı tutumunuzdan dolayı bircok sikayet almanıza ragmen hala koltukta kalmanızın sonuclarına ağır bir şekilde katlanmak durumunda kaldık. Oyunda multı hesaplardan dolayı zanlımca tek ceken ben degilim fakat atmıs oldugunuz banların sorgulanacak cok yönü var..

Taraflı tutumunuzun kanıtlarını istemeniz taktirinde sizlerle paylasmaktan çekinmeyecegimizi bildirerek konuyu acıyorum .

Multı olarak banladıgınız maxwell tsk oyuncularına uygulamıs oldugunuz prosudurun daha kalıplı daha kanıtlı yasanmıs olaylara vermis oldugunuz hafifletici cezalardan bizler nasibimizi alamadık . sayenizde oyundan sogumus ve emeklerimi 3 .kez heba edildigine sahit olarak ikariam dünyasından ayrılmak durumundayım .

Multi olarak kullanıyorsunuz dediginiz hesaplar ıp baglantılı hesaplar ve ıp baglantılı hesapların hesap sahibine kaynak aktarımı illegal bulunup aktarım butonu kitleniyor fakar ben ıp baglantılı hesabımdan baska bır oyuncuya legal sekilde kaynak aktarımı yaptıgım ıcın banlanıyorum .+ bununla birlikte ikariam tarihinde bir rekoru daha kırmamıza vesile oldugunuz icin size tesekkürlerimi iletiyorum önünüze geleni banladınız .

Kaikas serverında general sıralamasında ki ilk 15 hesap multı olarak kullanılmasına ragmen hicbir sorun yaşanmazken bizim depo hesaplarımızın 4.banlanısı. . ki mircde bu durumu belirtmistiniz hesaplar arasında ticarette alısverisin limiti yoktu demistiniz bu kuralları siz sölüyorsunuz biy uyguluyoruz ve ardından banlanıyoruz . . ben bunda taraflı tutum ararım cünkü size daha önce birden fazla ss atmama ragmen gözle görülür elle tutulur hasapları banlamayıp bizim depolarımızı çölde iğne ararcasına bulup banlamanıza anlam veremiyorum ..

Emekleri hice saymanız taraflı tutumunuz ve ticketteki samimiyetsiz cevaplarınızdan dolayı üzdünüz kırdınız .

Benim anlayamadıgım şey şu ; madem ıp baglantılı hesaba musade ediyorsunuz ve bu hesapla neden hareket hacmimizi 0 a indiriyosunuz bunun mantıgı ne ? Ben ıp baglantılı hesabımla kendımemı cıkar saglamısım yok kaynak isteyene kaynagını atmısım bunu gelip ana hesabımla birlikte cezasını kesiyorsunuz .

Ölmüş ya da ölmek üzere olan bir server ve oyuna doktor olmanız gerekirken cellat olup kalan oyuncularıda keyfe keder banlıyosunuz .

Sizin taraflı tutumlarınızdan kurtulmanın mumkun olmadıgını idrak ederek ben ve arkadaslarım oyuna para yatırımını , ve aktif olarak katılımını sonlandırıyoruz . siz bu şekilde davrandıkca bizlerde tepkimizi bu sekilde vermeye devam edecegiz .

Saygılarımla ,
  • Konunun açılışı çarşamba gece yarısı,foruma düşme günü cuma !!

Bu bile başlı başına ele alınabilecek bir konu,sıcağı sıcağına yorum yapmak istiyoruz onun bile önüne geçiliyorsa haktan ve adaletten bahsedilmesin.

Oyun kurallarında açıkça 10 hesaba müsade eden sistem multi olarak kullanılmadığı takdirde hesaplara nasıl ban atabiliyor ?

Ip paylaşıma izin veren sistem bunu neden yapıyor ?Daha fazla hesap daha fazla ambrosia anlamına mı geliyor?

Ip paylaşım ile hesap alıp milyonlarca kaynak bağışlamak da sizin mantığınza göre multi kapsamına girmeli o vakit.

Aynı adada yer alıp 2 hesap açsak milyonlarca bağış yapsak o adadaki oyunculara yarar sağlamıyor mu ?

1. Çoklu Hesaplar

Aynı sunucuda birkaç hesap kullanılabilir. Bu hesapların oyun içindeki bir fonksiyon üzerinden kaydedilmesi gerekir. Bu kaydedilen çoklu hesapların birbirleriyle doğrudan etkileşim içinde olmaları yasaktır. Üçüncü şahıslar üzerinden bu kuralın çiğnenmeye çalışılması yasaktır.

birbirleri ile doğrudan ilişki içine girmeyen hesapları banlamanın hiçbir izahı yoktur.ANA HESAPLAR KENDİ ARASINDA KAYNAK ALIŞVERİŞİ,GP ALIŞVERİŞİ,ALTIN ALIŞVERİŞİ YAPARKEN IP PAYLAŞIMLI HESAPLAR DA KENDİ ARASINDA AYNI ŞEYİ YAPABİLİR.
    IP PAYLAŞIMLI HESAPLAR İLE ANA HESAPLAR ARASINDA BUTONLARDAKİ FONKSİYONLARIN HİÇBİRİSİ FAAL ÇALIŞMAZKEN MULTİDEN HANGİ KURALA DAYANARAK BANA ATABİLİYORSUNUZ tüm hesaplara.

Siz multi kavramına hakim olamamışsınız ne yazık ki.

Ben size söyleyeyim multi kavramını,buradan bildirim numarası da vereyim size isterseniz açılan ticketlardan.

Bir oyuncu oyunu bıraktığında,bırakan kişiden şifresini temin edip o hesabı alan x kişisi kendi ana hesabı ile ıp paylaşım yaparsa siz sadece ıp paylaşılan hesabı kapatıyorsunuz ana hesaba dokunmuyorsunuz.Bunun örneğini size sunarım verecek bir cevabınız varsa kopyala yapıştır yapıp vermenin dışına çıkarsınız.

Yukarıdaki öreneği aynı kişi birden fazla yaparken ana hesaplara dokunmadınız ama kafanıza göre multi hesap yakıştırması yapıp maxwell ve tsk hesaplarını banladınız.

Siz ikariam tarihine isminizi kara bir leke olarak yazdırdınız tadında bırakın,kuralları herkese eşit uygulamadığınız gün gibi ortada.

Buradan şunu belirteyim derdimiz ; hesap da değil ban da..

Banlayın,kapatn,açmayın..

Derdimiz şu ki ; siz adil değilsiniz,sizin adalet terazinizin şirazesi kaymış durumda,hak,hukuk ve adalet anlayışınız olaylar karşısında herkese eşit değil.

İkariam bitmiştir bu saatten sonra ne bir kuruş para harcarız,ne de zaman.

Böyle böyle insanlar ikariamdaki haksız durumu adaletsizliği görmeye başladıklarında ve bu duruma kimsenin müdahale etmediğini gördüklerinde oyunu bırakmaya yönelecekler.

İnsanlar sizin rüşvet aldığınızı söylediğinde sizin adınıza üzülmüş biri olarak sizi vicdanınızla ve keyf-e keder davranışlarınızla başbaşa bırakıyoruz.

• Bu ban olayı basit bir mesele değil tamamen yorum meselesi.

Kurallar herkes için varsa herkese eşit uygulayacaksınız.

Herhangi bir illegal durum yoksa kafanıza göre ban atamazsınız.Siz olaylara yorum katmayı seversiniz.

Gerçekten multi yapanlar ile dedektif misali yola çıkarak multiye alakası olmayan hesapları banlamanızın izahı yoktur.

Başkasından şifre alıp kendine ıp paylaşımı yapan ana hesaplara hiçbir şey yapmazken bana oyun kurallarından bahsedemezsiniz.

Bu kadar şaibeli,bu kadar adaletsiz bir ortamın içersinde daha fazla yer almayı mantık dışı buluyorum,bu saatten sonra tek bir kuruş tek bir dakika dahil bu oyuna harcamam.

İkariam bitmiştir.
  • Koskoca 2 Gün , sizleri sadece alkıslıyorum . Balamirin söledigi lafları yineliyorum . Bu baslık banlanan hesapların kurtarılması için değil, ADALET herkez için gecerlidir . Eger ortada bir sopa varsa bu hakeden herkese vurulmalıdır .Diceksiniz ki yakaladıklarımıza vuruyoruz . Yakalayamadıklarını tekrar ve tekrar sana yollarız sorun yok. Bu bahsettiğim kisileri herkes biliyor bi panna bilmiyor .simdi sorsan ıp baglantısı yok dersiniz . ben sıze sadece şunu söleyeyim .. Tenkeri banlama sebebınız karşılıksız kaynak aktarımıydı degilmi ? O Zaman kaikiastaki tüm ittifakları incelemeye alın cünkü bu soledıgınız prosüdüru yapmayan yok !
  • bu acılmıs kacıncı konu biraz acık tutarlar sonra sessizce kapanır sunucu ve mod ismi vermeyecegim zamanında arkadaslarını koruyup karsı tarafa ban atmıs mod nasıl yönetimden atıldıysa o adaletii istiyor oyuncular ticketlerde bile yarım yamalak cevap verip chat a cagıran bi yönetici hiç kimse istmez kaikiasta yasanmıs kacıncı olay bilenler bilir kacıncı sebbeini acıklayamadıgı ban ben şimdi ittifak arkadaslarımın yediği bir banı örnek verecegim o aralar yyogundum oyuna iki gün girmedim köylerde üzüm bitmis hemen arkadaslara dedim en yakın olan üzüm atsın diye sagolsun atmsılar ertesi günü ban geldi birden acıklama ıp paylasımı ile oynayan iki kisi farklı köylerime es zamanlı üzüm atmıs bu durumda hileyi ben yapmıs olurum ve ben ban yerim lakin sucsuz iki arkadas ban yiyor herkes cesitli örnekler yazabilir kimse takımdan memnund değil takımdakilerin önce dogru eksilme yapması lazım böyle devam ederlerse görev bırakmaları hem oyuncular hem takım icin iyi olur gün güne ikariam tr oyuncu kaybediyor
  • Ortada ban sebebi yok iken keyfi ban atılıyor,o kadar emeğe yazık.

Madem illegal bir durum var banladın o zaman herkesi banlayacaksın.

Çok basit bir örnek verdim; oyunu bırakan kişiyi kendine ıp bağlantılı hesap yapıyorsun o hesap banlanıyor ana hesaba bir şey olmuyor !!!

Bana daha bunu izah edemezken benim söyleyeceğim şey asıl multi budur.

Ben insanlar multi yapmıyor demiyorum,ben elimde sistem yok iken casuslayarak bile illegal hareketleri görebiliyorken yetkisi olan kişi keyfine göre hareket ediyor.

ben mi düşüneyim ikariam düşünsün bu saatten sonra.

Hesaplar kendine çıkar sağlayacak bir şey yapmamış, ortada bir şey yok sadece ban var.

tek kelime ile kara leke
  • Yöneticilere ithafen yapmış olduğunuz suçlamalarda tamamen kişisel konuşuyorsunuz
    Yukarıda ticaret hacminin sınırsız olduğunu bizzat yöneticiden öğrendiğini söylemişsiniz
    Ticaret aralığı sınırlıdır burada yanlışlık var
    Tamamen öznel konuşuyorsunuz belgelerle konuşun lütfen
    Kanıt gösterin
    Yine yukarıda kaynak gönderme ile ilgili bir durumdan bahsetmissiniz bunuda açıklayalım herhangi bir oyuncu kendi puanının %5'lik kısımındaki bir oyuncuya karşılıksız hammadde atabilir
    bunun üstü takasa girer 48 içinde değerinin geri gönderilmesi gerekir aksi halde cezai işlem uygulanır
    Siz diyorsanızki aynısını başkasıda yapıyor ban almıyor bunu ispatlayın bütün forum görsün
    Sadece o bu şu diyip duruyorsunuz iki aydır forumda oyunu bırakıcam şöyle olsun böyle olsun
    Yine balamir isimli kullanıcı illegal hareketleri casus ile gördüm demiş bunların ss'inide bekliyoruz
    Belgeniz kanıtınız varsa gösterin boşuna laf salatası yapmayın
  • :) belgeleri sana mı atalım ? Lütfen kalabalık yapma bos laf yapmıyoruz . Belli ki bir yaramız var , bir acımız var. . O yuzden sen çekil aradan .. Konunun muhattabı geldiginde gerekli belgeler ve bilgiler o kişiye memnunıyetle sunulacak .. 2 aydır konusanların hepsi bırşeylere Şahit oldugu için konuşuyor .. Peki ya sen ?
  • Sen yönetimin avukatı mısın ?

Biz kanıtlarımızı ticket yoluyla şunmuşuz zaten gerekli mercilere,gerekli ss'ler eşliğinde dış kapının mandalı olarak konuya müdahil olma istersen.

Laf salatası demişsin de,operatör gelsin bildirim numarasına kadar vereyim demişim daha açık izahati mi olur.

Sen kaikikasta var mısın? Var isen oyuncu ismini söyle bakalım neden avukatlığa soyundun.
  • Balamir schrieb:

Merhaba,

Yakın tarihli benzer bir görüntüyü paylaşayım oyun yöneticileri yaratılan bu haksız rekabetin nerelere gittiğinin farkında değiller sanırım.

Başlık ilgimi çektiği için yazıyorum.

Görüntüler Kaikias'a ait.

Bu oyuncu oynamayı bırakan hesapları kendi bünyesinde topluyor..Oyunlar bir süre tatilde sonra açılıp illegal hareketlere yelteniyorlar,ıp sunulan küçük hesap banlanırken diğerleri devam ediyor.

Bu kadar bariz bir şekilde yapılan illegal hareketi es geçmek oyun çerçevesinde olan bir şey değil.Günden güne oyunu çığrından çıkaranlara selam olsun..Konunun takipçisiyiz umarız artık buna bir dur derler...

31 ARALIK 2017 tarihinde forumda paylaşılmış ss'ler,tek tek bilgilendirme yapılmıştır.

Oyunu bırakan kişinin hesabını alıp ıp paylaşımı yapılıyor,sonrasında Yerdeki Yıldız hesabı kapatılırken ıp sunan hesap aktif olarak devam ediyor.

Detay isteyen olursaboard.tr.ikariam.gameforge.com…-E-%C4%9E-M-E-N/?pageNo=1 inceler asıl kendisi laf salatası yapmaz.
  • Oyunu bırakan birinden şifre alıp ıp paylaşımı sunup (bunu birden fazla hesap ile )onun kabul edilmesi sonucu bu şaibeli durumu açıklayamayan bir oyun yönetimi ana hesabı banlamadıysa arasında kaynak gönderimi oldu diye hesap banlayamaz kimse kusura bakmasın.

Sen başkasının hesabına şifresini alıp girebiliyor musun ?

Başkasının hesap bakıcılığını yapabiliyor musun ?

Bu illegal durumda dahil ana hesap banlanmadıysa maxvell ile tsk ' nın banlanması ıp bağlantılı hesapları arasındaki kaynak gönderimi cezalandırılacaksa o zaman onları kapatacaksın ana hesaplara dokunmayacaksın.

Buraya gelip sırf konuşmak için konuşmasın kimse konu kapatılan hesaplar vs değil.

Yüz kerede yazsak meseleyi derinlemesine anlamayacak fikre sahip olmayanlar konuyu dağıtarak farklı odaklar oluşturmaya yeltenmesin.
  • Feveran schrieb:

Son zamanlarda özellikle Thor-DÂ savaşından sonra modların taraflı yönetim yaptığı konusunda söylemler var işin içinde olmadığım için bu konuda fazla birşey diyemem ama şahsen taraflı yönetim yapıldığı düşüncesindeyim
    Yorum zamanı 2 Mayıs,

Feveran schrieb:

Tamamen öznel konuşuyorsunuz belgelerle konuşun lütfen

Feveran schrieb:

Belgeniz kanıtınız varsa gösterin boşuna laf salatası yapmayın

Var mı kanıtın taraflı yönetim yapıldığına dair bizim yapabildiğimiz gibi ?Yoksa laf salatası yapma.

Başka sorum yok hakim bey..
  • Feveran schrieb:

Gameforge'un umrunda bile değil burası yönetilere emanet etmişler oyunu yöneticer napıyosa yapsın istediğini banlasın istediğini imtiyaz göstersin

Feveran schrieb:

Oyuna yıllarını veripde amb kullanmayan adamları tek hatada banlayın
    Sürekli amb kullanan adamları baş köşeye oturtun
    Feveran yorumlarınla meşgul etme sayfayı önce kendinle çelişmemeyi başar ondan sonra yazarsın.

Konu dağılmasın.
  • Açılmış konu başlığına ve içerisinde bulunan tartışmalara tamamen katılıyorum ikariamın çok eski oyuncularından biri olarak bizzat adam kayırmalara şahitlik ettim oyuna beraber başladığım arkadaşlarımın büyük bir çoğunluğu teker teker oyunun eski zevkinin kalmadığını söyleyerek döküldüler bıraktılar operatörlerin yanlış tutumlarından sadece para babalarının memnun olduğunu düşünüyorum özellikle korsana güncelleme gelmeden önce resmen serverı korsan multisi tarlasına çeviren ve banlanmayan çok kişi gördüm bizzat karşılarında oynadım savaştım ekip olarak . işin özü tarayıcı bazında bir strateji oyununda ikariamdan daha iyisini bulamadım göremedim ancak böyle başarılı bir oyun bu kadar kolay harcanmamalı . demiyorum ki multi serbest olsun herkes multi yapsın . tam tersi operatörler daha fazla çalışıp kimin ne hesabı varsa takip etsinler bütün multileri banlasınlar hepsini bitirsinler ki biz de eşit bir oyun platformunda yarışabilelim ama kurallarda esneklikler olunca kafasına göre herkes istediğini yapıyor . aynı anda 10 ıp paylaşımlı hesaba izin veriyorsunuz bu demek ki 10 arkadaş aynı ıp den oyun oynayabilir yav ben toplamışım 10 adam aynı şehirde aynı yurttayız atıyorum ve aynı interneti kullanıyoruz birbirimize destek atamıyoruz mal atamıyoruz saldıramıyoruz savunamıyoruz . ne anladım o işten bi oyun arkadaşınla oynanamıyorsa neden var . diyelim aynı ıp den 10 arkadaş yerine tek kişi hesaplar açtı ve geliştiriyor bunlarla da adalara bağış yapıyor o zaman çıkar için kullanım diyerek neden banlıyorsunuz buna zaten izin veriyorsunuz siz açtırdınız hesabı izin vererek arkadaşım olsa beraber oynayamam hesaplar bana ait ama bağış yapamıyorum banlanıyorum . tamamen saçmalık . en azından multilerin önüne geçmek istiyorsanız kayıt olurken telefon numarası onayı isteyin ki herkez 1 hesap kullanabilsin ve alışverişler dilediğince yapılabilsin her numaraya ait tek hesap olabilsin diyorsanız uğraşmayız böyle işlerle o zaman bize diyin ki arkadaşlar böyle biz böyle yönetiyoruz . bırakalım gidelim oyunu . inanın her serverın ilk 20 si ben general hesabıyım diye çığlıklar atıyor beni banla diyor o gp leri içeri kim koyuyor kim çekiyor aşikar . temizlik yapılacaksa herkese eşit yapılmalı ya da müsade ediliyorsa herkese edilmeli . Saygılarımla
  • EGER WP KONUSMALARI KANIT OLARAK SAYILSAYDI TEPE NIN OYUN YONETICILERI ILE OLAN YAKINLIGINI SIZE APACIK KANITLARDIM
    ISTEDIGI KISIYI YONETICININ TEL.NO SUNA MESAJ ATIP BANLATABILDIGI KONUSMALARI HALA ELIMDE MEVCUT ASLINDA:)
    ARKADASLAR BAN SEBEBIM SU
    BEN TSK MAXVELL ARKADAIMIZIN KUCUK YASTAKI HAYLAZ KARDESI IP BAGLANTILI HESABI ILE UYARMAMA RAGMEN BANA KAYNAK ATIYOR.BANI DA BU YUZDEN IYIYORUM.
    SIMDI YONETICIYE SORMAK ISTIYORUM 13 YASINDAKI BIR COCUGUN BAÑA KAYNAK ATMAMASI ICIN SEHIRLERININ LIMANINI MI KAPAMAM GEREKIYODU :)
    ANLAMADIGIM SORUM SU
    ORTADA BIR HATA VAR DOGRU AMA TSK YI NIYE BANLIYORSUN. SIMDI HATIRLADIM YOKSA BU AY ABRO YUKLEMEDIM DIYE MI YOKSA TEPE NIN ARZUSUNU YERINE GETIRMEK ICIN MI
    :sukur:
  • Arkadaşım siz olayı hala anlamamışsınız burada konu ben değilim ki ben onu söylediğim zaman taraflı yönetim yapıldığını düşünüyorum demişim sadece fikir sizin gibi ağır tek taraflı ithamlarda bulunmadım
    Ayrıca bakın bakalım benim bu konuya attığım ilk mesaja yönetim muhteşem çok güzelmi demişim yoksa nesnel olması gereken bir ortamda öznel konuşmayınmı demişim
    konuyu iyice idrak edin öyle gelin sizin amacınızın ne olduğunu ben iyi biliyorum
    Kimsenin avukatlığını yapmadım bu güne kadar yapmamda
    şimdi gelelim mesajlarınıza
    Boş boş burada konuşuyorsunuz atmışsınız ortaya kanıt diye bi rapor insanların üzerinde hakimiyet kurup sözünüzü geçer kılmaya çalışıyorsunuz yemezler bunları
    yukarıda size söylediklerime hala cevap vermemişsin kimden duydunuz ticaret hacminin sınırsız olduğunu insanları söylemedikleri sözler yüzünden suçladığınız aşikar
    Ticaretin sınırlı olduğunu ben kendim biliyorum
    kendinle çelişmemeyi öğren diye bir cümle kullanmışsın orayıda yine idrak edememişsin iyice oku anla
    kaikiasta oynuyorum evet
    Biraz kitap okuyun bu arada düşünce evreninizi biraz genişletin hep oyun hep oyun olmaz
    Bir tavsiye
  • canımın istediği yere yazarım saygı çerçevesinde olduğu sürece
    burada tek amacınız yönetimin tek yanlışında(ortada bi yanlışlık olduğunuda ispatlamadınızya neyse farazi konuşuyorum) yönetimi yüklenmek karalamak nasıl karalarsam karalayayım yeterki karalayayım kafasında adamlarsınız
    bu dogmatik fikirlerinizi bırakın sizin yerinize ben utanıyorum
  • Oyuncu ismini yazar mısın gül cemalini görelim ?Yaz bakalım oyuncu ismini kimsin neden buradasın amacını öğrenelim.

Benim oyuncu ismim Balamir,seninkini de alalım ?

Üzerine vazife olmayan konuya balıklama dalarsan böyle çakılırsın önce kendinle çelişme sonra yazılanları oku idrak et ondan sonra gelip burada tiyatronu sergilersin,beğenirsek bizde alkışlarız.

Yazdığın yorumları tekrar tekrar alıntılayıp zaman kaybetmek istemiyorum.

Yazdığının ne anlama geldiğini anlamayan birisine ben sayfalar dolusu yazsam ne fayda eder.

Yönetimin taraflı olduğunu düşünmek ve bunu belirtmek bir iddia değil mi ?Sen bunu belirtirken ne yapmış oluyorsun ?

Rapor açık bir şekilde yukarıda duruyor,oyunu bırakan yerdeki yıldız hesabını oynayan Tarık isimli kişi oyunu bırakıp BarışKuzey hesabına ıp paylaşımı yapıyor!! Göz var nizam var kanıt demişsin al sana kanıt..

Sen yönetimin taraflı olduğunu söylemişsin var mı senin kanıtın yoksa buradaki gibi işkembe_i kübradan mı sallıyorsun ?

Sen önce yazdıklarının ve çelişkilerinin tutsaklığından kurtul,sonra oyuncu ismini bahşet ondan sonra insanlara kitap okuma tavsiyesi verirsin.