bu oyuna boşuna para yatırmayın

Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

• bu oyuna boşuna para yatırmayın

ikariama başladığımda boş vakit geçirebileceğim,dostlar edinebileceğim,eğlenebileceğim bir oyun olarak yola çıktım..puanların artması ile oyunda oynanan seneler sonucunda oyun öyle bir yere getiriyorki insanları..

adaletsiz oynayan oyuncular ile adaletli mücadele etmeye çalışan oyuncular arasında uçurum fark oluyor...

oyunuda öyle bir hale getiriyorlarki,oyunun amacı sizin neşeli,zevkli bir oyundan çok..diğer oyunculara karşı adaletsiz oynamanızı,rakiplerinizle kinlenmenizi,sürtüşmenizi daha çok ister hale sokuyor..ve bunu bilinçli olarak yapıyorlar...ittifakların barış içinde oyunu sürdürmeleri oyunun işine gelmiyor..çünkü böyle bir ortamda para harcamazsınız..
      para kazanmak için sistem ne yapacak bakalım..

örnek karaborsa binası..ben basacağım 40 seviye liman,oyuna yıllarımı vereceğim..500k puandaki birisi ticaret ile alacak istediği kadar gp 1 senelik oyuncu başa baş mücadele edecek..
      ip paylaşımlı oyunların müsade edilmesi ayrı bir adaletsizlik..ipli oyunlar ne için getirildi..aynı evde oturan karı-koca veya çocuğuda aynı serverda rahatça oynayabilsin diye..bu uygulanıyormu bunu bulmak oplar için çok basit bir oyun izmirde bir oyun ankarada bir oyun almanyada ama ne hikmetse izin var ip paylaşımına..

ama ip paylaşımlı oyununda bir hata bulsunlar hemen soruyorlar ilk sahibi sizmisiniz diye...adam oyunları almanyadan,ankaradan,izmirden toplamış ip yapmış sıkıntı yok..ama bir bakıyorsun savaş zamanı oyunun şikayet edilmiş,mail değiştirmişsin,veya şehirlerini taşımışsın bi sorgu bi sorgu bi inceleme bi inceleme

arkasından oyunda adalet varmış gibi ticket sisteminde sorguya çekilmemiz...resmen bir ev adreslerimizi kimlik kartı bilgilerimizi istemedikleri kalıyor..

adaletsiz bir oyuna asla ve asla para harcamayın arkadaşlar..yapılan savaşlarda kazanan her zaman ikariam olacaktır...savaşan ittifaklarda galip olan taraf kazanmış gibi gözükecek ama vaktini,parasını,dostlarını,sabrını kaybettiğinin farkına varmayacaktır..

bu oyun insanların arasında kin,nefret kurdurmak üzere kurulmuş.ve karşılığında insanlardan nasıl daha çok parasını alırım diye düzenlenmiş bir sistemdir...

boş yere kimse kimse ile savaşmasın...bizlerin açgözlülüğü bu oyunun para kazanması demektir...

milliyetçi olun paranızı alman firmalarına kaptırmayın..
    • Anna sonuna kadar haklısın artısı var eksiği yok resimlerinin...
      Sonucta yıllardır sohbet muhabbet ettiğimiz bizden yaşça büyük ve küçük kişilerle dostluğumuz bizi tuttu ve hatırdan harcamalarınıza oldu

Bir baktık ki oyuna harcanan rakamlar tüketici hakları gösterilmeden boşa gittiğini fark edebildik ve de çekildik kenera hesapları bilen
      inaktife düşmesin diye ayda bir bir çık yapiyoz

İkariama tek çözüm yöneticilik sisteminin kaldırıp kuralların bot programları ile uygulanmasıdır
      Böylece kimse nin eleştirilecek tarafi yeter

Sadece fastfood kalsa çok bile kafi olur

İkariamkendi Ambrosia dan kazanacağı parayı karaborsa binası çıkararak oyuncuların birbirine gpe satarak kazanmasını sağlayarak en büyük hatasını yapmıştır zaten....

Oyun her zaman bitti dediğiniz an bir dostunun size wp mesajı atmasıyla başlar
      En doğrusu teli kapatmaktir
    • harika tespitler.anna conna paylaşımını her oyuncu görmesi lazım.benim açmış olduğum ticket bildirim ıd:16741652 inceletemedim bir üst yetkiliye.uzun bir ticket.tamamen haklı olmama rağmen çok uçuk sebeple incelemeye alınmıyor. sebebi IRC kanalından delta operatörü hakkında yazılanlar-panna cotta-.fakat benim tek bir kötü kelimem olmamasına rağmen fast food cezalandırıyor.beni dürüst olmamakla suçluyor.fast foofd ispat etmesi lazım ne yazmışım ırc kanalında.her türlü haklı olmama rağmen bu durumu anlatamıyorum.delta serverı escemes oyuncusuyum. açtığım ticket bildirim ıd 16741652 okumak isteyen olursa tamamını gönderebilirim.
    • Durumu okuma açısından yazıyorum.
      Ceza yemişsin.Sonra böyle manidar yada mesaj içeren diyebileceğim forum ismiyle hesap açmışsın.Aklında oyunla ilgili olan,rahatsızlık duyduğun şeyleri yazmışsın.Önemli olan zamanında bunları söyleyebilmek ama olsun.
      Halihazırda aktif oynuyorum.Uzun olmasın kısaca yazayım düşüncelerimi.
      Oyuna para harcamayın evet.fazla zaman da harcamayın.Keyif almıyorsanız bırakın.
      Rahatsızlık duyduklarım;Karaborsa,ip paylaşımı,serverlar arası transfer,korsan,tapınak sistemi,ambrosia ile kaynak alma diye uzar gider.Keşke kaldırılsa bunlar daha güzel bir oyun olur.

anna conna schrieb:

bu oyun insanların arasında kin,nefret kurdurmak üzere kurulmuş.ve karşılığında insanlardan nasıl daha çok parasını alırım diye düzenlenmiş bir sistemdir...
      Bu söylemin benzerlerini sosyal medya için,futbol için de kullanıyorlar.Yanlış.İnsanın nasıl kullandığı,nasıl algıladığıyla alakalı.

anna conna schrieb:

milliyetçi olun paranızı alman firmalarına kaptırmayın..
      :) Keşke ikariamdan kaptırsak.Türkiyede sadece otomotiv sektöründen her yıl ne kadar paramız almanlara gidiyor bir araştır istersen.
    • AeA-THOR schrieb:

Keşke ikariamdan kaptırsak.Türkiyede sadece otomotiv sektöründen her yıl ne kadar paramız almanlara gidiyor bir araştır istersen.
      teknolojiyi yapana kadar hayatımızı kolaylaştıracak şeyleri tabiki dışardan almamızda sıkıntı yok,ha almandan almışız arabayı ha koreden.hiç yoktan verdiğimiz para karşılığında elimize hayatımızı kolaylaştıracak bir araç geçiyor.burada sanal alemde elimize ne geçiyor.:)marketten odun karşılığı sülfür..:)korsan puanı mürettebata dönüştürerek baskın korkusu yemekten kurtulma..:))hep sanal şeyler..gönül isterki ne ikariama para harcayalım nede dışardan araba almaya.
    • AeA-THOR schrieb:

Bu söylemin benzerlerini sosyal medya için,futbol için de kullanıyorlar.Yanlış.İnsanın nasıl kullandığı,nasıl algıladığıyla alakalı.
      (bu oyun insanlar arasında kin,nefret kurdurmak üzere kurulmuşve karşılığında insanlardan nasıl daha çok parasını alırım diye düzenlenmiş bir sistemdir) demişim.
      yanlış demişsin..bu oyuncuların hepsini tabiki kapsamaz.üzüm dağıtıp çıkan oyuncuda var,puan kasıp kimse ile muhabbet etmeden oynayanlarda var,arkadaş hatırına gelip korsana,savaşa destek olanda var..ama şu da bir gerçekki ikariam bazı düzenlemeler yapıyorsa bazı binaları ekliyorsa ,daha fazla nasıl para kazanırım diye yapıyor..korsanda gözü olmayan,savaşlarla işi olmayan oyunculardan ne kadar para kazanıyor,hırslanan,kinlenen,savaşan,korsanda mücadeleye giren oyunculardan ne kadar para kazanıyor buna bir bakmak lazım..
      ikariam hangisinden daha çok menfaat sağlar sence.bu sistemleri getirirken oyuncuların daha çok hırslanması,kinlenmesi ve karşılığında daha çok ambro satın alması için yapmış olduğu uygulamalardır.
      rahatsızlık duyduğunu belirttiğiniz binalar zaten oyuncuları birbirine düşüren adaletsizliğe sebep veren oyun sistemidir.
      sitemimiz aslında bunlaradır.
    • her oyuncu mutlaka okumalı bu bölümü.aslında oyuna katılan oyuncalara düzenli olarak anlatılmalı.kesinlikle para yatırılmamalı.panna cotta ve fast food idaresindeki oyun yönetiminin anlamsız hezeyanları sürekli dile getirilmeli.keyfiyetin had safhada olduğu oyun yöneticileri her oyuncuya ayrıntılı olarak anlatılmalı...
    • AeA-THOR schrieb:

Durumu okuma açısından yazıyorum.
      Ceza yemişsin.Sonra böyle manidar yada mesaj içeren diyebileceğim forum ismiyle hesap açmışsın.Aklında oyunla ilgili olan,rahatsızlık duyduğun şeyleri yazmışsın.Önemli olan zamanında bunları söyleyebilmek ama olsun.
      oyunum açık cezada yemedim.alphada ip li 2 oyun-betada 1 oyun-hephaistos serverında ipli 2 oyun..oyuna devam ediyorum
      ayrıca vaktim olsa zamanım olsa dünya kadarda boşta oyun var.ama bu oyun için değmez.sadece üzüm atıyorum,malzeme birikmişse bina basıyorum çıkıyorum.eskiden neredeyse 20 saat başında olmasam bile açık olan oyuna artık 1-2 saat bu dediğim servarlarda takılıp çıkıyorum.umarım açıklayıcı olmuşumdur