Anlaşmalı İttifak Savaşları

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Anlaşmalı İttifak Savaşları

Herkese merhaba arkadaşlar.

Anlaşmalı ittifak savaşlarının galibini ne belirler?

Bu konuyu daha önce anlaşmalı bir şekilde ittifak savaşı yapan arkadaşlara soru sormak için açıyorum.

Polemiğe tartışmaya gerek yoktur yani.

Soru açık ve net bu konu hakkında bilgisi olanlar tecrübeli olanlar yanıtlarsa sevinirim.

İyi forumlar keyifli oyunlar.
  • Dostum konuya tarafsızca yorum yapılan kimse sağa sola çekmesin konuyu bir ittifak savaşında denizi kazanıp karayı kaybeden ittifak yoktur dede İttifakı cok deniz basmıs nerdeyse hiç kara basmamış 1915 de dengeli basmıs sonuç olarak dede İttifakı denizi kazanmış kendilerini tebrik ediyorum 1915 İttifakı da kara savaşını kazanmış sizleri de tebrik ediyorum içinden çıkılmaz bi durum almıs durum dede ittifakına bir eleştiri getireceğim ittifak savası yapıyorsanız yeterli karada basacaksınız bu tamamen sizi hatanız 1915 ittifakına da bir eleştirim olacak sizde rakibi caısslayıp ona göre basmanız lazımdı sonuç olarak dede alacağı galibiyeti kara savaşını kaybederek 1915 e hediye etmiştir ben %51 1915 %49 dede kazanmıştır diyorum
  • Kara savaini birakmamizin nedeni 1915 ittifakinin deniz svaasini tek cephe haline getirip bziim altinimiz bitmesi icin savasi uzatma pesine dusmesidir boyle bir durum oldugu icin mecbur karayi geri cekmek zorunda kaldik. Suan bile karayi en az desteksiz 1 gun savastiracak ordumuz var ama altin skntisini goz onune aldik.
  • IOyunBozanI wrote:

Ayrica deniz de 5-6 rapor aldik en az karada 2 rapor verdik hemen bu dusunceye kapilmayin :)
    sayi pek önemli olacagini sanmiyorum. Denizde fazla rapor alinmasi kadar dogal birsey yok. Cünkü savaslar deniz agirlikli gidiyor.

Hayatimda gördügüm en sacma savas olmus. Deniz savasini kazanipta karayi kaybeden bir baska ittifak daha yoktur.

Benim düsüncem dede savasi kaybedecegini en basindan bu yana bildiklerinden denize yüklenip karadanda bir kac rapor veririz demisler. Uyanikliga yatmislar.

Bu sebepten dedeye 1 kirmizi 57 alaya 1 sari kart veriyorum. 10 kisi ile dedeliler beraberligi zor kurtarmislar.
    Kurguladığımız bu sergi yaşanmış olaylardan kesitler içermektedir. (+18 )

Ctb & PA Savaşı öngerileri

Panik Atak ittifakınıda biz yönetiriz. (#Serverkuranlar)
  • Karada 2 den fazla rapor vermemeniz normal.

Yarım gün 1 cephede savaşıp geri çekildiniz diğer açtığımız cepheye ordada 1 gün dayanabildiniz üstelik 2 gün sonra getirmenize rağmen. Siz kendinize bunu yakıştırabiliyor musunuz? Totalde 200 raund savaşabildiniz karada. Deniz savaşı ise 600 ü aştı hala savaşıyoruz.

Bize deseydiniz ki hadi deniz savaşı yapalım eyv ama ittifak savaşı diyorsunuz 2 gün sonra kara getirip 1 günde topukluyorsunuz ilk defa başıma geldi böylesi. Liman savaşları kara savaşını desteklemek için yokmudur? Limanları kapatıp Karada işgali diken savaşı kazanmaz mı? Ben mi yanlış biliyorum.

Yokmu bu işin rajonunu bilen objektif biri?
  • Ben size dedim ama savasi 57. alay kazanir diye. beni dinlemiyorsunuz ki. Bu anlasmali savas degil mi. savas tarihi belli. herkes o tarihte kara ve denizi adaya cikarir. her iki cephedede savas baslar. dedeliler gemi agirli bastiklarindan kara savasini baslatmak istemedi. gemi savasi biter kara savasi baslar gibi forumda sacmaladilar. amaclari gemi savasi bitene kadar kara aciklarini kapatmakti. Bu savas 57. alayin hakkidir. dedeliler dürüst savasmadilar. Dede ittifaki beni yaniltti biraz daha dürüst olacaklarini beklerdim.
    "İki gecem var ikisi de uykusuz;
    ya sensizim uyuyamam,
    ya da sen varsın uyku haram.."

• IOyunBozanI wrote:

Tartismaya gerek yok taragsiz olan yazsin bakalim gerek yok :) dedigim gibi karada 1 gunluk desteksiz tutacak ordumuz var altindan dolayi cektik altin durumunu dengeleyince getiricez yine bu kadar aceleci olmayin :)
    altindan dolayi cektiysen zaten kaybetmissindir. savasmaya kalksan terhis olacakti yine kaybedecektin. degisen birsey olmayacakti yani.
    ya sensizim uyuyamam,

• iMaM wrote:

Ben size dedim ama savasi 57. alay kazanir diye. beni dinlemiyorsunuz ki. Bu anlasmali savas degil mi. savas tarihi belli. herkes o tarihte kara ve denizi adaya cikarir. her iki cephedede savas baslar. dedeliler gemi agirli bastiklarindan kara savasini baslatmak istemedi. gemi savasi biter kara savasi baslar gibi forumda sacmaladilar. amaclari gemi savasi bitene kadar kara aciklarini kapatmakti. Bu savas 57. alayin hakkidir. dedeliler dürüst savasmadilar. Dede ittifaki beni yaniltti biraz daha dürüst olacaklarini beklerdim.
    tarafsiz olanlari yoruma bekliyorum bos muhabbet edenleri degil. Sadece 5k felan buhar paketi actilar ne yapmamizi bekliyordunuz savasan siz degilsiniz biz savasiyoruz sacmalamanin anlami yok raporlar atilinca denizde goreceksiniz. Savas uzasin diye 200 tane buharliyi feda ediyordu adamlar bolluk oldugu icin bunlari bilmeyenler savasin icerigine girmesin. Arkadasin sordugu soruyu cevaplayin kazanani ne belirler diyor. 1915 veya DEDE ittifakini katmadan yorumjnuzu yapin cevap verin
  • Savaştan 2 gün sonra kara askerini getirip 1 gün sonra da altın durumundan çektik mi diyorsun sen şimdi? Güzel işmiş valla altınım bitecek geri çekiliyoruz demek :) 1 ay hazırlanıp 1 günlük kara askeri çıkartabildiğiniz için utanmalısınız bence.. Ben taktiğinizi beğenmiştim adamlar 2 gün bizim kara ordumuzun altın yemesini bekledi denizi kapatıp sonra gelecekler karada işgali dikerşer dedim arkadaşlara. Ama bir baktım ki kara ordusu basmayı unutmuş meğer dede ler. Bir daha ilanı deniz savaşı diye açmayı unutmayın lütfen :)
  • iMaM wrote:

ben 57. alayda degilim. daha nasil tarafsiz olacagim. ayrica gercekler acitir.
    Ilk gundrn belli hatta bu sv basladigimizdan belli 1915 e olan tavrini biliyorum.cellata sulfur destegi yapayim felan dedigini unutma tarafsiz degilsin kucultme kendini.

impudennt wrote:

Savaştan 2 gün sonra kara askerini getirip 1 gün sonra da altın durumundan çektik mi diyorsun sen şimdi? Güzel işmiş valla altınım bitecek geri çekiliyoruz demek :) 1 ay hazırlanıp 1 günlük kara askeri çıkartabildiğiniz için utanmalısınız bence.. Ben taktiğinizi beğenmiştim adamlar 2 gün bizim kara ordumuzun altın yemesini bekledi denizi kapatıp sonra gelecekler karada işgali dikerşer dedim arkadaşlara. Ama bir baktım ki kara ordusu basmayı unutmuş meğer dede ler. Bir daha ilanı deniz savaşı diye açmayı unutmayın lütfen :)
    dedigim gibi desteksiz 1 gun savasiriz karada suan ordumuz var. Denizde cephe acin direk karayi getirelim iatiyorsaniz o zaman altin problemi ortadan kalkar. Mukti hesaplardan 120m altin almadik biz guzel eglenceli bir savasti daha fazla uzaymayin bos muhabbet yapip. Teklifim acik acin 2. Cephe getirelim orduyu
  • savasta dengeli asker gemi basimi yapsaydi her iki tarafta savas en az 1 hafta sürerdi. 3 günde kara savasini altin yok devam ettiremeyen dede zaten 4. günde gemi savasinida kaybederdi. Benim düsüncem degismez. savasi 57. alay kazanmistir.
    ya sensizim uyuyamam,