Anlaşmalı İttifak Savaşları

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• FoSiL wrote:

@Rider22 iyice sacmalamissin. Surda yazilanlari okusan kafan basacak. O degil basligi okusan yine anlardin.

Kara savasi baslamasi icin 2 gün beklemis adamlar. Limani kapatincada bir 10 gün daha beklerler artik. Altin yok diye arkadaslar savastan kacmis. Sen ne diyon :zuhah:

İsterse gücü yeterse 1 ay bekletir. Adayı kapatmış adam canı ne zaman isterse o zaman gelir. Zaman sınırı mı var bu oyunda ?

o 2 gün beklemiş bu kaçmış ben onlardan bahsetmedim. Orda öyle bir şey mi yazıyor ?
    Konuyu dağıtıp polemiğe çekmeye çalışıyon üslubunda bozuk sana uymamak lazım :geri:
    @ObiWan direk seni temizlese konu rahatlayacak :ucmaimun:

Bana Darbe Atanı, Ben Harbe Sokarım !
    Copyright © 2007 ''Orijinal
    İnternet ortamı işte; Dalgasız Denizde , Herkes Kaptan
    :hayalet:
    PSi : EFE
  • Yazmayı hiç düşünmüyordum ama konu dışına çıkılıyor yanlış algılar oluşuyor diye duruma açıklık getireyim..Ve yazım kimseye cevap niteliğinde olmayacaktır yazılan yazılarada geri dönüş yapmayacağım.

DEDE ittifakı gerçekten savaş başlamaya 10 gün kala özellikle iyi çalışma yaptıklar casus atmalar sonucunda çıkacak gemi sayısını gördükleri için ve bizdeki paketleri bildikleri için kendilerince bir taktik geliştirdiler ve ilk 2 gün kara savaşı olmadı, ısrarımız üzerine iki gün sonra karadan geldiler ve bir gün sonra da zaten savaş bitti.. Denize çok yüklendikleri için denizde kayıplarımız oldu ve bizde taktik gereği (altın yaktırmak için değil ) elde kalan gemilerle karaya giriş kalması için tek cepheye çekildik ve arkadaşlar karadaki potansiyelimizi gördüler ve kendileri kara sizin deniz bizim diye teklifte bulundular ve her şey saygı çerçevesinde konuşuldu kararlaştırıldı ve savaş bitirildi.

Savaşı kazanan muhabbetine gelince bu herkesin kendince farklı görüşlerle vereceği yanıttır o yüzden tartışma ortamına hiç gerek yok.

Emeği geçen herkese teşekkürler.

Artık yazı yazılmazsa da sevinirim raporlar bölümüne geçelim bir saate yayınlamış olurum bizim raporları..
    CeLLaT_TuĞŞaT (1915)
  • cellat_tugsat wrote:

Yazmayı hiç düşünmüyordum ama konu dışına çıkılıyor yanlış algılar oluşuyor diye duruma açıklık getireyim..Ve yazım kimseye cevap niteliğinde olmayacaktır yazılan yazılarada geri dönüş yapmayacağım.

DEDE ittifakı gerçekten savaş başlamaya 10 gün kala özellikle iyi çalışma yaptıklar casus atmalar sonucunda çıkacak gemi sayısını gördükleri için ve bizdeki paketleri bildikleri için kendilerince bir taktik geliştirdiler ve ilk 2 gün kara savaşı olmadı, ısrarımız üzerine iki gün sonra karadan geldiler ve bir gün sonra da zaten savaş bitti.. Denize çok yüklendikleri için denizde kayıplarımız oldu ve bizde taktik gereği (altın yaktırmak için değil ) elde kalan gemilerle karaya giriş kalması için tek cepheye çekildik ve arkadaşlar karadaki potansiyelimizi gördüler ve kendileri kara sizin deniz bizim diye teklifte bulundular ve her şey saygı çerçevesinde konuşuldu kararlaştırıldı ve savaş bitirildi.

Savaşı kazanan muhabbetine gelince bu herkesin kendince farklı görüşlerle vereceği yanıttır o yüzden tartışma ortamına hiç gerek yok.

Emeği geçen herkese teşekkürler.

Artık yazı yazılmazsa da sevinirim raporlar bölümüne geçelim bir saate yayınlamış olurum bizim raporları..

Cellat_tuğşat herşeyi güzelce olduğu gibi açıklamış.
    Savaşa 10 gün kalada , savaş zamanındada , savaş bittikten sonrada muhabbetimiz aynı devam etmiştir. İki ittifakta savaşa daha 3-4 gün devam edebilirdi. Tahmini en az 2 gün denizi tek cephede okçu paketi açarak bile uzatabilirlerdi. Lakin biz muhabbetimiz olduğu için her iki ittifakıda altın , paket , kaynak ve en önemlisi uykusuz kalarak gündelik hayatta yaşayacağımız sıkıntıların önüne geçmek amacı ile deniz zaferi artık belli oldu karadada uzatıp iki tarafıda yorgun düşürmeyelim artık yatıp uyuyalım dedik ve ortak karar sonucu anlaştık ve savaşı bitirdik. Burdan tüm 1915 ekibine ve benimle yan yana savaşan uykusuz kalan DEDE ittifakı ekibime teşekkür ederim.
    Trollenmelere , kışkırtmalara gelmeyelim iki ittifak arası eskiden neyse aynen öyledir. Oyundur saldırı olur yağma olur zaten o yüzden oynuyoruz oyunu ama bu savaşla oyun harici dostluklar kurduk mühim olanda odur.

:tes)) :tes)) >oley: >oley: :sarhos: :sarhos: :parti: :parti:

Her insan kendine yakışanı yapar. Çünkü kalite asla tesadüf değildir.
  • FoSiL wrote:

ben anlamiyorum birileri yalan konusuyor ama kim. Oyunbozan altinimiz olmadigindan geri cekildik diyor. King ise daha 3-4 gün daha savardik diyor. Ya bunlarin birbirlerinden haberi yok.
    Benim mesajımı '' Düzgün '' okursan anlarsın.
    3-4 gün daha savaşırdık sonra altın biterdi ve şuanda bulunduğumuzdan zor durumda kalırdık eldeki bu gemiler kesilmicekti çünkü 3-4 gün daha sadece savaş uzayacaktı.

• kingknight wrote:

Benim mesajımı '' Düzgün '' okursan anlarsın.3-4 gün daha savaşırdık sonra altın biterdi ve şuanda bulunduğumuzdan zor durumda kalırdık eldeki bu gemiler kesilmicekti çünkü 3-4 gün daha sadece savaş uzayacaktı.
    inanmiyorum. Neden ? 3 - 4 gün daha savassaydiniz karada ekonominiz rahatlardi. Sizin elinizde 3 - 4 gün daha savasacak general yoktu malesef.
    Kurguladığımız bu sergi yaşanmış olaylardan kesitler içermektedir. (+18 )

Ctb & PA Savaşı öngerileri

Panik Atak ittifakınıda biz yönetiriz. (#Serverkuranlar)
  • FoSiL wrote:

kingknight wrote:

Benim mesajımı '' Düzgün '' okursan anlarsın.3-4 gün daha savaşırdık sonra altın biterdi ve şuanda bulunduğumuzdan zor durumda kalırdık eldeki bu gemiler kesilmicekti çünkü 3-4 gün daha sadece savaş uzayacaktı.
    inanmiyorum. Neden ? 3 - 4 gün daha savassaydiniz karada ekonominiz rahatlardi. Sizin elinizde 3 - 4 gün daha savasacak general yoktu malesef.
    Sana bişey inandırmak zorunda değilim. Oyunda varsa hesabın casusla gör ne var ne yok.
    tartışarak çok değerli vaktimide kaybedemem hadi başka yem bul kendine bu konudan sana iş çıkmaz :saplak: :saplak:

• kurtserkan wrote:

Seni ikna edemezlerse savaş iptal mi olucak ya da savaşı kaybetcekler mi? Ne bu merak anlamadım. Kendi aralarında savaşmışlar . Kimseye açıklama yapmalarına gerek yok.
    savasin iptal olmasi icin savasin baslamamasi gerekirdi. Böyle düsünmeden yaziyorsunuz. Savasi zaten kaybettiler. Altininiz yok dayanamayiz deyip savasi sonlandirmislar. Ben aciklama bekledigimi yazmadim. Sadece yalan konusuyor dedim. Cünkü bir dedeli ile bir baska dedelinkn yazdiklari uyusmuyor :zuhah:

• Önceden severdim seni mantıklı tutarlı konuşurdun. Ama zıvanadan çıktın be hacı. Saygınlık kaybetmekten fazlasına techil etmiyorsun. Olayları çok terse çekiyorsun. Sadece ortalık karışsın istiyorsun. Fitne fesat..
    Sözde ares liderleri çirkefti sen de onların foyalarını çıkarırdın. Yani ben böyle düşünürdüm lakin sendeki gerçeği yeni görmeye başladım.
    Bak bırak işte her savaşın net bir sonucu olmak zorunda mı ? Ben savaş ilanında ne yazdım ?
    Bak aşagıda yazıyor:

The Ancients wrote:

Savaş açan ittifakın adı: HASTASIYIZ

Savaş açan ittifakın tagı: (DEDE)

Savaş açılan ittifakın adı:ZEYTİN_DALI

Savaş açılan ittifakın tagı:(AFRİN)

Savaş sebebi: İşleyen demir ışıldar.

Her iki tarafa da başarılar :yastik:
    Amacın ne olduğunu anla artık lütfen.
    Cidden kendini anlaşılması güç durumlara sokuyorsun.
    Kendine gel artık @FoSiL hocam. Yakıştıramıyorum sana.
    OttomanEmpire
    [OTTO]
    тнє αηcιєηтѕ
  • ben ne yaptim simdi. Sizin yazdiklariniza yorum yaptim. Ama yazdiklarinizda bir tutarsizlik var dedim.

Merak etme ares ile sizi ayni kefeye koymuyorum. Bende basta berabere dedim ama oyunbozan kiskirtti benide. Sen en iyisi oyunbozanin kulagini cek :zuhah:

• Yorumların tabiki değerlidir. Sadece senin değil herkesinki değerlidir. Ama bir kör döngüde diretiyorsun. Amacın sadece açık aramak. Ortada ters birşeyler yok. Deniz ordumuz 2 ttifak savaşına yetecek düzeydeyken kara ordumuz eksik kaldı. Bunun şahsım açısından en önemli sebepleri karşının paketlerinin fule yakın olmasından dolayı ve de elimde malzeme olmaması benim de ambro basmak istemememdi zira karşıyım basılmasını da tavsiye etmiyorum her daim... Bak şahsım açısından dedim ve bu çok bir şeyi etkilemez ona göre yorum yapın. Kişilerin hepsinin kendine göre sebepleri vardı. Haa malzeme olsayı günlük 8 k hop-kılıç rahatlıkla çıkarıcak kapasiteye sahibim.
    Bak bu örneği verdim lakin bu bir mazeret değil. Olaylar herkes açısından ama benzer ama farklı sebeplerden dolayı sıkıcı hal aldı. Bunlar da kişiye göre değişiyor. Kimine göre altın kimine göre uykusuzluk. Şahsım açısından bakarsan çok daha fazla sebebi vardı lakin en önemlisi ve can alıcı olanı uykusuz kalmak ve özel hayatıma vakit ayıramamamdı. Bu da bırak savaşı. Oyunu amacından saptırıyordu zira her zaman her koşulda derim önce reel yaşam. Burası gerekirse 2. 3. hatta 4. sıraya bile girebilir...
    Savaş şahsımca amacına ulaştı. 1915 den olsun bizden olsun bunu kabul etmeyen hırslarına yenik düşmüş sadece kazanmaya odaklanmış demektir. Benim amacım bu olsaydı çok da basit çözümleri vardı. Söyleyip taktiklerimi paylaşmaya lüzum yok. Lakin o kadar sıkıcı bir çözüm ki bunu söylediğimde siz bile sıkılacaksınız. Kaldı ki savaşın amacı dediğim gibi eğlenmekti.
    Lütfen yeter artık sağa sola çekmeyelim. Raporlar üzerinden muhabbet döncekse buyrun bir kısım raporlar sayfamızda ve de 1915 in sayfasında atılmıştır. Lakin tek ricam konu ile ilgili postlarınızı "alıntı" yaparak lips genel sohbetinde yaparsanız mesajlarınız da kalıcı olur zira Modumuz geldiğinde silinicek ve bir anlamı kalmıcak. Hem de post kirliliği olacak raporları göremeyen olacak.
    Anlayışınız için başta @FoSiL sana hocam ve diğer tüm ikariam severlere teşekkür ederim.
    İyi forumlar...
    OttomanEmpire
    [OTTO]
    тнє αηcιєηтѕ
  • ObiWan wrote:

ObiWan wrote:

Merhaba Arkadaşlar
    Lütfen konunun amacından sapmayınız.Konu ittifak savaşlarında nasıl üstünlük kurulup kazanıldığının anlaşılacağı üzerine açılmıştır.Kendi ittifak savaşlarınızda ki kendi aldığınız liman, yaptığınız yağma, işgal, açtığınız depo, altınınızın yetip yetmemesinden bahsetmeyin.Konu dışı postlar temizlenecektir.

İyi forumlar dilerim.
    İkinci uyarımdır.Devamı halinde işlem uygulanacaktır.
    Konu dışı konuşmak isteyen yeni konu açabilir ve ya Lips Genel Sohbet Odası 'dan devam edebilir.

İyi forumlar.
    Kilit :kilit: