Oyun kuralları ve denetim sistemi

Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

• Sayın @Kurtcigeri üstadım işte ben de tam buna vurgu yapmak isterim, bu tanıma uyacak bir eylemim olmamıştır.

Ayrıca bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim. Şimdi buradan forum yöneticilerimize seslenmek doğru olmaz sanırım. Ama gönül de ister ki COMA'mızın söylediği ihlali açık bir şekilde yöneticilerimiz örnekleri ile burada gösterse ve tam da eleştirdiğimiz mevzular üzerinden bir örnek olay çözümlemesi yapsak... Hayaller ve gerçekler ne yazıkki.
    • Boşuna uğraşmayın en çok kim veriyosa parayı onun yanında öluyolar bakıyorlar para mara yatırmamış ban hemen dinleri imanları para olmuş bunlarin her zaman kendilerice hakli bi sebepleri vardır itiraz edenide engellerler hemen eleştiriyi asla kabul etmezler şimdi gerçekler bu konuyuda kapaticaklar işlerine gelmiyor çünkü yazdığımız okadar şey boşuna gitcek
    • FastFooD schrieb:

@boz_kurTürk

Eleştirdiği için ceza alan birini gösterirmisin bana.

FastFooD schrieb:

Ortada cevaplanacak bir soru malesef yok.

Şimdiye kadar sebepsiz ceza alan birini gördünüz mü?

Bahsettiğiniz kurallar 10yıldır forumda mevcut olarak yayında duruyor.

Cezalandırmanın başka yollarında var. "Bizim oyuncularımız her zaman kuralları kendi çıkarına göre yorumlamayı çok güzel beceriyorlar." dediniz ya aynısını yöneticilerinde yapıp yapmadığını denetleyen bir mekanizma varmı mesela şuan? Varsa o sistemide öğrenirsem güzel olur. Fikir vermek gibi olmasın ama "Cezalandırmanın başka yollarında var." cümleme hemen örnek verebilirim mesela; "Yoğunluk" adı altında yöneticiler bir şekilde zıtlaştığı bir oyuncunun ticket destek işlemlerini yavaşlata bilir yada Şikayeti "İnceledim" diyerek incelemeden bekletebilir veya kuralları seninde söylediğin gibi yoruma açık şekilde uygulayabilir. Ki ozaman sınırsız örnek çıkar. Bu yüzden merak ediyorum mesela bir yönetici onlarca destek talebine bakarken nasıl denetleniyor. Sonuçta eskisi kadarda yönetici yok. Birbirini denetleyenler zaten bir şekilde tanış. Oyunla ilgil söylenecek yada sorulacak çok şey var. Sonu yok bu tatışmaların;

3-5 satırla kabaca belirtilmiş kuralları oyuncunun istediği yere çekebileceği gibi yöneticinde istediği yöne çekebileceği çok açık değil mi? Herkes için;

boz_kurTürk schrieb:

En hızlı şekilde oyun kurallarının güncellenmesi lazım uzun uzuya yazmaya gerek yok oyun kuralları yetersiz ve net değil ...
      Kesinlikle katılıyorum.

Şuan içinde bulunduruğumuz durumda Ne yönetim ne oyuncu net olmayan kurallar içinde başı boş geziyor. Herhez gri bölgede. Herkes birşeyleri kanıtlayamıyor veya uygulayamıyor. Değişik bir durum. Daha çok devam edecek gibi oyunlar vs yönetim tartırmaları. Herkese kolay gelsin.
    • denizutku schrieb:

FastFooD schrieb:

@boz_kurTürk

Eleştirdiği için ceza alan birini gösterirmisin bana.

FastFooD schrieb:

Ortada cevaplanacak bir soru malesef yok.

Şimdiye kadar sebepsiz ceza alan birini gördünüz mü?

Bahsettiğiniz kurallar 10yıldır forumda mevcut olarak yayında duruyor.
      Cezalandırmanın başka yollarında var. "Bizim oyuncularımız her zaman kuralları kendi çıkarına göre yorumlamayı çok güzel beceriyorlar." dediniz ya aynısını yöneticilerinde yapıp yapmadığını denetleyen bir mekanizma varmı mesela şuan? Varsa o sistemide öğrenirsem güzel olur. Fikir vermek gibi olmasın ama "Cezalandırmanın başka yollarında var." cümleme hemen örnek verebilirim mesela; "Yoğunluk" adı altında yöneticiler bir şekilde zıtlaştığı bir oyuncunun ticket destek işlemlerini yavaşlata bilir yada Şikayeti "İnceledim" diyerek incelemeden bekletebilir veya kuralları seninde söylediğin gibi yoruma açık şekilde uygulayabilir. Ki ozaman sınırsız örnek çıkar. Bu yüzden merak ediyorum mesela bir yönetici onlarca destek talebine bakarken nasıl denetleniyor. Sonuçta eskisi kadarda yönetici yok. Birbirini denetleyenler zaten bir şekilde tanış. Oyunla ilgil söylenecek yada sorulacak çok şey var. Sonu yok bu tatışmaların;

3-5 satırla kabaca belirtilmiş kuralları oyuncunun istediği yere çekebileceği gibi yöneticinde istediği yöne çekebileceği çok açık değil mi? Herkes için;

boz_kurTürk schrieb:

En hızlı şekilde oyun kurallarının güncellenmesi lazım uzun uzuya yazmaya gerek yok oyun kuralları yetersiz ve net değil ...
      Kesinlikle katılıyorum.
      Şuan içinde bulunduruğumuz durumda Ne yönetim ne oyuncu net olmayan kurallar içinde başı boş geziyor. Herhez gri bölgede. Herkes birşeyleri kanıtlayamıyor veya uygulayamıyor. Değişik bir durum. Daha çok devam edecek gibi oyunlar vs yönetim tartırmaları. Herkese kolay gelsin.
      Hocam güzel özetlemişsin ağzına sağlık..
    • Bu aralar iş güç yoğunluktan ben de pek bakamadım. Ama tahmin ettiğim üzere pek de bir ilerleme olmamış. 40 gündür gameforge'dan bir dönüş bekliyorum. Ancak @FastFooD arkadaşımız da biliyor ki zaten dönmeyecekler. Ve bu nedenledir ki istediğimiz kadar kendimizi yırtalım bir şey değişmeyecek. Bence forum girişine bir yazı yazılmalı işine geliyor ise oyna gelmiyor ise boşuna meşgul etme. Buranın şerifi de yargıcı da infaz memuru da FastFooD Bey'dir, O ne derse o olur.

Saygılar ve tebrikler sayın COMA, boyumun ölçüsünü almış bulunmaktayım.

Şimdi gönül rahatlığı ile yazdığım bu post üzerinden bu açılmış hesabı da banlayabilir hatta hoşunuza gitmemiş olan mesajları spam olarak değerlendirip kaldırabilirsiniz

Spam demişken bu ne olaki kötü kopyalarım türemiş. Silinen Tatar 4
    • Efendim uzun bir bekleyiş ve bir kaç defa hatırlatma sonrasında sayın RF_WDA adlı yönetici (ki kendisi sevgili @FastFooD adlı yönetcimizin supervisor'u olduğunu söylemiştir) son mesajını yolladı. Screencapture olarak buradan yayınlayabilirim ancak muğlak kurallarımız nedeniyle bunun kural ihlali olup olmayacağı konusunda kararsız kaldım.

Uzatmadan ve özetle aktarmak ve tüm forum üyelerinin de dikkatine sunmak isterim

RF_WDA benim COMA ile yaşadığım sorunda nüktedan yaklaşımımın hatalı olduğunu ileri sürmüştür. Sanıyorum konuyu anlamak adına başvurduğu kaynak çok uzaklarda değil (ama bu tür doğruluğu ispat edilemeyecek iddialar ancak türk siyasetinde olur o yüzden hiç o topa girmeyelim)

Velhasıl yine forumda yeni hesaplar açmamın da kurallara uygun olmadığını belirtmiştir. Zira neden bu hesapları açmak zorunda kaldığıma dair kendisine yaptığım açıklamayı pas geçmiştir.

Ancak daha da önemlisi son dört aydır (ki ben bir aydır cevap bekliyorum) direkt olarak kendisine Türk sunucularındaki yönetim sitilinden kaynaklı hiç bir şikayetin gelmediğini benim tek olduğumu bu nedenle de benim diğer oyuncuların da yöneticilerin tutumlarından rahatsız olduklarına dair şikayetimin havada kaldığını belirtmiştir.

Tabi ben çok şansa yaver bir şekilde kendisi ile iletişime geçtim. Şu an yapın deseniz gerçekten kendisine nasıl sıfır bir ticket üzerinden ulaşabilirim inanın anlatamam. Kendisine de bunu aktaracağım.

Yani sonuç olarak lütfen arkadaşlar gamforge sitesinde gameforge destek sisteminden haklı olduğunuzu düşündüğünüz şikayetlerinizi çatpat da olsa İngilizce olarak lütfen iletiniz.

saygı ve sonsuz sevgilerimle
    • FoSiL schrieb:

seni biz anlayamamisiz ki o anlasin :zuhah:
      yazık ki bu şirin cevabın hermeneutik bir çözümlemesini yapmak da beyhude bir çaba olacaktır. Özetle ben en azından bir farkındalık yaratmak adına uğraşıyorum.

İngilizcem pek iyi olmsa da kendisine yazdığım cevabı paylaşayım. Belki buradan bir sonuca ulaşır hatta ingilizcedeki dil bilgisi hatalarımı düzeltirsin.

"Hi RF_WDA
      Firstly thanks to your reply, İ realy almost lost my hope because of passed time

maybe you are right about my answer for account security. But just i think and want to reduce tensions in conversation unfortunately it is worse than good. But I still think that it does not justify his position. because both he and I know turkish well. If he had really good intentions, this correspondence would not have happened anyway

I think there is more important detail than that. You wrote " I must say that you are the only person coomplaining directly to me in the last 4 months, so I wonder why this is like that". I believe this is definitely true. Because there are two reasons for this. One, The vast majority of players playing in turkey server dont know english. Two, even if somebody know english, nobody knows how to reach you. I even reached out to you by chance. you can look past our correspondence, it was one of the issues I complained about. That was the question I asked the managers in the forum, how i get touch with supervisor. And my account banned by reason of spamming. My purpose is not to argue or try to prove that I'm right. I just wanted to tell the senior manager.

Finally, I want to say. The rules are very ambiguous and tend to be very different interpretation. In summary, most people complain about it. Maybe you can say "which rules give me a example. But I'm sorry, i cant help you. You need to witness the debate on that forum to understand it.I guess it impossible."

best regards"