YETKİLİLERİ GÖREVE DAVET EDİYORUZ.!!

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Bir diğer konuya değinmek gerekirse ; benim çarlarım banlandıktan sonra ben oyunu bırakmayı düşündüm fakat ittifak üyelerimizden birinin oyunu bırakacağını öğrendim Whatsapp grubundan , bana ben oyunu bırakmak istiyorum sana verebilirim gibisinden bir mesaja attı bu kardeşimizden ben hesabını aldım fakat daha e-mail hesabı bile onaylanmamıştı.
      Ben e-mail adresini değiştirdim ve kendi hesabımdan oynadım ardan bir gün kadar geçtikten sonra hesabın banlandığını gördüm bu kurallara aykırı olduğunu düşünmüyorum çünkü aynı hesabı bir çok IP den giriyoruz bu IP ler den kendi E-mailimizi değiştirdiğimizi varsayarsak o zamanda mı ban yiyoruz.
      Örneğin ben evimden giriyorken iş yerimden girdiğim zaman E-mailini değiştirsem sizce bu bir ban sebebi olur mu kullanıcı paylaşımıymış. Bu bir saçmalıktır.
    • İttifağımdan 3 arkadaşım banlandı. yapılan suçlamaların hiçbirini moderatör kanıtlayamadı ama yinede ceza devam ediyor. 10 hesaba kadar IP paylaşımına izin veren zaten sistem. sonrada neden ıp paylaşımı var diye ceza kesemezsin. Adaletsizik hat safhada. Multi hesap açıp mal çeken altın çeken tabiki banlansın ama elinde birşey olmadan hesap kapamak ne kadar kolay. herkes emek veriyor bu oyuna daha dikkatli olunmalı.
      Notos da yapılan son dalga hesap kapama tekrar incelenmelidir.

Oyunun tadını kaçırdılar. Boybeyi'ne katılıyorum, istenilen şey kapatıp gitmemiz mi?
    • gokhan332 kardeşimize üzüldüm çok emek veriyordu oyuna, sağlam oyunculardan birtanesiydi ama 47:53 adasında 3 hesap birden ban yiyorsa o işin içinde birşeyler aramak lazım BAM_BAM, EMPEROR ve reyhan1.. o ada genel olarak zaten gökhanın sömürgeleriyle dolu 4 şehri var EMPEOROR'un da 3 şehri ama bi sormak lazım nasıl bu kadar yeri başkasına kaptırmadan kapabildi diye? ben şöyle düşündüm: reyhan1 isimli hesabı adalarda sürekli yer kapmak ve de kendine altın yardımı olarak kullanabildi EMPEROR isimli hesap aracılığıyla ve en sonunda 3 hesabın birbiriyle ilişkisi olması açısından gümledi.. yanlış da düşünüyor olabilirim ama gözlemlerim o yönde..

Ek olarak benim hesap agır hakaretten ceza yediği zaman multi kullandı operatör ne karar verse haklıdır arkasındayız daima diye gülüp alay geçenler şimdi hak hukuk arayışına girmiş.. Ne demişler 'gülme komşuna gelir başına' bi de 'üzüm üzüme baka baka, seninki benden kara' (kemal sunal) :)

TÜRK İTTİFAKI İÇİŞLERİ BAKANI

La Bize Her Yer Angara :mafya:
    • SAYIN YETKILILER YAKALAŞIK 10 YILDIR BU OYUNU OYNUYORUM. SON ZAMANLARDA ADMINLERIN BIZE GERI DÖNÜŞ SAĞLANMAMASI VE TEK KELIMELI BIR SORU ILE YADA CEVAPLA BIZLERI UMURSAMAMALARI HIÇ HOŞ DEĞIL BaM_BaM adli üyeyi uzun zamandir taniyorum. Ne hile ne multi ne bug gibi bir olaya kariştiğini görmedim duymadim. Varsa bi ihlal açıklama yapilsin. Yoksa da lütfen arkadaşin emeğiyle oynanmasin.

Bir an önce adminlerin gerekli açıklamayi yapip bu haksizliğa son verilmesini umuyorum

Saygilarla...
    • Kişisel olarak su ana kadar bu tip veya benzeri bir sorun yaşamamış olsam da bu tip sorunları yaşayan oyuncu sayısı oldukça fazla bu da beni ortada gerçekten büyük bir haksızlık olduğu veya sistemde büyük bir sorun olduğunu düşündürüyor. Eğer ki ortada bir haksızlık var ise bunun çözüme ulaştırılması gerekir yok ise de bir açıklama yapılması taraftarıyım.
    • Tekrar rica ediyorum BaM_BaM olayını bu oluşumdan ayrı tutunuz. Gerekli desteği biz ARES olarak verecez kendisine ama onun durumu üzerinden başka yerlere çekiliyor konular Yorumlarınızı uslup çercevesinde sisteme ve adminlere dönük yaparsanız sevinirim dostlar
      2006'dan beri ΛRΣS

TURABİ
    • Buraya oyundan ıp paylaşımı ile çıkar sağlayan arkadaşlar toplanıp geliyor.
      Olay saptırılmaya başlanmış bile burada bahsi geçilen adam söylenene göre sebepsiz banlanmış bunu geçtik.
      Olay burada sistem ve adminler sistem hatalı adminler ilgisiz.
      Alenen hile yapanlar benim 3 hesabım banlandı diyenler hilesini alenen söylemekten de çekinmiyorlar.
      Aynı anda 3 hesap kullanıyorsan bu bir hiledir burada konu farklı.
      Arkadaşlarında bundan banlandıysa hile kullanımını burada savunmaya kalkma çünkü konu tamamen farklı.
      :düello:
    • ATSIZ BEY wrote:

Buraya oyundan ıp paylaşımı ile çıkar sağlayan arkadaşlar toplanıp geliyor.
      Olay saptırılmaya başlanmış bile burada bahsi geçilen adam söylenene göre sebepsiz banlanmış bunu geçtik.
      Olay burada sistem ve adminler sistem hatalı adminler ilgisiz.
      Alenen hile yapanlar benim 3 hesabım banlandı diyenler hilesini alenen söylemekten de çekinmiyorlar.
      Aynı anda 3 hesap kullanıyorsan bu bir hiledir burada konu farklı.
      Arkadaşlarında bundan banlandıysa hile kullanımını burada savunmaya kalkma çünkü konu tamamen farklı.
      Ne kendi üyemizin nede başka üyelerin sorunları yazılmasın sisteme yönelik tepkiler yazılması yeterlidir.
      2006'dan beri ΛRΣS

TURABİ
    • Madem mod sayısı yetersiz madem olan kişiler bu işe gerekli özeni göstermiyor bu mekanizmanın kontrol edicisi nerde gameforge hiç mi kontrol etmiyır bu oyuncu sayılarını düşüşleri türkiye takımındaki kişiler bu oyunu daha fazla oynatmak için hiç çabalamıyor mu yoksa ayda yapılan toplantılarda herşeyin güllük gülistanlık olduğumu anlatılıyor herkes sıkılmış durumda bütün modlar öz eleştiri yapmalı biz burda onları yargılamak için konuşmıyoruz, daha iyi nasıl olabilir onu tartışıyoruz
      Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir. Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir.
    • OYUN BANLANDIKTAN SONRA KURAL ÖĞRENİYORUZ!

Oyunu tek hesapla oynamaya başladım, baktım herkes adaları kapatmış. Sistem multiye izin veriyor açtım 2 hesap daha yaptm ip paylaşım, hepsi banlandı. Banlandıktan snra neyi ihlal ettiğimi anlamadım, 1 hesap kalsın diğerlerini banlayın, amb alıp oynuyorum, hammadde almışsam ceza kesin, banlayıp herkese aynı cevabı veren admin ne iş yapar? ya bir uyarı yap, ya hammadde yada altın cezası kes. 10 sayfa oyun kuralının hepsini kim okuyor?
      her ittifaktan ban yiyen arkadaşlar var bi kere uyarı alsalar eminim kapatırlar mutlileri, denize dökerler hammaddeyi, emek verdiğimiz hesaplar gidiyor, tatmin edici cevap olmaksızın..
    • ortaligi karistirmiyorum. Bu sorunlar 2006 dan buyana vardi. Cani yanan geldi foruma. Cani yanmayan sesini dahi cikartmadi. Bana bulasmayan yilan 1000 yasasin mantigiyla oynadik bu oyunu. Ne zaman canimiz yandi kendimizi foruma attik. Hakkimizi aramak aklimiza dustu.

Kisacasi bu mantarite ile oldugumuz surece hakliyken hep haksiz duruma duseriz
      Kurguladığımız bu sergi yaşanmış olaylardan kesitler içermektedir. (+18 )

Ctb & PA Savaşı öngerileri

Panik Atak ittifakınıda biz yönetiriz. (#Serverkuranlar)
    • Oyunun ban mekanizması hiç adil değil ip paylaşımlı hesaplarımın 5 i aynı anda banlandı 4 ü banlanmadı 5 i en düşüğü 300k diğerleri ilk 50 deydi tamam madem banlıyorsun neden 4 ü 10 klık hesabı açık bırakıyorsun 5 i banlıyorsun ama banlanan gün 3 tane heaabıma giriyorum siğerlerini keyfi hiç bir açıklama yapmadan banladılar banlanan hesaplar ile ilgi ver attılar evet haklılar ama diğer banladıklaeı heasapların verisini atmadılar hiç bir şey demediler üstüne soru sorduğumda diğer hesapladınız banlamadığım için teşekkür etmelisin dedi adam resmen dalga geçercesine
    • KaraDul_ wrote:

myke53 wrote:

ve son olarak hesap açın vs diye yalvarmicam dediğim gibi evli yaşını başını almış abimizin cidden banlandıktan sonra o kadar kızdıkı ilk yaptığı şey savcılığa gitmek oldu şuan olumlu bir yanıt almışız fakat incelemeye alındı hesap burdan tüm ika oyuncularınada sesleniyorum eğer gerçekten haksız yere banlandıysanız savcılık ciddi ciddi işini yapmakta ve ciddiye alarak yapmaktalar hiç uğraşmadan savcılığa mahkemeye veriniz ve ücretide öyle korktuğunuz rakamlarda değil bu işin boyutunda tam net rakamı hatırlamıyorum ancak gerçekten makul bir paraya yapılıyo bu işlem bundan sonra hukukla çözeriz en olmadı işi
      Konuyla ilgili savcıyla görüştük Uğur beyin hesabı incelendi inceleme sonucunda Panna'nın elindeki tüm verilere artık sahibiz. Hesap açıldığından bu yana hesaba giriş yapılan 11 farklı adres tespit edildi. İstanbul ve Bursa arasında işi gereği sürekli seyahat ettiği için onları içeren 8 farklı adresi çok kolay bir şekilde ortaya koyduk zaten Uğur bey iş dolayısıyla gittiği için kanuni zorunluluk gereği her seyahatinin kaydı tutulmuş. Diğer 3 adresle ilgili de oralarda bulunduğunu ortaya koyabilmek için oralarla gerek e-mail gerek telefon yoluyla iletişime geçtik birkaç gün içerisinde geçmiş kayıtlar taranıp bize gönderilecek. Sanırım geçmiş zamanda vpn ile ilgili bir sıkıntı yaşanmış çevrimiçi gizlilik koşulları nedeniyle, sonradan farkına varıldığı için farklı ip çıkmış. Ancak onuda belgeleyebileceğimiz için savcı sıkıntı olmaz dedi.

İşin bundan sonrası da savcılıktan ayrılıyoruz, çünkü savcıyla görüşmemizde kendisi bize elinden geldiği yardımda bulundu ancak savcılık yalnızca ceza davalarına bakıyormuş ve bizimki bir ceza davası değil. Yalnızca sağolsun ihtiyacımız olan bilgileri ortaya koydu. Hukukçu bir arkadaşımla görüşmemiz sonucunda bize başlangıç için doğru yolu gösterdi, ilk olarak elimizdeki savcılıktan ve bağımsız kuruluşlardan elde ettiğimiz belgelerle Adli yargı'da haksız fiil hükümlerinden eda davası açacağız. Baroyla da görüştük oldukça olumlu baktılar zaten elimizde her türlü bilgi ve belge mevcut. Öncelikle masrafları baronun karşılaması için başvuru yaptık onun sonucunu ve kalan 3 ip adresini kanıtlayacağımız belgeleri bekliyoruz. Kısa süre içerisinde uğur beyin mal varlığı incelenecek ve bize dönüş yapılacak. Ancak konuştuğumuz avukat dava için fazlasıyla olumlu gördüğü için masrafları kendiniz yapsanızda sonuçlandığında kaybeden taraf tazminat ve mahkeme masraflarını ödeyeceği için fazla endişe etmememizi söyledi. Bizimde tek çekincemiz Almanya vatandaşı bir avukat gerekmesi Gameforge'a karşı dava açabilmek için bize söylediklerine göre.

Bir oyun için bu kadar zahmete girmez alın başınıza çalın derdik, eğer para yatırılmış ve uzunca bir emek verilmiş olmasaydı. Zaten Ticket'te uğur beyin görüştüğü arkadaş ısrar etmemize rağmen üst yöneticilerle görüşme veya irc talebimizi kabul etmediği için elimizi fazlasıyla güçlendirdi bu hafta içerisinde muhtemelen ip lerle ilgili konuyu halletmiş oluruz önümüzdeki hafta içide barodan cevap gelir. Almanya'da yaşayan Faruk(Felix) arkadaşımız avukatlarla temas halinde zaten birkaç hafta içerisinde davayı açmış oluruz diye düşünüyorum. Bu süre zarfında da işleri hızlandırmak adına ilk elden birkaç gün içerisinde Almanya'ya konuyla ilgili bir şikayet maili atarak hesabımızın TARAFSIZ birileri tarafından incelenmesini isteyip yol haritamızı bildireceğiz. Bu vesileyle Türkiye takımınıda bilgilendirmiş olduk, gerçekten ne biz nede siz uğraşın istemezdik geçmişte benimde hesabım da kapatılıp hertes ile irc'de görüşmemiz ve kendisinin yardımsever yol gösterici tavrıyla açılmıştı. Çok uzak değil daha 2 yıl önce yaşadığım bir durumdu. O günden bugüne kadar oyuncu sayısı giderek azaldı ve azalmayada hızla devam ederken sizlerin o zaman ki yapıcı tavırda ve bazı şeylere hoşgörü gösterebilmeniz eskiden çok daha fazla gerekiyordu. Sağlık olsun.

Herkese saygılarımı sunarım...
      İkariam Yönetiminin Adam Kayırması ve Adaletsiz Yönetimi adlı bir konu açılmıştı aylar önce bu konu hakkında bir bilgi sahibi olan var mı?
      varsa bizlerle paylaşabilir mi son durumları .
    • Agrı kesici dostum bu konuda ticket açtım ben ve bana dönüş şu şekilde oldu forumda bildirilmeyen hiç bir bug dan dolayı kimse ceza alma diye dilediğiniz gibi istediğiniz servera istediğiniz kadar gp getirebilirsiniz diyorlar yani adamlar

agri kesici wrote:

KaraDul_ wrote:

myke53 wrote:

ve son olarak hesap açın vs diye yalvarmicam dediğim gibi evli yaşını başını almış abimizin cidden banlandıktan sonra o kadar kızdıkı ilk yaptığı şey savcılığa gitmek oldu şuan olumlu bir yanıt almışız fakat incelemeye alındı hesap burdan tüm ika oyuncularınada sesleniyorum eğer gerçekten haksız yere banlandıysanız savcılık ciddi ciddi işini yapmakta ve ciddiye alarak yapmaktalar hiç uğraşmadan savcılığa mahkemeye veriniz ve ücretide öyle korktuğunuz rakamlarda değil bu işin boyutunda tam net rakamı hatırlamıyorum ancak gerçekten makul bir paraya yapılıyo bu işlem bundan sonra hukukla çözeriz en olmadı işi
      Konuyla ilgili savcıyla görüştük Uğur beyin hesabı incelendi inceleme sonucunda Panna'nın elindeki tüm verilere artık sahibiz. Hesap açıldığından bu yana hesaba giriş yapılan 11 farklı adres tespit edildi. İstanbul ve Bursa arasında işi gereği sürekli seyahat ettiği için onları içeren 8 farklı adresi çok kolay bir şekilde ortaya koyduk zaten Uğur bey iş dolayısıyla gittiği için kanuni zorunluluk gereği her seyahatinin kaydı tutulmuş. Diğer 3 adresle ilgili de oralarda bulunduğunu ortaya koyabilmek için oralarla gerek e-mail gerek telefon yoluyla iletişime geçtik birkaç gün içerisinde geçmiş kayıtlar taranıp bize gönderilecek. Sanırım geçmiş zamanda vpn ile ilgili bir sıkıntı yaşanmış çevrimiçi gizlilik koşulları nedeniyle, sonradan farkına varıldığı için farklı ip çıkmış. Ancak onuda belgeleyebileceğimiz için savcı sıkıntı olmaz dedi.

İşin bundan sonrası da savcılıktan ayrılıyoruz, çünkü savcıyla görüşmemizde kendisi bize elinden geldiği yardımda bulundu ancak savcılık yalnızca ceza davalarına bakıyormuş ve bizimki bir ceza davası değil. Yalnızca sağolsun ihtiyacımız olan bilgileri ortaya koydu. Hukukçu bir arkadaşımla görüşmemiz sonucunda bize başlangıç için doğru yolu gösterdi, ilk olarak elimizdeki savcılıktan ve bağımsız kuruluşlardan elde ettiğimiz belgelerle Adli yargı'da haksız fiil hükümlerinden eda davası açacağız. Baroyla da görüştük oldukça olumlu baktılar zaten elimizde her türlü bilgi ve belge mevcut. Öncelikle masrafları baronun karşılaması için başvuru yaptık onun sonucunu ve kalan 3 ip adresini kanıtlayacağımız belgeleri bekliyoruz. Kısa süre içerisinde uğur beyin mal varlığı incelenecek ve bize dönüş yapılacak. Ancak konuştuğumuz avukat dava için fazlasıyla olumlu gördüğü için masrafları kendiniz yapsanızda sonuçlandığında kaybeden taraf tazminat ve mahkeme masraflarını ödeyeceği için fazla endişe etmememizi söyledi. Bizimde tek çekincemiz Almanya vatandaşı bir avukat gerekmesi Gameforge'a karşı dava açabilmek için bize söylediklerine göre.

Bir oyun için bu kadar zahmete girmez alın başınıza çalın derdik, eğer para yatırılmış ve uzunca bir emek verilmiş olmasaydı. Zaten Ticket'te uğur beyin görüştüğü arkadaş ısrar etmemize rağmen üst yöneticilerle görüşme veya irc talebimizi kabul etmediği için elimizi fazlasıyla güçlendirdi bu hafta içerisinde muhtemelen ip lerle ilgili konuyu halletmiş oluruz önümüzdeki hafta içide barodan cevap gelir. Almanya'da yaşayan Faruk(Felix) arkadaşımız avukatlarla temas halinde zaten birkaç hafta içerisinde davayı açmış oluruz diye düşünüyorum. Bu süre zarfında da işleri hızlandırmak adına ilk elden birkaç gün içerisinde Almanya'ya konuyla ilgili bir şikayet maili atarak hesabımızın TARAFSIZ birileri tarafından incelenmesini isteyip yol haritamızı bildireceğiz. Bu vesileyle Türkiye takımınıda bilgilendirmiş olduk, gerçekten ne biz nede siz uğraşın istemezdik geçmişte benimde hesabım da kapatılıp hertes ile irc'de görüşmemiz ve kendisinin yardımsever yol gösterici tavrıyla açılmıştı. Çok uzak değil daha 2 yıl önce yaşadığım bir durumdu. O günden bugüne kadar oyuncu sayısı giderek azaldı ve azalmayada hızla devam ederken sizlerin o zaman ki yapıcı tavırda ve bazı şeylere hoşgörü gösterebilmeniz eskiden çok daha fazla gerekiyordu. Sağlık olsun.

Herkese saygılarımı sunarım...
      İkariam Yönetiminin Adam Kayırması ve Adaletsiz Yönetimi adlı bir konu açılmıştı aylar önce bu konu hakkında bir bilgi sahibi olan var mı?varsa bizlerle paylaşabilir mi son durumları .