Best of Beta [BOB] İttifakı Savaş ve Yağma Raporları

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Best of Beta [BOB] İttifakı Savaş ve Yağma Raporları

Öcelikle Selamün aleyküm Beta ailesi ve ittifakları

Best Of Beta İttifağı [BOB] olarak Savaş raporlarımız yağmalarımız bu başlık altında yayınlanacaktır. Yayınladığımız raporları İkariam Forum kuralları USULÜ çercevesinde yayınlayıp yazılarımızı ve cevaplarımız ona göre yazılacaktır.Hangi ittifak raporlarını asarsak asalım cevap doğan İttifağı'nda USULE dikkat etmelerini rica ediyoruz.

SAYGILAR

Bizde Yeni sayfamızda o zaman Şavaşımızın KARA raporlarını asarak başlarız

Zordur bizimle yürümek.
      Bunu bizimle yola çıkanlar bilir; hepsi yarı yolda gittiler.
      Suç kimde?
      Biz zoru seviyoruz, onlar sevmiyor.
      Yapacak bir şey yok,
      Suçumuz var mı? Tabi ki var!
      "Zor yola, kolay kişilerle çıkmak” en büyük hatamız.

EN UZUN DENİZ SAVAŞI 36032 raund 375 gün TIKLA
    • Nerede kalmıştık Ailemize hayırlı olsun demiştik :)
      Clubber işin çok zor o kadar raporu derle topla sonrada buraya at.
      kolay gelsin kardeşim
      VERİLEN SÖZ NAMUSTUR
    • AÇIKLAMA BÖLÜM - 1

Evet arkadaşlar malumunuz üzere HİLAL ittifağı ile 84 gündür savaş halindeyiz,Sebepleri ve olayı siz kardeşlerime giriş gelişme ve sonuç olarak bölüm bölüm anlatacağım inşallah

BÖLÜM 1

BOB ittifağı olarak ikariamın savaş modülünün çok uzun sürmesinden dolayı ittifakça savaşmama kararımız vardı ve yaklaşık 2 yıldır da ittifak savaşı hatta bireysel savaşlar bile yapmıyorduk tamamen gir üzümleri dağıt çık tadında bir oyun oynuyorduk, BETA serverinin en eski ittifaklarından ve en eski oyuncularına sahip bir ortamımız olması hasebiyle 2008 yılında başlayan bu oyunundan 9 sene geçmiş olması oyuncularımızın aile, iş ve yaş oratalaması arttığı için ağabey abla kardeşlik yani aile ortamı mantığında bir oyun oynuyorduk, hatta oyunu inaktiflikten dolayı silinen arkadaşlarımız bile vardı ki onlara hesaplarını açtırdık.

Velhasıl konuya gelecek olursak.

HİLAL ittifağından 2 kişini daffyduck ve bekbars oyuncuları toplamda 250k civarı generallik ile bizim oyunucumuz olan guneyeyolculuk saldırı yapmaları ve saldırı sonucunda bireysel olarak karşılık görmeleri halinde olaya ve devreye HİLAL generali olan -M i R- devreye giriyor ve sonrası malum olarak bir ittifak savaşı başlatmış oluyorlar.

HİLAL ittifağı olarak bu arakdaşların bariluz ve GİRAY HAN hesaplı iki tane bizim bildiğimiz GENERAL DEPOLARI var toplamda 5 milyonu geçkin bir general dolayısı ile bu arkadaşlar ilk etapta üstünlük kurmayı başardılar ve güzel raporlar da elde ettiler.Lakin hesaplamadıklar veya stratejisini yapmadıkları bir kaç maddeleri vardık ki biz bunları gördük. Arkadaşlar 500-800k general ile etrafa saldırıyor altın hesabı yapmıyor generallerini tükeneceklerini hesaba katmıyorlardı.Bizler ise karaborsada ticarette ne kadar gemi var alt dilim üst dilim demeden hepsini çekiyorduk savaşlara ve bölgeye gemi yetiştirmek adına derken
      HİLAL ittifağı lideri ApAcHe bizi betanın yardım ettiğini ve yardım ettiğini düşündüğü ittifakları tehtit etmekle meşguldü

okuyunuz ;

Apache wrote:

Ve yine belirtmeden geçemeyeceğim bir husus var. Oyunun ittifak general puanı sıralamasındaki anlık değişikliklerden, bob üyelerine atılan casus raporlarından ve kişisel irtibatlardan elde ettiğimiz bilgiler ışığında üst sıralarda bulunan 2-3 ittifakın her birinin ayrı ayrı neredeyse BOB ittifakının bastığı gemiden daha çok gemi basarak BOB ittifakına aktardıklarını görüyoruz. Bu ittifakların isimlerini de HİLAL ittifakı olarak hafızamıza kaydetmiş durumdayız.

Apache wrote:

Ayrıca belirtmeden geçemeyeceğim. Bu savaşta rakibimize sürekli şekilde altın ve gp desteği veren ittifakların hepsini kaydetmiş durumdayız. Bizi bi dahaki sefere kime saldıralım diye düşünmekten kurtarmış oluyorlar. Bu saatten sonra rakibimize 1 tane bile gemi satan bizim düşmanımızdır. Çünkü biz tek başımıza savaşırken bakıyoruz rakibimiz 1 tane bile gemi basmıyor altınları bitmiyor... Çünkü rahat 5-6 ittifaktan sürekli şekilde destek alıyorlar. hepsinide görüyoruz.

Bu sebeple demekki rakibe bu şekilde destek veriyorlarsa bize düşmanlar demektir. Ve onlara şunu soruyorum yarın biz sizlere saldırdığımızda bu bob ittifakı size destek verecek mi? verir diyebilirsiniz ama şöyle düşünün kendi savaşı için bile gemi basmayan bi ittifak sizin için basar mı Hele hele anlamadığım bizim için 1 günlük bile şansı olmayan küçük ittifaklar bile gp basıp satıyor. onlar artık ittifaklarını yok saysınlar...

HİLAL ittifağı olarak anlamadıkları şey oyunu kendi oluşturdukları kalıp içerisinde oynayıp karaborsa ve ticaret moldülünden harberleri yokmuş gibi davranmaları adamlar koymuş bizde kullandık öyle olunca bütün beta yardım ediyor dendi, kendileri depolarını patlatırken kimse onlara bir şey demedi

Öyleki bizle bunun farkına varınca BOB olarak stratejimizi oluşturduk ve icraata koyulduk.Bir gece guneyeyolculuk ve clubber operasyonu ile 34:53 kordinatlarındaki limanları kurtardık ve bu arkadaşların toplandığı, cephane takviyesi yaptığı limanlara işgale çıktık, olay böyle olunca belli bir zaman sonra cephaneli birimlerini kestirdiler topandıkları savaşlarda birim eksikliği oluştu diğer limanlarda bize geçtiği için devam eden şavaşlarında cephane takviyesi yapamadılar olayı geri çekilmekte buldular.HİLAL ittifağının forumda belirttiği gibi kendi istekleriyle çekilmediler çekilmek zorunda kaldılar.

okuyunuz...

Apache wrote:

Yine gece saldırıyorlar muhabbeti ile de söylediğim aynı. Elbette istediğiniz vakit isyan edebilirsinde bizim anlattığımız sizin elinizdeki raporların isyanların biz uyuduktan sonra düşük raundlu gereksiz raporlar oldugunu anlatmak içindi ama işte işine geleni anlamak böyle oluyor demekki. Şimdi o raporlara bizim sizin 2-3 aydır savaşmak yerine sadece başkalarından aldığınız gemilerle var olan savaşları uzatma strajenizden sıkıldıgımız için çekildiğimiz raporlar eklenmiştir. O da sorun değil. Artık biz sizin bu savaştan anlamayan, hiçbir şey yapmayan halinizden sıkıldım ve ana savaşlar hariç hepsinden çekildik o raporlarıda koyabilirsiniz biraz yüzünüz varsa o raporları eklerken gemilerimizi çektiğimizide belirtirsiniz yoksa siz bilirsiniz. Bizim umrumuzda değil. Biz aldığımız raporları biliyoruz bu saatten sonrada devam eden 3 savaş bizim için önemlidir. o 3 savaşıda hiç sıkıntıya girmeden bi, taraftan gelişim yapıp bir taraftanda oraya gemi yollayarak her türlü yürütürüz. siz düşünün gerisini...

Hadi diyelim ki kendi istekleri ile geri çekilmiş olsunlar ki bizce yaptıkları en büyük stratejik hata oldu çünkü bunlar bizim altın giderimizi artırmak isterken kendi altın giderleri yolda gidip gelmekle gitti ne gelişe bildiler ne altın toplaya bildiler nede FORUMDA yazdıkları gibi şavaşları uzatacak gücü bulabildiler.

(10 000 karakterden fazla almadığı için bölüm bölüm yazmam icab etti yoksa tek post içinde hepsini verecektim )

Zordur bizimle yürümek.
      Suç kimde?
      Yapacak bir şey yok,

• soru1: 5 milyonu geçkin General deposu ile oynayan bir ittifağın 0 dan general basmak veya sağdan soldan general toplamaya uğraşan ittifağın limanlarını kaptırmasından doğal ne olabilir ?

soru2: limanlarını kurtarmış gemilerinizi kitlemiş cephane takviyesi yaptırmaz bir hale gelmiş olarak sizlerin kordinatlarında liman işgali yapmak en doğal hakkımız değil mi ?

soru3:Sizler ilk etapta üstün general ile sağa sola saldırıp saldırmanız sorun olmazken generalleriniz eriyip altınınız tükenince bizler üstünlüğü kurup size saldırmaya başlayınca oluşan sorunlar ne ?

okuyunuz...

Apache wrote:

Bu arada 2 ay boyunca 1 tane sehirlerini kurtaramayan bob üyeleri biz rahat bırakınca bizim üyelerin boş şehirlerine saldırıp abulka yapıyorlar arkadaşlar sanırım ada görüntüsü almaya calısıyorlar ama insan biraz utanır demekten kendimi alamıyorum. Çünkü o kadar süre abluka altında kalacaksın hiçbişi yapamayacaksın hatta rezil olacaksın sonrada boş şehirlerin limanını abluka yaparak kimi kandırcaksın anlamıyorum. Boş limanları aldıkları raporları nasıl koyacaklar açıkcası merak ediyorum.

Heralde bu arkadaş başına gelecekleri ve yapmış oldukları stratejik hatayı anlamış olacak ki foruma günler öncesinden gelip kendilerini kurtarmanın peşine düşmüş yorum tabiki siz beta ailesinin...

derken bizler önce 33:33 ve çevresine -M i R- HiLAL generalinin adasına gittik

liman ablukası

hep liman hem kara ablukası

diğer adaların ablukası

ablukaya alınmış adaların genel görünümü ( burda yeşil ve mavi bayraklı adaların hepsi abluka altındadır)

bunlarda dün alınmış ve 33:33 ve cevresi liman abluka görüntüleri TARİH ve SAATLERE dikkat ediniz

HİLAL lideri ApAcHe kordinatları 53:21

(son rapor tarih ve saatli dikkat ediniz)

Bize hiç bir şekilde kendilerini savunmuyorlar limanlarını işgalden kurtarmıyorlar diyen bir ittifak ve raporlar yukarıda bilgilerinize sunuldu...

Zordur bizimle yürümek.
      Suç kimde?
      Yapacak bir şey yok,

• SONUÇ OLARAK;

-M i R-[u] oyuncusunun altının sıfırlanması ile generalinin dağılması[/u]

Nedim81[u] oyuncusunun generali dağılmasın diye TATİLE alması[/u]

Gibi mücadeleler verirken HİLAL ittfakı lideri ApAcHe nin kendi ittifak sayfalarındaki yazıdan alıntılarla

okuyunuz...

Apache wrote:

Bu arada savaşla ilgili bilgi vereyim. 3 ana savaş dısındaki tüm savaslardan çekildik. 3 ana savasada kendi sehrimizden gemi gönderiyoruz. Yani bob ittifakı biraz şehirlerine üzüm dagıtsın dimi 2 aydır üzümsüz kaldı garipler.

Ayrıca baktım serverdeki ittifakların yarısı bob ittifakına altın ve gemi yolluyor. Buna rağmen 2-3 aydır biz bobun tüm adalarını kapatmışken bob sadece var olan savaşlara sadece başka ittifaklardan aldıkları gemileri sokarak savaş idare ediyor hiçbir aksiyon yapmıyor açıkcası sıkıldık.

Apache wrote:

Aç sende ittifakınız adına bir savaş raporları bölümü koy raporunu ama tabi bizim sizden sıkıldıgımız için çekilmediğimiz bırakmadıgımız doğru düzgün bir savaşınız varsa tabi...

Ve 3 ana savaşımız devam ediyor. Onların sonucunuda görcez ....

Apache wrote:

Artık biz sizin bu savaştan anlamayan, hiçbir şey yapmayan halinizden sıkıldım ve ana savaşlar hariç hepsinden çekildik o raporlarıda koyabilirsiniz biraz yüzünüz varsa o raporları eklerken gemilerimizi çektiğimizide belirtirsiniz yoksa siz bilirsiniz. Bizim umrumuzda değil. Biz aldığımız raporları biliyoruz bu saatten sonrada devam eden 3 savaş bizim için önemlidir. o 3 savaşıda hiç sıkıntıya girmeden bi, taraftan gelişim yapıp bir taraftanda oraya gemi yollayarak her türlü yürütürüz. siz düşünün gerisini...

Apache wrote:

Arkadaşlar savaşlarımız sadece 3 ana savasta devam etmektedir. Bopbun 3 sehrinde savas yapılmakta bizler 2 ay civarı ablukada tuttugumuz bob adaalırnı bırakıp 3 ana savaşa direk kendi sehirlerimizden gemi yollamaya başladık ve bizim için artık sadece bu 3 savaş vardır. Kendi şehirlerimizde gemi tutmuyoruz ve direk ana savaşlara yolluyoruz.

GELELİM ŞİMDİ DEVAM EDEN ŞU MEŞHUR 3 SAVAŞA

1: BEST OF BETA : 7627 raund

a: Beta dünyası en yüksek raundlu savaşı şuan için
      b: Beta dünyası en çok kayıp veren savaşı şuan için
      (bildirim yapıldı yakında beta rekorları sayfasında görebilirsiniz )

2: çaka bey :3895 raund

3:GÜNEY-3 :7711 raunda havanlarını kestirirken ipten dönen savaş

Diğer savaşlar kaybedilince tek liman üzerinden şavaş devam ettirme çabaları ve yüklenmeleri

Güney-3 savaşı kayıp farkları

Evet Beta ailesi devam eden o 3 savaşın 2'sini BOB ailesi olarak kazanmış bulunmaktayız.
      ÖZELLİKLE RAPORLARDAKİ KESİM FARKLARINA DİKKAT ETMENİZİ İSTİYORUM.

Yorum siz beta halkının...

Zordur bizimle yürümek.
      Suç kimde?
      Yapacak bir şey yok,

• Hilal ittifakının galibiyet raporu diye astığı raporları dikkatli incelerseniz kazanan onlar görünse bile daha çok gemi kaybettiklerini fark edeceksiniz. Tüm raporların da değil tabi ki bir kısmı bu şekilde.
      Hep bahsettiğimiz gibi sadece usule aykırı bir şekilde başlattıkları ittifak savaşında ilk etap da güçlü oldukları için rapor alabildiler. Ancak BEST OF BETA ve ÇAKABEY savaşlarında ki kaybettikleri gemilere bir bakın arkadaşlar astıkları tüm raporların toplamına bedel olduğunu göreceksiniz. Guney 3 savaşın da şu anki hali ile yine çok ama çok fazla gemi kaybettiler ve kaybetmeye devam ediyorlar. Herhalde betanın en ihtişamlı deniz savaşı raporunu bize teslim etmek için uğraşıyorlar.

3 savaşı her türlü bir yıl devam ettiririz bu arada oyunu da oynarız gelişime de devam ederiz diyorlardı ama şu anki duruma bakılırsa onu da beceremediler.

Mir isimli arkadaşımıza sadece bir soru sormak istiyorum uslu dursaydın ben sizin oyuncunuza saldıracaktım bu bir..... yolda olup altın harcayacak olan kişi bendim bu iki.... ve bunu açık açık sana söylemiştim bu üç.... İttifakını bu duruma düşüren altın yokluğundan orduların dağılmasına sebep olan milletin altın yüzünden tatilde beklemesine sebep olan bir generalsin...

Bu bir strateji oyunu her şeyi hesaba katman lazım her şeyi hesap etmen lazım tekrar söylüyorum generallik 300-500k generali denk getirip sağa sola saldırmak değildir.
      Eğer savaşı organize eden sen isen ittifakın bu savaşı direk olarak senin hatan yüzünden kaybetti.

Onay bekleyen raporlar asıldığı zaman Hilal ittifakının bir başka göz boyama çabasının asılsız olduğu ispatlanacak bizi takip etmeye devam edin.
      VERİLEN SÖZ NAMUSTUR

• Zordur bizimle yürümek.
      Suç kimde?
      Yapacak bir şey yok,

• Teşekkürler arkadaşlar

Devam ediyoruz .

Gece operasyonu ile kurtardığımız limalar...

Zordur bizimle yürümek.
      Suç kimde?
      Yapacak bir şey yok,

• Topandıkları ve cephane takviyesi yaptıkları limanlara yaptığımız baskınlar

Zordur bizimle yürümek.
      Suç kimde?
      Yapacak bir şey yok,

• Ellerine sağlık clubber.
      Bu Raporlar Hilal ittifakının iki iddiasının asılsız olduğunun ispatı.

1- Şehirlerimizi işgal ettiklerini ve bizim hiçbir şey yapmadığımızı iddia ediyorlardı.
      - Şimdi ben kendilerine soruyorum tüm limanlarımı işgal etmiş olmalarına rağmen bu savaşlarda onlara karşı kullandığım gemileri nereden buldum ??? Cevabını da vereyim 25 milyon sülfür 500 milyon altını harcadım bir an olsun donanma tershanelerin de üretimi durdurmadım. Bu sebeple benim 12 şehrimi tutabilmek için yeri geldiğinde 40-45 bin gemi ile limanlarım da beklemek zorunda kaldılar. Peki biz onları işgal ettiğimizde ne yaptılar ?? Bu sorunun da cevabını ben vereyim 10 tane buharlı şahmerdana haftalarca teslim ettiler limanlarını. Kısaca bizim yaptığımızı iddia ettikleri ne varsa kendileri yaptılar. Tıpkı tek savaşa gemi göndermek gibi..

2- Geri çekilme kararı aldık diyorlardı değil mi ?
      - Clubber biraz vicdanlı davranmış raporların tamamını göndermemiş yada hala onay bekleyenler var neden mi. Bu yeni gelen raporları ve onay bekleyen diğer raporları bizlere teslim ettikten sonra sen gerçi çekilme kararı almış olamazsın. Öyle olduğunu söylesen de kimseyi buna inandıramazsın. Raporların tarihlerine ve Hilal ittifakının forum sayfasında geri çekilme kararı aldık iddiasının olduğu mesajın tarihlerine bakarsanız zaten açıklama yapmaya gerek kalmaz.

Devamı gelecek arkadaşlar bizi izlemeye devam edin. Ve sözüm söz daffyduck isimli oyuncunuza bu savaş ne zaman biterse bitsin saldıracağım.
      VERİLEN SÖZ NAMUSTUR
    • arkmada wrote:

Umarim en üstteki raporda sandığım gibi kitlemek amaciyla o kadar gemiyi kestirmislerdir
      digerini asmayı unutmuşum onuda asayım karışıklığa gitmiş :)

devam ediyoruz...

Zordur bizimle yürümek.
      Suç kimde?
      Yapacak bir şey yok,

• Operasyon gecesi limanları kurtarma 2. bölüm

Zordur bizimle yürümek.
      Suç kimde?
      Yapacak bir şey yok,