İp paylaşımı Rakun, U S R A ve T E Ğ M E N

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• İp paylaşımı Rakun, U S R A ve T E Ğ M E N

İkariam oynayan tüm arkadaşlara merhaba. Arkadaşlar bir şeyler paylaşıcam ve bu paylaşımlarla ilgili hem comamız fastfoodun hemde sizlerin yorumlarınızı bekliyorum.

Alphada Rakun ve U S R A adlı oyuncular aynı gün banlandı. TE Ğ M E N adlı oyuncu ise onlardan önce banlandı. Rakun birden açıldı. Bu olabilir suçsuzdur açılabilir. İletişimine baktığımızda Rakun un U S R A ve T E Ğ M E N adlı oyuncularla ip paylaşımını iptal ettiğini,Ahıskalı ve akıncı adlı oyuncular ile de ticaret antlaşması yaptığını gördük.Bu da ister isteme insanda şüphe uyandırıyor..rakun açıldığı gibi 900 milyon altını bu hesaplara aktardı. U S R A da 15 gün sonra açıldı.

Rakun 2009 yılında
      U S R A 2012 yılında
      T E Ğ M E N de 2017 yılında açılmış bir hesap. Kısacası hepsinin sahipleri farklı kişiler.Forumda bir çok kişi bu tarz ip paylaşımlarından dolayı banlandığını yazdı. Hiç biride açılmadı.

Bu hesaptan akıncı ve Ahıskalıya çıkar amaçlı 900 milyonda altın aktarıldı. Normalde ip paylaşımlı hesaplardan çıkar amaçlı destekler yasak değilmi.

Yasaksa bu açılan hesapların ve destek alan Ahıskalı ve akıncının kapanması gerekmiyormu..

Yasak değilsede bu tarz ip paylaşımlarından ve çıkar amaçlı desteklerden banlanan o kadar kişinin günahı neydi.

Yorumlarınızı bekliyorum.
      Türk övün çalış güven

• Merhaba,

Yakın tarihli benzer bir görüntüyü paylaşayım oyun yöneticileri yaratılan bu haksız rekabetin nerelere gittiğinin farkında değiller sanırım.

Başlık ilgimi çektiği için yazıyorum.

Görüntüler Kaikias'a ait.

Bu oyuncu oynamayı bırakan hesapları kendi bünyesinde topluyor..Oyunlar bir süre tatilde sonra açılıp illegal hareketlere yelteniyorlar,ıp sunulan küçük hesap banlanırken diğerleri devam ediyor.

Bu kadar bariz bir şekilde yapılan illegal hareketi es geçmek oyun çerçevesinde olan bir şey değil.Günden güne oyunu çığrından çıkaranlara selam olsun..Konunun takipçisiyiz umarız artık buna bir dur derler...
    • Simdi ip paylasimi server birlesmesinde ve baska serverdan hesap tasiyip getirdiginde kullanilmasi gereken bir özellik.

Yukardaki resimlerde örneklere bakalim.

Baris kuzey ve yerlerdeki yildiz isimli oyuncular ip paylasimi yapmis birbirleri ile. Bu hesaplardan herhangi biri server tasimasi ile geldiyse ve gelir gelmez ip paylasimi yaptiysa sorun yok. ama ikiside ayni serverda oynayip. sonradan ip paylasimi yapildiysa bu multi kapsamina ve hesap devrine girer. ikiside bu durumda yasaktir. kapatilmasi gerekir.

Diger bir resimdeki örneklere bakalim.

rakun, ü s r a ve T e g m e n isimli oyuncularla ip paylasimini iptal etmis. Bu üc oyun ayni oyuncu iken ip paylasimi iptal edilerek baska bir oyuncu kiligina girmis. bu da demek oluyorki rakun hesabi hesap devri ile baskasina verilmis. ip paylasimini iptal etmek oyunun sahibini degistirmek anlamina gelir. hesap devri de yasak olduguna göre rakun hesabi ilk ceza yemesi gereken hesaptir.

Örneklerdeki hesaplar aktifmidir bilemeyiyorum ama kural ihlalleri yaptiklari bir gercek.
    • Benim örneğim;aynı serverda oynayan farklı kişilerce kullanılan hesaplar.

Yerdeki Yıldız hesabı oyunu bıraktıktan sonra böyle bir eylem gerçekleşiyor.Bu olaylara tarafsız yaklaşmak gerek eğer ortada herkesin gördüğü net illegal bir hareket var ise bunun cezalandırılması gerek.

Oyun bırakan hesapları çıkar amaçlı kullanmanın cezası tek bir hesap üzerinden gerçekleşmemeli.
    • simdi arkadaslar general maximus diye bir arkadasimiz vardi. Oyunu kendisi biraktigi icin hesaplarini baskasina devretti. Devrettigi hesaplardan biri zaten lips serverindaydi. Diger devrettigi hesapta lips serverina tasindi.

Iki oyunda lips serverinda lakin ikiside farkli kisilerde.

Lips serverindada 1. siradaki -GENERAL- isimli oyuncu ve |DesertRose isimli oyuncular. Iki hesapta gecmiste ayni kisinin oyunu olmasina ragmen su an farkli oyuncular kimliginde devam ediliyor.
      Kurguladığımız bu sergi yaşanmış olaylardan kesitler içermektedir. (+18 )

Ctb & PA Savaşı öngerileri

Panik Atak ittifakınıda biz yönetiriz. (#Serverkuranlar)
    • Merhabalar. Maraşlı ben. Taner abi (Balamir) yukarda casusluk raporu atarak Barışkuzey'in oyunu bırakan hesapları bünyesine topladığından bahsetmiş. Ben de Multi kullanımı ve aynı ip den Tomris katun ile birlikte girdiğim gerekçesiyle Ban yedim. Tomris katun ile şehir olarak dahi aramızda kilometrelerce mesafe varken ticari olarak 100 hoplit dışında alışverişimiz olmadığı halde bu banı yedim. Yukarıda da ismim geçiyor.Operatörler Barış'ın multisisiniz vs gibi saçmalıklara cevap veriyor. Şunu söyleyeyim ki zaten bırakmak istediğim bu oyunda Ban yemek o kadar koymadı. Ama burda Balamir de adı gibi biliyor ki bu hesap bana ait ve bırakın aynı ip den aynı şehirden dahi giriş yapmadım hiç bir hesaba. Şikayetleriniz can buldu. Haksızca da olsa Ban yedim ve inanın bu derece düşük ahlak seviyeleriyle oynanan bu oyunda hesabım açılsa dahi kendim sileceğime burda garanti veriyorum. Lütfen milleti suçlarken elinizde kanıtlarla suçlayın. Basit bir raporla milleti zan altında bırakarak operatörleri safsatalarla göreve çağırmayın. Umarim hesabım açılır ve ben alnimin akı ile silerim bu oyunu. Asker alimini altın alışverişini illegal sayan varsa serverde oyuncu kalmaz takdir edersiniz ki. Bu şekilde suçlamalar gormek üzücü. Üstelik beni çok iyi tanıyan insanlar tarafından. Eyvallah. İyi oyunlar

Balamir wrote:

Merhaba,

Yakın tarihli benzer bir görüntüyü paylaşayım oyun yöneticileri yaratılan bu haksız rekabetin nerelere gittiğinin farkında değiller sanırım.

Bu oyuncu oynamayı bırakan hesapları kendi bünyesinde topluyor..Oyunlar bir süre tatilde sonra açılıp illegal hareketlere yelteniyorlar,ıp sunulan küçük hesap banlanırken diğerleri devam ediyor.

Bu kadar bariz bir şekilde yapılan illegal hareketi es geçmek oyun çerçevesinde olan bir şey değil.Günden güne oyunu çığrından çıkaranlara selam olsun..Konunun takipçisiyiz umarız artık buna bir dur derler...
    • wolfman hayretler içindeyim eskiden teşhir direği denilen bir yer vardı ve oraya bakıyorduk tarih saat görüyorduk, bu kadar günüyle kapanışları falan nerden biliyorsun ?

Rakun denilen oyun bizim ittifakta hiç yoktu, foruma konu olunca baktım şu an ittifaksız. Rakun hesabının ceza alıp almadığı konusunda hiçbir bilgim yok, hani ittifaktan tarihlere bakıyordun desem o değil, hani alpha forumda tuttuğunuz çeteleye baksak orada da yok o hesap, teğmen hesabına şimdi baktım 5k lık bir hesapmış üstelik hala cezalı, usra zaten bildiğim kadarıyla savaş zamanı aktif birim üretti savaşa destek verdi altını da pek yoktu. Bu günler bu bilgiler falan nerden geliyor, bir de 5k lık teğmen hesabı cezalı olduğu halde burada açık yazmışsın o yüzden acaba doğru mu bilgi veriyorsun o da şüpheli.

Asıl soruya gelelim yazdıklarından anladığım rakun hesabından 2 kişinin altın yüklemesi için çıkar mahiyetli demişsin, yanlış anlamadım değil mi? çünkü ne teğmende ne usrada altın yoktu. Bir oyuncunun iki kişiye altın desteği vermesinin ne gibi bir kural ihlali olduğunu bana lütfen anlat. Çünkü ona göre bir adadaki 5 hesaba birden ticket açacağım, inan zorla ticket sistemini tickete boğ diyorsunuz. Siz daha yeni buralarda başlık açmadınız mı ahıskalı altını şurdan burdan buldu diye. Hangi dediğiniz yazdığınız doğru

wolfmanalpha o beğendiğin 10 numara tespit için hangi devredilen hesabınızdan ticket açmaya başlayalım? Hangi dünyada hangi hesaplar devirden dolayı ceza almış acaba ? Alphada hiç aldı mı mesela? Mesela benim geçmişte o kural geldikten sonra devredilen hesaplar için ticket açmışlığım vardır ve hiç biri ceza almadı. Varsa bir ceza aldırma yöntemi bilen yazsın ben de öğreneyim.

O kadar altına o kadar generale o kadar yaptıklarınıza rağmen bu başlık açma post yazmalarınız gerçekten çok komik duruyor, devam edin şunu ilana " her şeyi yaparız ama ak kaşık gibi davranır sonra da şunların hesapları kapansa da savaşamasalar diye yatıp kalkıp dua ederiz sadece".
    • Sayın noir

İp paylaşımlı hesapların çıkar amaçlı destekleri yasaktır.bunu kurallar bölümünde okuyabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi Rakun un 2 hesapla ip paylaşımı var. O 2 hesapta sizde.

Sayın noir

Mustafa bey Nasıl olurda silinmek üzereyken tatil moduna geçti onu yazın..
      Türk övün çalış güven

• ip paylaşımlı hesaplar çıkar amaçlı destekleri derken kapsam nedir? Yukarıdaki yazdığından yola çıkarsak ip paylaşımlı hesabı olan herhangi bir oyuncu kimseye o hesapta biriken altını veremez anlamına ne zamandan beri geliyor? Nerede yazıyor bu?

Muhtemelen ticket açtınız ve bir şey olmadı o yüzden buraya yaygara koparmaya geldiniz, her zaman yaptığınız gibi çamur at izi kalsın, ne kadar çok algı yaratırsak o kar, her zaman yaptığınız çamurlukları yapıyorsunuz.

Mustafa bey hesabının tatil moduna geçmesi seni niye ilgilendiriyor?

Savaşın ortasında kapatıldı o hesap, liderliğe o ara bakan o oyuncuyu kapattırdık diye bayramlar ettiniz, dağıldılar diye sevinçten çılgına döndünüz, ne oldu ittifak kuruldu herkes oraya geçti, ittifak falan dağılmadı, yeni ittifak kuruldu, ceza amacına ulaştı, o yüzden o hesap tatilde olsa ne olur, açılsa ne olur açılmasa ne olur? Niye tatile alındığını da ticket açıp sor bizi de aydınlatın kafayı bizim hesaplarınızla bozmuş olan sizsiniz, öğrenince bir başlıkta ona açarsınız artık.

Allah acil şifa versin... zor böyle. Sana yanıt veren de kabahat ama yanıt vermeyince de o çamurlar yapışıp kalıyor çare bırakmıyorsunuz.
    • yok o puanda hesap yok bu puanda hesap, çocuğa vurursun acımadıki acımadıki diye uzaklaşırya o hesap seninki. Yahu size göre koskoca olan devleti aliye ittifağının lideri banlanıyor ittifağı lağvedip yeni ititfak kuruyorsunuz bunun utancını yaşayacağına nolmuşki diyorsun
      rakun hesabının sizde olup olmaması önemlimi sizdeki banlanan 2 hesapla çakışışmış.
      yada merlin voldemort aragorn eowyn tayfasının biri başka ittifakta olunca sizin multi olmuyormu. 30 TANE HESABININ MULTİDEN GİTMİŞ EN SON SHOCK1 GİTTİ İTTİFAKSIZDI 700-500 K GENERALLİĞİ VARDI KARABÜK ÜZERİNDEN BİLGÜCÜ78 E AKTARILDI ticketi generallik aktarılmadan açtım dedim bu hesap multi generalliği aktaracak banlandı ama iş işten geçti generallik bilgücüne ulaştırıldı ondan sonra banlandı.
      Sen yine nolmuşki demeye devam et.
    • ikariamda tuhaf seyler oluyor anlam veremiyoruz. Lips serverinda ares ittifaki oyuncularinin hesap satislarina izin veriliyor resmen.

-general- isimli hesap baskasina satildi. Aktivasyon kodu ile satin aldiklari icin oynamaya izin verildi.

|desertrose isimli hesap baska serverdan aktivasyon kodu ile satin alinilarak getirildi. Oyunun eski sahibi -general- isimli hesabin eski sahibi. Bu hesap satisida gormezden gelindi.

Kaikias ve lipsdeki bu hesaplarin sahibi ayni iken. Nasil oluyorda hesaplar lipse tasininca sahipleri farkli olabiliyor.

Yine Akıncı Beyi isimli hesap devredildi baskasina yine oynamasina izin veriliyor.

Yine areslilere ait olan ATİBABA X isimli hesapda hesap devri var. Yine oynanmasina musade ediliyor.

Kaikiasda bu kisiler bug ile ilk 50 ye general deposu getirdiler. Yine oynamasina izin verdiler.

Tabi bunun neresinde tuhaflik var diyeceksiniz. Bu kisilerin rakip ittifaklarindan tam 9 kisi ayni anda banlandi.

Yine farkli rakip ittifaktaki general deposu hesabi banlandi ve olay en son mahkemeye tasindi.

Bu oyuncular yoneticileri para ile satin aldiklarini ima eden bir yazi yazdilar. Gelen tepkiler uzerine hesaplari kapattilar.

Laki hala bu oyuncularin illegalliklerini gormezden gelmeye devam ediyorlar.
      Kurguladığımız bu sergi yaşanmış olaylardan kesitler içermektedir. (+18 )

Ctb & PA Savaşı öngerileri

Panik Atak ittifakınıda biz yönetiriz. (#Serverkuranlar)
    • HaciBabaTekkesi wrote:

Merhabalar. Maraşlı ben. Taner abi (Balamir) yukarda casusluk raporu atarak Barışkuzey'in oyunu bırakan hesapları bünyesine topladığından bahsetmiş. Ben de Multi kullanımı ve aynı ip den Tomris katun ile birlikte girdiğim gerekçesiyle Ban yedim. Tomris katun ile şehir olarak dahi aramızda kilometrelerce mesafe varken ticari olarak 100 hoplit dışında alışverişimiz olmadığı halde bu banı yedim. Yukarıda da ismim geçiyor.Operatörler Barış'ın multisisiniz vs gibi saçmalıklara cevap veriyor. Şunu söyleyeyim ki zaten bırakmak istediğim bu oyunda Ban yemek o kadar koymadı. Ama burda Balamir de adı gibi biliyor ki bu hesap bana ait ve bırakın aynı ip den aynı şehirden dahi giriş yapmadım hiç bir hesaba. Şikayetleriniz can buldu. Haksızca da olsa Ban yedim ve inanın bu derece düşük ahlak seviyeleriyle oynanan bu oyunda hesabım açılsa dahi kendim sileceğime burda garanti veriyorum. Lütfen milleti suçlarken elinizde kanıtlarla suçlayın. Basit bir raporla milleti zan altında bırakarak operatörleri safsatalarla göreve çağırmayın. Umarim hesabım açılır ve ben alnimin akı ile silerim bu oyunu. Asker alimini altın alışverişini illegal sayan varsa serverde oyuncu kalmaz takdir edersiniz ki. Bu şekilde suçlamalar gormek üzücü. Üstelik beni çok iyi tanıyan insanlar tarafından. Eyvallah. İyi oyunlar

Balamir wrote:

Merhaba,

Serkan şimdi sana tane tane anlatacağım kardeşim beni iyi dinlemeni temenni ediyorum.

Tek tek yazayım varsın uzun olsun yeter ki anlaşılsın.

Bu yetkili mercilerin oyun kuralları diye belirttiği aslında içi boş bir madde.

Yukarıdaki casusluk raporunda ne yapıldığını dünkü çocuklar dahi anlar şimdi iki de bir bana neyin ne olduğunuzu bilmenize rağmen böyle karalama yapıyormuşuz gibi yazma istersen.Soru cevap gidelim daha netlik kazansın her şey.

2. Hesap Paylaşımı

Giriş bilgilerinin üçüncü şahıslarla paylaşılması yasaktır.

*Yerdeki Yıldız hesabı kimin Serkan ?

Cevap: Oyunu bırakan Tarık'ın hesabı!!

var mı itirazı olan ?

B.K hesabı oyunu bırakan Yerdeki Yıldız hesabına;

26.12 tarihinde saat 17:53'te ticaret atmış 17:55'te ticaret kabul edilmiş.

yine aynı şekilde B.K hesabı Yerdeki Yıldız hesabına;

*20:56'da ıp sunmuş ertesi sabah 07.10'da ıp sunumu kabul edilmiş.

*07:13'te Yerdeki Yıldız hesabı B.K hesabı ile olan ticareti iptal edip,aynı dakika içersinde saniyeler sonra ticareti sana göndermiş(Maraşlı hesabına),07:19' da sen kabul etmişsin.

*08:46'da senin hesabın ticaret anlaşmasını iptal etmiş,08:51'de aynı şeyi B.K hesabı yapmış başkasıyla olan ticareti iptal etmiş.

*08:51'de B.K hesabı sana ticaret atmış sen saniyeler sonra kabul etmişsin.

1. Çoklu Hesaplar

Aynı sunucuda birkaç hesap kullanılabilir. Bu hesapların oyun içindeki bir fonksiyon üzerinden kaydedilmesi gerekir. Bu kaydedilen çoklu hesapların birbirleriyle doğrudan etkileşim içinde olmaları yasaktır. Üçüncü şahıslar üzerinden bu kuralın çiğnenmeye çalışılması yasaktır.

HaciBabaTekkesi wrote:

Ama burda Balamir de adı gibi biliyor ki bu hesap bana ait ve bırakın aynı ip den aynı şehirden dahi giriş yapmadım hiç bir hesaba
      Ben yazdıklarımda senin belirttiğin gibi bir şey yazdığımı hatırlamıyorum. Ben sana multi yaptın yazdım mı ? Yukarıda belirttiğim ve tek tek üşenmeden yazdığım üzere oyun bırakan hesabı kendi çıkarları doğrultusunda kullanmaktan dem vurdum.

HaciBabaTekkesi wrote:

Basit bir raporla milleti zan altında bırakarak operatörleri safsatalarla göreve çağırmayın.

Tek cümle kuracağım elini vicdanına koy ve söyle yukarıdaki olay basit bir rapor öyle mi ?
      Bana bunu cevabını dürüstçe ver,ben daha konuya yazmayı bırak kıyısından köşesinden geçmeyeyim.

HaciBabaTekkesi wrote:

Asker alimini altın alışverişini illegal sayan varsa serverde oyuncu kalmaz takdir edersiniz ki.
      İkariam oyunu oyun olmaktan çıktı zaten.Her yerde adaletsizlik,haksızlık,illegal davranışlar mevcut. Oyun kurallarında yetkili merciler ne yazmışsa hepsi boş aslında.Altın alışverişinde illegal bir durum olsa o tayfa o gp leri ayakta tutmak için kaç farklı oyuncuyla ticaret yapıp altın çekti ittifak dayanışmasına istinaden ona laf edildiğini duydun mu?

Birisi oyunu bırakmış,birisi ıp sunmuş,birisi aracı olmuş,ondan sonra hani bana hani bana..

Hesap devri yasak denmiş, külliyen safsata.. Bir şekilde ban yemiş hesap sahipleri oyunu bırakanlardan alıp çok rahat kaldıkları yerden devam edebiliyor!!

Üçüncü şahısların üzerinden çoklu hesap kuralının çiğnenmesi yasak denmiş, külliyen safsata. Millet deli gibi altın aktarıyor, altını veren ban altını alan can, kaldıkları yerden oyuna devam edebiliyorlar.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

B.K hesabını operatörler geri açabiliyorsa seni de açsınlar zaten. Ben sana multi yaptın demedim sen arada kaynamışsın. Hesabın sende olduğunu biliyorum orada hem fikiriz ama yukarıdaki davranışta hatalısın kardeşim bunu kabul etmen lazım.

B.K hesabına bağlı ikinci üçüncü mevzu bu bilmiyorsanız ben susayım artık.
    • Sayın Balamir,sürekli Barış'ın multi oldugundan, Serkan ın ticaret yaptığından bahsediyorsunuz.
      1-)Barıs ,HBBM oyuncularının multi olarak kullandıgı hesaplarla suclandı istedigiyle ip paylaşımı yapabilir veya iptal edebilir bu yasak degildir bu onu ve oyun adminlerinini ilgilendiren bir konu .Ben de deli gibi kanıt arayıp bulamayınca da burada ticket açıp sizi eleştirebilirdim ama daha önemli işlerim var.
      2-)Maraslı istedigiyle ticaret anlasması yapabilir kimseye bir hesap verme zorunluluğu yoktur.
      3-)BULDUĞUNUZ HER KONUDA LÜTFEN GEREKSİZCE ESKİ KUT İTTİFAKININ OYUNCULARIYLA UĞRAŞMAYIN.
      Bu dördüncü hesabım.Şikayetiniz üzerine ikinci kez haksız yere banlandım. ve ben artık ikide bir sizin yüzünüzden ban yemekten bıktım. Ayrıca PanaCotta dan kanıt istiyorum hesap düşük veya yuksek puanlı olabilir burada emek söz konusudur
    • Suskunkurt hesapları karıştırıp emekliyle yazdın galiba... Belki inanırsın belki inanmazsın ama o dediğin banların hiçbirinden haberim yok. Sana oyundan mesaj atmak mı Allah korusun ! Böyle saçma sapan işlerin peşinde koşacak vaktim yok benim.

Alpha ya yazdığımı yazıyorum hesaplar banlandıysa banlandı size ne ? Hesaplar bizim hesaplarımız, cezasını alan alır, yanlışlık olduysa itiraz edilir açılan açılır size ne ??? Esas sizin derdiniz ne? Ne yapmaya çalışıyorsunuz?

Wolphman alpha ya bir kaç tutarlı oyun kuralları dahilinde soru soruyorum kaçtır ortadan anında kayboluyor, konu nerden başladı nereye bağladın, yani sonuç olarak ortada altınla ilgili falan kural dışı bir durum yokmuş demek ki konuyu kilitletebilirsiniz artık. Nasıl olsa abuk başlık açmak için bahane bulmakta pirsiniz.
    • tomris wrote:

Sayın Balamir,sürekli Barış'ın multi oldugundan, Serkan ın ticaret yaptığından bahsediyorsunuz.
      1-)Barıs ,HBBM oyuncularının multi olarak kullandıgı hesaplarla suclandı istedigiyle ip paylaşımı yapabilir veya iptal edebilir bu yasak degildir bu onu ve oyun adminlerinini ilgilendiren bir konu .Ben de deli gibi kanıt arayıp bulamayınca da burada ticket açıp sizi eleştirebilirdim ama daha önemli işlerim var.
      2-)Maraslı istedigiyle ticaret anlasması yapabilir kimseye bir hesap verme zorunluluğu yoktur.
      3-)BULDUĞUNUZ HER KONUDA LÜTFEN GEREKSİZCE ESKİ KUT İTTİFAKININ OYUNCULARIYLA UĞRAŞMAYIN.
      Bu dördüncü hesabım.Şikayetiniz üzerine ikinci kez haksız yere banlandım. ve ben artık ikide bir sizin yüzünüzden ban yemekten bıktım. Ayrıca PanaCotta dan kanıt istiyorum hesap düşük veya yuksek puanlı olabilir burada emek söz konusudur

Sana da anlatayım o vakit tek tek madde madde...

tomris wrote:

Soldaki hesap Mustafa Abinin banlanan hesabı------sağdaki hesap senin banlanan hesabın...

Soldaki hesap neden banlandı oyun kurallarına hakim sayın Tomris ?

Cevap: Mustafa abi oyunu bıraktıktan sonra B.K hesabı o hesaba ıp paylaşımı atıp kabul etti ve bu yüzden kapatıldı hesap!!

var mı aklınıza takılan başka bir soru ?

yok herhalde ben de öyle düşünmüştüm..

Gelelim sağdaki hesaba yani senin hesabına;senin hesabının kapatılma sebebi neydi peki?

hemen açıklayalım

Oyun kurallarını çok iyi bildiğin için ve isteyenin isteyenle her şeyi yapabileceğini düşündüğün için ıp paylaşımlı hesabından ana hesabına korsan aktardığın için olmasın ?

Bu ilk haksız yere banlandığın durum,şimdi ikincisini haksız banı inceleyelim.

soldaki hesap neden banlandı sayın Tomris ?

Cevap:Soldaki hesap-sağdaki SedatGüney ve B.K hesabı ıp paylaşımlı hesaplar.

Soldaki hesab kurukafa ismiyle sağa sola söm atmak için kullanılan bir hesaptı,daha sonra qun ismini aldı,en son senin hesabın "haksız" yere banlanınca sana tahsis edildi.B.K hesabı ile ıp paylaşımlı hesap olduğu için sen kullanmaya başladıktan sonra banlandı.

Bu da ikinci yere haksız banlandığın hesap olmuş oluyor.Etti mi sana 3. hesap

4.hesabın nasıl banlandığını bilmiyorum aranızda ne olup bitti ne gelişti bilemem,az çok çıkarım yapılabilir üzerinde düşününce ama gerek yok.

Vaktin olmadığını söylemişsin fakat 4.kez hesap açıp oyuna başlamışsın.Neticede bunun uğraşmak ile ilgisi yok. Biz diyoruz diye banlanacağınızı düşünmek tam bir hurafe.

tomris wrote:

istedigiyle ip paylaşımı yapabilir veya iptal edebilir bu yasak degildir bu onu ve oyun adminlerinini ilgilendiren bir konu
      İsteyenin istediğiyle ıp paylaşımı diye bir durum söz konusu değil üzgünüm.Ben bu oyuna emek harcıyorsam en çok beni ilgilendirir haksız rekabet yaratacak illegal hareketler.

tomris wrote:

Legal şekilde yapmasında sorun olduğunu düşünmüyorum.Aksini söylediğimi hatırlamıyorum.

tomris wrote:

1-)Barıs ,HBBM oyuncularının multi olarak kullandıgı hesaplarla suclandı istedigiyle ip paylaşımı

B.K hesabını kapanmasına sebep olduğu hesaplar;

*Mustafa Abi'nin hesabı HBBM'da değil
      *Tarık'ın hesabı HBMM'da değil
      *Senin ikinci,üçüncü hesabın HBBBM'da değil
      *Serkan'ın hesabı HBMM'da değil.

Klavuzunuzu yanlış seçmişsiniz vessalam

Hadi selametle,
    • Sayın Balamir size tek tek cevap verirdim ama dediğim gibi daha öncelikli işlerim var sadece sunu söylemek isterim ki korsan konusunda neyin ne olduğunu biliyoruz :) İyi geceler dilerim bir de resim bıraktım moderatör onaylayınca yayınlanacak
      • tek yazmana gerek yoktu abi takdir edersin ki üniversite okuyan ve okuduğunu anlayan bir insanim ama sen üşenmemiş yazmışsın. Sorun değil. Raporda adım geçtiği için dahil olmak istedim olaya. Yoksa biliyosun zerre umrumda olmaz burda kimin ne konuştuğu. Foruma dahi alperenin hesaba destek olmak için kaydoldum. Burda adımın geçmesi ile kendimi savunma ihtiyacı hissettim. Ben de sana tane tane anlatayım malum ilişkimiz bunun üzerinden yürüyor demekki.
      • Şöyle ki hesabın bana ait olduğunu kabul ettiğini bildiğini söylemişsin. Eyvallah buna itiraz etmediğin için memnunum. Keşke pannacotta da bu hesabın benim olduğuna ikna olabilse ama o hala Multi olduğunu düşünüyor.
      • İkinci olarak ben ticaretimi illegal biçimde yapmadım. Nasıl ki bı savaşta hababam altın ihtiyacını açıp birilerinden alıyorsa ben de gruptan istedim bana da o hesaba ticaret atmam söylendi attım hammaddelerimi alınca da bozdum. Ben gelirime bakarım hesap kiminmis kime çalışıyor bu da umrumda olmaz. Savastayim altın lazım ve ben ticaret anlaşması atarak bunu karşıladım. Burda bir hata görmüyorum. Hatam şu ki her gün şikayet edildiğimizi unutarak dibimdeki birinden altın almam. Keşke sizi hesaba katıp uzaktan birinden alsaydim belki o zaman Multi olmadigima daha çok inanilırdı. Yıldız hesabının kimin olduğu kime çalıştığıni da şuan senden öğrendim yemin ederim ki dediğin kişiye ait olduğunu bilmiyordum. Bilsem zaten o riski almazdim üzerime.
      • Yukarıdaki rapora gelirsek tabiki ne açıdan bakarsan oraya döner bu rapor. Ben kendi ticaretim açısından baktım ve açıklamamı yaptım sana. Hesap kime aitse onu suçla. Ticaret yapanı değil.
      • Operatör benim hesabın barışın yan hesabı olduğunu söylüyor. Günlük en az 5 saat oyuna zaman ayirayim 5 aydır çeşitli ittifaklarda diplomatlik yapayım ve benim hesabım barışın hesabının iki katı puanda olsun ve ben barışın yan hesabı olayım. Senaryo güzel yazılmış. Sadece okuyorum
      • Son olarak ben arada kaynadim. Yapmadığım suçlar üzerime yıkıldı ve haksız yere ban yememe neden olundu. Dediğin gibi banlananlar , oyunu bırakanlarin hesabından geri oyuna dönüyor illegal biçimde. Ben de bunu yapabilirim yapmam işten bile olmaz ama beni az çok tanıdın. Tekrar dönersem dahi sıfırdan başlar kendi hakkimla gelirim geleceğim yerlere. Yeriniz bol olsun abi. Hırsınız uğruna oyunu adam gibi oynayan insanları dahi haksız biçimde banlattınız. Ancak alkışlarım ben sizi. Ve döner bırakırım oyunu. Başka da diyecek bir şeyim yoktur.
      • Son olarak brkylmz hesabını yan hesabı gibi kullanıp ordan sanki beni tanımıyormuş gibi abi abi gibi mesajlar atan uyenize de selamımı söyle. Asıl Multi onların içine işlemiş. Ve asıl hırs gün gelecek onun ayağına bağ olacak. Gecen iyi olsun

Balamir wrote:

Serkan şimdi sana tane tane anlatacağım kardeşim beni iyi dinlemeni temenni ediyorum.
      Tek tek yazayım varsın uzun olsun yeter ki anlaşılsın.

Bu yetkili mercilerin oyun kuralları diye belirttiği aslında içi boş bir madde.

Yukarıdaki casusluk raporunda ne yapıldığını dünkü çocuklar dahi anlar şimdi iki de bir bana neyin ne olduğunuzu bilmenize rağmen böyle karalama yapıyormuşuz gibi yazma istersen.Soru cevap gidelim daha netlik kazansın her şey.

2. Hesap Paylaşımı

Giriş bilgilerinin üçüncü şahıslarla paylaşılması yasaktır.

*Yerdeki Yıldız hesabı kimin Serkan ?

Cevap: Oyunu bırakan Tarık'ın hesabı!!

var mı itirazı olan ?

B.K hesabı oyunu bırakan Yerdeki Yıldız hesabına;

26.12 tarihinde saat 17:53'te ticaret atmış 17:55'te ticaret kabul edilmiş.

yine aynı şekilde B.K hesabı Yerdeki Yıldız hesabına;

*20:56'da ıp sunmuş ertesi sabah 07.10'da ıp sunumu kabul edilmiş.

*07:13'te Yerdeki Yıldız hesabı B.K hesabı ile olan ticareti iptal edip,aynı dakika içersinde saniyeler sonra ticareti sana göndermiş(Maraşlı hesabına),07:19' da sen kabul etmişsin.

*08:46'da senin hesabın ticaret anlaşmasını iptal etmiş,08:51'de aynı şeyi B.K hesabı yapmış başkasıyla olan ticareti iptal etmiş.

*08:51'de B.K hesabı sana ticaret atmış sen saniyeler sonra kabul etmişsin.

1. Çoklu Hesaplar

Aynı sunucuda birkaç hesap kullanılabilir. Bu hesapların oyun içindeki bir fonksiyon üzerinden kaydedilmesi gerekir. Bu kaydedilen çoklu hesapların birbirleriyle doğrudan etkileşim içinde olmaları yasaktır. Üçüncü şahıslar üzerinden bu kuralın çiğnenmeye çalışılması yasaktır.

HaciBabaTekkesi wrote:

Ama burda Balamir de adı gibi biliyor ki bu hesap bana ait ve bırakın aynı ip den aynı şehirden dahi giriş yapmadım hiç bir hesaba
      Ben yazdıklarımda senin belirttiğin gibi bir şey yazdığımı hatırlamıyorum. Ben sana multi yaptın yazdım mı ? Yukarıda belirttiğim ve tek tek üşenmeden yazdığım üzere oyun bırakan hesabı kendi çıkarları doğrultusunda kullanmaktan dem vurdum.

HaciBabaTekkesi wrote:

Basit bir raporla milleti zan altında bırakarak operatörleri safsatalarla göreve çağırmayın.
      Tek cümle kuracağım elini vicdanına koy ve söyle yukarıdaki olay basit bir rapor öyle mi ?
      Bana bunu cevabını dürüstçe ver,ben daha konuya yazmayı bırak kıyısından köşesinden geçmeyeyim.

HaciBabaTekkesi wrote:

Asker alimini altın alışverişini illegal sayan varsa serverde oyuncu kalmaz takdir edersiniz ki.