Oyunun geldiği hal ve multi kullanımı, bırakma zamanı gelmiş

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Oyunun geldiği hal ve multi kullanımı, bırakma zamanı gelmiş

2 aydan uzun bir zamandır Psi serverında SSF ittifakıyla savaşıyoruz. Birbirine yarım saat mesafede 2 tane cephe var. HUMAN SSF ittifakının neredeyse her üyesinde 2-3 tane multi hesap var. Cephede yer alan köylere bir hesabıyla ( NoSFeRatu- ) dalıyor, ardından başka hesabıyla ( eXegitoR ) dalıyor. Aynı köye eş zamanlı saldırmadığı için ceza almıyor. Hangi hesabına yetişelim. Diğer bir tanesi de aynı cepheye 2 hesabıyla birden girmiş, ama aynı anda girmediği için ceza almıyor. Zaten 1500 raudluk savaş, bir filosu kesiliyor, diğer hesabındaki filoyla giriyor, neyin eş zamanı aranır ki. Oyun tamamen multicileri teşvik eden bir oyun haline geldi. Bir insan neden multi kullanır? Belki de yetersizlikleri nedeniyledir. Bir oyun yönetimi neden multi kullanımı teşvik eder? Onu bilmiyorum, açıklamak isterlerse burası serbest bir forum, açıklayabilirler elbette.

Buradan çıkan sonuç şu,
      10 tane hesabınız olsun oyunda. Hepsini de büyütün, geliştirin. İttifak savaşlarında hepsini de kullanın. Aynı cepheye de girin, bir hesabınızla girip birlikleri tükendikten sonra geri çekip diğer hesabınızla girin.
      Savaş olan bölgedeki köylere tüm multi hesaplarınızla saldırın, eş zamanlı saldırmadıkça sorun yok.

Böyle bir oyunu neden oynayalım? Bırakma zamanı gelmiş gibi. Daha adil oyunlar var piyasada.
      Hazard

İttifak: 1923
      Server: Psi
    • Bu oyunculari koruyorlar. Ayni oyuncular ctb ismi altinda lips serverindada multi yapmaktan cekinmiyorlar.

Kaikias serverindada ayni sorunlar

Lips serverindaki konulari takip edin. Ordada herkes ctb lilerin multilerinden sikayetci.

Ctb ve ssf oyunculari ayni oyuncular.

Artik gereken yapilmali
      Kurguladığımız bu sergi yaşanmış olaylardan kesitler içermektedir. (+18 )

Ctb & PA Savaşı öngerileri

Panik Atak ittifakınıda biz yönetiriz. (#Serverkuranlar)
    • arkadaşlar ortada kurallara aykırı bir durum yok eski ikariam oyuncuları bunları anlamamakta ısrar ediyor
      bu kural sadece senin rakibin olan oyuncuya tanınmış bir ihtimas değil
      sanada ip paylaşımı yapma ve savaşa sırayla girebilme hakkı tanınmış değil mi ?
      sen bunu yapmıyorsun diye diğer oyuncularda yapmamak zorunda değil.

Bizimle Uğraşmak;
      "Güven, Özveri, Tecrübe"
      İster !

• Selam, savaş sona erdi ve konu kapandı. Birden fazla hesap kullanmaya ihtiyacım olmadı alttaki sonucu almak için.

Fakat ben yine de tek hesapla oynanmasından yanayım. Neden derseniz, tek hesap ile başarı sağlayamayanlar, eksik, yetersiz, çaresiz, aciz olduklarını kabul eden ve bu yüzden birden fazla hesap kullanan kişilerdir.
      Bana sorarsanız, eskiden bu tür şeyler yasaktı, yani maçın 1.devresinde offside kuralı vardı, şimdi serbest, yani maçın 2.devresinde offside kuralı kaldıırldı gibi bir olay. Bu doğru değil. Böyle bir şey olabilir mi? Bence eski kurallara dönülmeli.
      Hazard

İttifak: 1923
      Server: Psi
    • dostum sen tek hesaptan yana olabilirsin onda bi sorun yokta bu hak sadece onlara tanınmış gibi konuşmuşsun ona takıldım
      birde
      'Birden fazla hesap kullanmaya ihtiyacım olmadı alttaki sonucu almak için ' demişsin ama gördüğüm kadarıyla tek sen savaşmamışsın ayrıca o kestirdiğin gemilerin tamamını senin basmadığına da eminim bi şekilde başka bir hesaptan yardım alınmış demekki ?
      ittifak arkadaşı veya ip paylaşımlı hesap olması ne fark eder ? bence etmez
      rapor güzel tebrikler bu arada

Bizimle Uğraşmak;
      "Güven, Özveri, Tecrübe"
      İster !