ŞİRKET VE YÖNETİCİLERİN ELEŞTİRİLMESİ İSTEK VE TALEPLERİMİZ

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• İkariam tarzı Savaş/Strateji oyunlarında insanları savaşmaya teşvik etmediğin sürece oyunculardan savaşmalarını bekleyemezsin.. Bu oyuna etkinlik süresi uzun olmaması şartıyla 1-3 Hafta arası süren etkinlikler yapılmalı Birim Kesimi, Birim Üretimi, Kaynak üretme, Kaynak yağmalama, Bina basımı, Korsan saldırısı, vb. Ambr. ve Kaynak ödüllü yapılması şart..

Derseniz ki Kaynak yağmalamasında yağma atacak oyuncu multileri üzerinden etkinlik puanı toplar. Bunun önüne geçilebilmesi için yağma atması gereken oyuncu kendi puanından %50 daha fazla olması lazım. Yağma atacak oyuncunun kendi puanı 10m Yağma atması gereken oyuncuda +5m olmalı, eğer -5m olursa alacağı kaynaktan herhangi bir etkinlik puanı kazanamaz. Bu benim Kendi fikrim ve önerimdir.

Hayırlı geceler herkese.
    • FoSiL wrote:

D O KT O R wrote:

Fiyatlar eski haline gelsin! :)
      bence dahada artmalı fiyatlar.
      oyun daha adıl olsun ıstıyorsak bazı seylerı daha pahalı
      bazı ozellıklerı de daha ucuz yapmak gerekıyor bence
      mesala ornek vermek gerekırse
      premıum tuccar daha ucuz olmalı korsan puanı cevırmek daha ucuz olmalı ama
      ham madde topla cok daha pahalı olmalı
      boylece normal oyuncular bıle premıum tuccar kullanmaya baslar bu denge ıcın ıyı olur
      ote yandan ham madde toplamayı daha pahalı yaparak kullanacak kısı sayısını azaltarak yıne
      ,denge saglammıs olur
      son olarak hesap tasıma olayında da bıraz guncelleme gerekıyr
      sondemo
    • Konuyu ben sıcakta tutayım

Hoş ne yazık ki COMA'nın pek ilgisine mazhar olamamış ama belki kendisini işaretler isek ( @FastFooD ) ilgi alaka ile bir kaç satır yazar.

Ben ağır hakaret olarak adledilen nüktedan bir ifadenin sonunda banlanıp oyuna dönen oyunculardanım. Pannacotta nick i ile faaliyet gösteren operatör arkadaşımız şeriatin kestiği parmak acımaz mottosu ile çok tartışılan kararlara imza atarken kendi çıkarımlarımla vardığım sonuç olan en üst yönetici COMA beyfendi itirazları oyun kurallarını kendi adına yorumlayarak kopyala yapıştır ile temiz bir şekilde bertaraf ediyor.

Çok umrumda değildi aslına bakarsanız. Ben çok arkadaş edindim bu oyundan bir araya gelip sohbet ettiklerim de oldu ve yıllar önce korsandan önce diyorduk kendi aramızda bu yenilikler iyi de güzel de oyun ileri gideceği yere geriliyor.

Geçtiğimiz günlerde bir post açtım merak edenler bakabilir ben mesela ticket değerlendirme süreci üzerine merak ettiklerimi sordum ama ne yazık ki ciddiye alınmıyorum.

Sizler burada yazıyorsunuz ama ne yazık ki ciddiye alınmıyorsunuz

Sonuç şu kimisi hırs yapıp ambrosia alıyor 50- 100-200 vs

Ve açıkçası şirket damlaya damlaya göl olur mantığında muhtemelen salmış çayıra bir şekilde mevla kayıra.

Evet eskiden çok fazla oyuncu vardı sunucularda çok sağlam savaşlar, hırlar gürler çıkardı. Adrenalin vardı gece bekçi gibi dikilip raporları gözetleyenler olurdu vs vs...

şimdi ıp banlamasından tutun multinin türlü resmileştirilmiş versiyonlarına (bir kaç adet okuduğum başlıktan çıkarımımdır genelleme olmasın) herkes şikayet ediyor. Ama buraya yazı yazmak da suya yazı yazmak da aynı bana kalırsa.

Yine de yazalım belki biri görür okur da cevap verme lütfunda bulunur

Zira malum oyun yönetimi tam da oyundaki hikaye örgüsü ile örtüşür bir derebeylik eğiliminde

(yerim herhalde forum kurallarına uymamaktan bir ban falan :)))) )
    • Aslında bu bir öneri konusu olması gerekir ama burada düşüncelerimi paylaşmak istedim. İkariamda ilgisizliğin ve oyuncu sayısının azalması savaşların sıradanlaşmasındandır. Biliyorsunuz kara ve deniz savaşlarında garnizon limiti var. Savaş yapılan şehrin sur ve donanma tersanesi büyüklüğüne göre garnizon limiti belirlenir. limit dahilinde konuşlanmalarda savaşlar sur ve liman içersinde , limit üstü konuşlanmalarda açık deniz ve meydan muharebesinde savaşılır. Açık deniz muharebe alanı ve kara muharebe alanlarında limit yoktur. Açık muharebe alanlarına limit getirildiği taktirde GP yüklü hesaplar devre dışı kalacaktır. Savaşın başında GP yüklü hesabı savaşa sokuyorlar. Artık o hesap savaş bitene kadar savaşın içersinde kendi başına savaşıyor. O hesaba sık sık girilmediği için IP çakışmasıda olmuyor. Limit getirilir ise bu GP yüklü hesaplar kaderine terk edilmiyecek , sürekli başında bir kişi olduğundan İP e yakalanacaktır. Hem limit sebebi ile hangi ittifak daha aktif ise savaşı o kazanmış olacaktır. Bir diğer konu pazar konusunda Mal ve asker satışları koordinat ile sınırlı olmamalı , her serverin ortak pazarı olmalı , pazardan hem altın hemde ambrosia ile satış olabilmelidir. Örneğin elimdeki 10K hoblit i 30 ambrosia ya satabilmeliyim.
    • Sürekli yeni server açılıyor ama mevcut serverlar bile bomboş yeni server açmanın mantığı nedir ? Alpha ve Beta gibi aktif kaç server var ? Belli bir zaman sonra yeni açılan serverlardaki oyuncular oyundan sıkılıp çekip gidiyor 3000 oyuncu düşüyor 500-1000 oyuncuya sonra ne ticaret ne savaş yapılabiliyor bomboş çiftçi çiftçi takılıyorsun amaçsızca, yeni server açana kadar eski serverları canlandıracak fikirler üretilmeli oyuncuları oyundan bıktırmak yerine oyuna bağlayacak fikirler üretilmeli, ben talebim bu yöndedir.Aynı zamanda GP depoları yasaklanmalı, tatile girip çıkma işide düzene sokulmalı.
      Ülkemizi yıkacaklarmış, yakacaklarmış, böleceklermiş. Kaygılanmayın, hepsini gömecek kadar toprağımız var...

"Bize "Türk Milleti" derler, bunu öğreneceksiniz."
    • oyunun bu kadar yıpranmasının temel sebebi ikariamin köklü değişikliklere gitmesidir. Bakınız ben çok eski bir oyuncuyum hoplitin phalanx olduğu dönemden kalma kadar eski.. 1.cisi ikariama korsan geldi yaşlı kurtlar bıraktı bir kısmı kaldı 2.cisi karaborsa geldi yine yaşlı kurtların bir kısmı gitti. Ve son olarak ambro fiyatları arttı bu sefer oynayan tek yük yaşlı kurt kaldı. Yaşlı kurttan bahsediyorum çünkü biz oyuna başladığımızda bu abilerden gerek saygıyı gerek adam gibi savasmasini öğrendik. Şimdi asıl konuya değineceğim etrafta yaşlı kurt kalmayınca oyunu bilmeyen kişiler öğrenirkenden beraber hemen hile hurdaya kaypakliga basvuruyor. Ve oyunu boyle öğreniyor ne yazik ki aci bir gercek bu.. ve her geçen zaman da kaypaklik giderek artıyor bunun sebebi de kaliteli oyuncuların kaybedilmesi kaypak oyuncuların artması ve yeni oyunculara bu kaypakligin aktarılması. Bizim zamanımızda ban yiyen çok az kişi vardı çünkü herkes adam gibi oyun oynardı. Şimdi rodos basan kişi bile tebrik ediliyor gelinen son nokta ne yazik ki bu..
      ADANA çocuğuyuz biz; umudun bittiği yerde mevzu başlar :minigun: :missilelauncher:
    • Gerçekten diyecek tek kelime yok onlarca insan gelmiş burda derdini anlatıyor yenilikler gelsin diyor şu olsun diyor bitane yöneti kalkıpda demiyorki Tamam oyunun yöneticileri olarak genel merkeze ileticez bir şeyler yapıcaz adamların umurunda bile değil ya şaka gibi
      İstediğin kadar ağla zırla seni takmıyorum bile diyorlar resmen
      Takıma laf atmayın sonra konu kilit yazın bırakın sadece
      Oyuna yıllarını veripde amb kullanmayan adamları tek hatada banlayın
      Sürekli amb kullanan adamları baş köşeye oturtun
      Gameforge'un umrunda bile değil burası yönetilere emanet etmişler oyunu yöneticer napıyosa yapsın istediğini banlasın istediğini imtiyaz göstersin

YÖNETİMİ İSTİFAYA ÇAĞIRIYORUM