HİLAL İttifakı Savaş Raporları

  This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

  • Merhabalar,


   Yaklaşık 2 aydır beta serverinin puan sıralamasında birinci sırada görünen BOB ittifakı ile bir savaş yapmaktayız. Savaş raporlarını koymaya başlamadan önce de savaş hakkında bazı bilgileri vermem gerekiyor.

   Normalde tüm savaşlar bitmeden savaş raporu koymak huyumuz değil ama rakibimiz artık işi sadece 2-3 cepheye indirip savaşları uzatma, insanları yorma taktiğine girdiği için en azından raporları koymaya başlayalım zamandan kazanalım dedik.


   Zaten şimdiden elimizde 10 -15 raunddan yukarı olmak üzere 60 tan fazla zaferle sonuçlanan savaş raporumuz var. Daha küçükleri koymadık. 2-3 bin rauntluk raporlarımızda şu an elimizde onları da koyacağız sırayla. Bundan sonrada devam eden 3-4 savaşımız kaldı bob ittifakı istediği kadar uzatabilir biz sonuna kadar gideceğiz günlük 1 kişi bile yeter nasıl olsa o savaşları uzatmaya o sebeple o savaşlar bitene kadar biz şu ana kadar kazandığımız raporları koyalım dedik.


   Belki bob ittifakının elinde de bi kaç tane 5-10 raundluk raporlar olabilir. Onlarda gece biz uyurken boş şehirlerde yaptıkları isyanlardan kazandıkları raporlardır. Onları koyarlarsa da takdir ikariam oyuncularınındır çünkü biz sadece güler geçeriz.


   Herşeyden önce bu zaferinden dolayı kendi ittifakım olan HİLAL ittifakını tebrik ediyorum. Server server 1. sine karşı çok büyük bir zafer elde ettiler.


   Daha sonra özellikle belirtmem gerek ki, 2 aylık süreç içerisinde herhangi bir hakaret ya da kötü söz duymadığımız için BOB ittifakına teşekkür ederiz. Bir arkadaşın şahsıma karşı bazı sözleri vardı ama istisnalar kaideyi bozmaz kuralından hareketle onu BOB ittifakına yazmıyoruz. Ve BOB ittifakını bu seviyeli tutumundan dolayı teşekkür ediyoruz.


   Ve yine belirtmeden geçemeyeceğim bir husus var. Oyunun ittifak general puanı sıralamasındaki anlık değişikliklerden, bob üyelerine atılan casus raporlarından ve kişisel irtibatlardan elde ettiğimiz bilgiler ışığında üst sıralarda bulunan 2-3 ittifakın her birinin ayrı ayrı neredeyse BOB ittifakının bastığı gemiden daha çok gemi basarak BOB ittifakına aktardıklarını görüyoruz. Bu ittifakların isimlerini de HİLAL ittifakı olarak hafızamıza kaydetmiş durumdayız.


   Bu ittifakları da BOB ittifakına vermiş oldukları gemi desteği ve 2 aydır sanki kendileri savaştaymış gibi hiç durmadan gemi bastıkları için tebrik ediyorum. Çünkü bob ittifakının kendisi neredeyse hiç yeni gemi basmayıp diğerlerini kullanmıştır. Tabi bu ittifaklardan verilen destek sadece gemi aktarımı ile de kalmadı. Üye geçişi, şehirlerini garnizon anlaşması ile açmak, sürekli altın desteği yapmak gibi yardımlarda yapıldı. Bu sebeple bu ittifakları da azim ve kararlılıklarından dolayı tebrik ediyorum.


   Sonuç olarak ittifakımız olan HİLAL ittifakını sadece server birincisini değil serverdeki üst sıralardaki bi kaç ittifakı birlikte yendiği için bir kez daha tebrik ediyorum.


   Devam eden daha doğrusu sona kalan 3-4 savaşta bob ittifakı herhangi bir saldırı vs.. yapmamaktadır. 3-4 tane bob üyesinin şehrinde savaşlar devam etmektedir. Hergün kendileri 1 tane bile gemi basmayıp az önce bahsettiğim ittifaklardan aldıkları gemi ve altınlarla günü kurtarıp savaşı uzatmaktadırlar. Amaçları savaşı kazanmak falan değildir. Sanırım bizi bıktırmak ya da altınlarımızı tüketmek istiyorlar. Çünkü HİLAL ittifakının oraya buraya ağlamadan tek başına savaş verdiğini hepsi iyi bilirler. Bu sebeple artık nereye kadar giderse gidecektir. Ama bizim bıkmayacağımız kesin.


   Yine belirtmeden geçemeyeceğim asıl savaşlar 34:53 , 34:54 çevresindeki adalarda çıkmıştır. Az sonra ekleyeceğim resimlerden de görüleceği üzere bu çevredeki tüm adalardaki tüm bobluların şehirleri ciddi savaşlar sonucu elimize geçmiştir ve 2 aydır elimizdedir.Artık boblular şehirlerini kurtarmayı bile düşünmemektedirler.


   Bu sebeple bi kaç arkadaşımız bobluların ana merkezi olan 44:30 bölgesine saldırmışlardır ve yine tüm şehirlerini ciddi savaşlar sonucu abluka yapmışlardır ve klasik olarak bob ordada kaçamak yaparak savaşları 1-2 savaş üzerinden devam ettirme çabasına girmişlerdir. Ama o bölgede de tüm adalar bizim elimizdedir.
  • yok öyle bi anlaşmamız olmadı ama zaten oyunun kara askeriyle ilgili savaşları biraz gereksizleşti sanırım.

   Şu şekilde kara savaşı yapmak için limana girmen lazım ama oyundaki gemi savaşları aylar sürüyor. Rakibinin 50 katı geminde olsa rakip az bir gemiyle avaşı uzattıkça uzatabiliyor. Tamam biz çabuk adayı ele geçirmiş olabiliriz ama yinede gemi savaşlarının hiç bitmemesi çok az gemi kesildiği uzadıkça uzaması kara savaşlarını bana göre gereksiz kılmaya başladı.

   Sonuç olarak kara savaşının olmama sebebi bizlerin anlaşması değil oyun sisteminin bizleri gemi savaşına zorlamasıdır...

   Ama tabi bu arada bazı arkadaşlarımız arada kara saldırı yapıp güzel yağma raporları aldılar ama pek resim çekmediler o sebeple kara raporlarını koymadık.

   Bu kadar laftan sonra raporda koyalım bari...

   952 raundluk zafer raporumuz

  • Günaydın,
   Güne 3 küçük raporla başlayalım.

   Ayrıca belirtmeden geçemeyeceğim. Bu savaşta rakibimize sürekli şekilde altın ve gp desteği veren ittifakların hepsini kaydetmiş durumdayız. Bizi bi dahaki sefere kime saldıralım diye düşünmekten kurtarmış oluyorlar. Bu saatten sonra rakibimize 1 tane bile gemi satan bizim düşmanımızdır. Çünkü biz tek başımıza savaşırken bakıyoruz rakibimiz 1 tane bile gemi basmıyor altınları bitmiyor... Çünkü rahat 5-6 ittifaktan sürekli şekilde destek alıyorlar. hepsinide görüyoruz.

   Bu sebeple demekki rakibe bu şekilde destek veriyorlarsa bize düşmanlar demektir. Ve onlara şunu soruyorum yarın biz sizlere saldırdığımızda bu bob ittifakı size destek verecek mi? verir diyebilirsiniz ama şöyle düşünün kendi savaşı için bile gemi basmayan bi ittifak sizin için basar mı :) Hele hele anlamadığım bizim için 1 günlük bile şansı olmayan küçük ittifaklar bile gp basıp satıyor. onlar artık ittifaklarını yok saysınlar...

   Neyse bizlik sorun yok hepinize birlikte de yeneriz. ayrı ayrı yapacaklarımızıda siz düşünün artık...