Pinned Korsan Hisarı, Korsanlık Genel Tartışma Bölümü

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• korsanlık en basit ve iyimser deyişle hesapsızca ortaya sürülmüş emek hırsızlığı..
      milimetrik hesaplamalar üzerine kurulu ikariamda yani kuyumcu terazisinde odun tartıyoruz..
      ben çıkayım adalet adı altında her oyuncuya 5 er milyon puanlık bina vereyim..
      bu adalet olurmu evet olur..işte kamyon hesabı adalet..
    • Korsanlıkda Eski Ödüllere Göre 1.ciye Max. 4 Depo 40 Seviye Olursa Alıcağı Kaynağa Bakalım

Deponun Koruduğu Kaynak x Depo Kademesi x Depo Sayısı + Belediye Binasının Verdiği Koruma

480 x 40 x 4 + 100=
      19.200 x 4 +100=
      76.800 + 100 =
      76.900

Yani 76.900 Korunan Kaynak Oluyor 1.cimiz İse Bunun 16 Katını Alıyor Yani 76.900 x 16 dan 1.230.400 Kaynak Alıyor ve Odun , Şarap , Mermer ,Kristal Sülfür de Olucağına Göre x5 Diyoruz 6.152.000 Kaynak Alıyor ee Bide Bu Üyemizin 12 Şehiri Varsa ve Hepsinde Depolar Böyle İse Etdi Bize 73.824.000 Kaynak
      Bu Kaynakla Ne mi Yapılır Artık Orasını Siz Düşünün

Bide Aynı Depoları Olan 50.ci ye Bakalım

Deponun Koruduğu Kaynak x Depo Kademesi x Depo Sayısı + Belediye Binasının Verdiği Koruma
      480 x 40 x 4 + 100=
      19.200 x 4 +100=
      76.800 + 100 =
      76.900
      Yani 76.900 Korunan Kaynak Oluyor 50.cimiz İse Bunun 2 Katını Alıyor Yani 76.900 x 2 dan 153.800 Kaynak Alıyor ve Odun , Şarap , Mermer ,Kristal Sülfür de Olucağına Göre x5 Diyoruz 769.000 Kaynak Alıyor ee Bide Bu Üyemizin 12 Şehiri Varsa ve Hepsinde Depolar Böyle İse Etdi Bize 9.228.000 Kaynak

Yani Eski Sistemde Bu Kadar Kaynak Alınabiliyordu

Şimdiye Bakalım Bide

480 x 40 x 4 + 100=
      19.200 x 4 +100=
      76.800 + 100 =
      76.900

Yani 76.900 Korunan Kaynak Oluyor 1.cimiz İse Bunun 11 Katını Alıyor Yani 76.900 x 16 dan 845.900 Kaynak Alıyor ve Odun , Şarap , Mermer ,Kristal Sülfür de Olucağına Göre x5 Diyoruz 4.229.500 Kaynak Alıyor ee Bide Bu Üyemizin 12 Şehiri Varsa ve Hepsinde Depolar Böyle İse Etdi Bize 50.754.000 Kaynak

Bide Aynı Depoları Olan 50.ci ye Bakalım

480 x 40 x 4 + 100=
      19.200 x 4 +100=
      76.800 + 100 =
      76.900
      Yani 76.900 Korunan Kaynak Oluyor 50.cimiz İse Bunun 2 Katını Alıyor Yani 76.900 x 2 dan 153.800 Kaynak Alıyor ve Odun , Şarap , Mermer ,Kristal Sülfür de Olucağına Göre x5 Diyoruz 769.000 Kaynak Alıyor ee Bide Bu Üyemizin 12 Şehiri Varsa ve Hepsinde Depolar Böyle İse Etdi Bize 9.228.000 Kaynak

Şimdi Soruyorum Bakalım Bu Kadar Kaynağı 28 Günde Dağıtabiliyordunuz Şimdi İse Hem Süreyi Kısaltdınız Hemde Kaynağı Yani Değişen Bişi Olmadı

Peki Ben Bundan Yararlandım mı Yararlandım Az Çok Güzelde Bir Kaynak Bende Aldım Güzel mi Oluyor Evet Güzel Oluyor Ama Adil ve Adaletli Olduğunu Sanmıyorum..

Buyrun Tartışalım Ben Görüşümü ve İstatiskleri Verdim

Bide Depo Korunağını Mucize İLe veya Amb. İle Artırdğımızda Ödülleri Etkilediğini Duydum Ama Bilmiyorum Artık O Zaman Adamlar 300 Milyon Kaynakdan 200 Milyona Düşmüştür
    • Sistemde çok eksiklik var. Eleman haritanın ta bir ucundan gelişp yanıma küçük bir sömürge kurdu. Biriktirdiğim puanları aldı gitti. Hangi şehirde korsan hisarı kurulmuşsa mürettebat gücü sadece o şehirdeki,binayı bağlamalı bence. Listede puanları gören kardeşler hemen yanımızda bitiveriyor.Benim puanlarımı son güne kadar görmeseler daha iyi olurdu bence. Velhasılı oyundan soğudum. Bu sistemin kalkması taraftarıyım. Arkadaşlar kurma hisarı devam et diyor ama o zaman bana haksızlık olmuyormu. Millet beleşten mal sahibi oluyor,benim üretim için birsürü malzemem ve vaktim gidiyor
    • Bana göre şu şekilde düzenlemeler getirilerek bu korsanlık meselesi çözülebilir hem adaletsizlik kalkar oyundan hem de oyun içi stratejilerimizde bozulma olur. adminlerimiz ilk 50 ye adaleti bozmıyacak şekilde belirli ödüller ayarlarlarsa ve de bu deponun korudugu kapasite x 11 15 vs. şeklinde olmazsa oyun içinde adalet sağlanabilir.korsanlığı getirdiler ve kaldırmalarını bekleyemeyiz bu kadar kısa sürede. gerekli uyarlamalar yapılarak verilen kaynaklar çok yüksek miktarlardan asgari düzeylere indirelerek bu sorun çözülebilir.Benim şahsi fikrime göre 1. ye her kaynaktan her şehirine 75.000 er kaynak 2. ye 60 3. ye 50 3-10 arası 40 10-30 arası 30 30-50 arası 20 şeklinde bir düzenleme yapılırsa anca adalet sağlanır şimdiki sisteme göre depo seviyelerini yüksek tutup şehrinin her yerine depo kuranlar milyonlarca haksız kazanç sağlamış oluyor bu durum da eski oyuncuları oyuna emek harcayan oyuncuları çok büyük şekilde yaralıyor. bu önerilerim bana göre bu haksız rekabeti ortadan kaldırmak adına güzel bir adım olur ve ikariam ikariamlıktan çıkıp korsancılık oyunu olmaz en azından bu gidiş ile oyunun isminin de değiştirilmesi gerekicek gibi görünüyor pek yakında.
    • bence saldırılardan korunmak için yöntemler geliştirile bilir mesela benim elimde 20000 mürettebat var bir kişi bana saldırdığı zaman ben mağlubiyet alsam bile mürettebat sayım kadar koruma olmalı 20000 mürettebatım varsa 20000 puanda aşşa inmemeli
    • _ByGeCe_ wrote:

Korsanlık amacı ne arkadaşlar sadece binadaki görevleri yapmakmı değil tabi
      korsan yağmasına da çıkmak amaç ,online süresini yükseltmek için yapılan yeniliklerden birisi.

Eğer hedeflerinizde sıralamaya girmek varsa kapatırsınız kaynakları ordan gelecek kaynakla her kaynağa sahip olursunuz fazlası ile bu sayede ordunuz için altında biriktirmiş olursunuz.

Direk savaşla ilgilenecek insan korsan hisari kurmaz yada kurmuş olsa bile puan tutmaz böylece saldırda alsa kaybı olmaz.

Korsan hisarını tamamen sökemezsiniz.adam sömü yıkıyorsa diğer taraftada anında kurup 1 tane ondan sonra söküyor.
      Söktükten sonra yeni yere söm atıp ilk kurduğunu söküyor sömdeki kalıyor yani böylece anında saldırı almamış oluyor,yada adanızı güvenli hale getireceksiniz 1 ada çapı yerlerdeki boş yerleri dolduracaksınız böylece orlara söm atılamıyacak.Korsanlar 1 ada çapından daha uzak yerlerle uğraşmaz,vakit kaybı olur ve kendisinin baskın yeme olasılığı olur.

Korsanın kalkmasını isteyenler genelde kendileri sıralamaya giremeyip rakiplerinin aldığı ödüllerin de kesilmesini isteyenlerdir.

Kendi stratejinizi kendiniz geliştirirseniz rakibinizede zor günler yaşatırsınız,yoksa ben şunu istiyorum bunu istemiyorum demekle oyunun gittikçe kolaylaşmasını sağlamakla bu oyun oyunluktan çıkar

Saygılar
      yani artık oparator olmanın zamanı geldi aslında yaslı lider bence :) korsan iyi değilll biz biraz 2008 kafalıyız normall poan kasıyoruz yagmalarlaa
    • Arkadaşlar bu korsanlık özelliğinin gelmesi sizce iyi mi oldu ben olumlu bulmuyorum,hadi verilen hediyeler çok cazip yağma için uğraşsanız bi sürü sülfür ve altın harcamanız gerekecek belki de aynı oranda malzeme toplayabilmek için,bazı arkadaşlar oyuna daha fazla bakmaya başladı vs ama bi yandan da dost ittifaklar birbirlerine korsanla saldırı saldırı savaş açma eşiğine geldi,bazı arkadaşlar işi tamamen ikariamın ana yapısının dışına taşıdı işi gücü korsan puanı oldu
    • Korsanlık sistemini anlamak için bu dönem korsana biraz vakit ayırdım. Korsan sistemininde kendine göre taktikleri oluşmuş gördüğüm kadarıyla ve tamamen kendi başına savaştan hariç taktik oyunu şekline gelmiş. Korsan için en azından diğer oyuncuları takip etmek, gezici söm, birbirinden yeterince uzak koordinatlarda şehirler, posedion ve ambrossia gerekli gibi geldi. Vakti olan için açıkcası zevkli ama vakti olan için sadece, vakitten kastım sadece korsana girip puan tıklamak değil. Bir de rahat amb harcayan birisiyseniz korsandan uzak durmakta fayda var kanımca. Özellikle ada kaynaklarınız yüksek, şehirlerde 3-4 yüksek seviye depo yok ise harcanacak amb. ile buharlı kaynak artırıcılarını çalıştırmak daha mantıklı, vakit harcayıp, kafa yormaya gerek yok.
    • korsan baskınlarında karşımıza çıkan güvenlik kodlamasında bazen öylesine saçma karakterler yer alıyor ki, 2 defa üst üste kodu girdiğimiz halde baskın düzenleyemiyoruz. çok da sık karşımıza çıkıyor. Kodları doğru giren oyuncular için 10 defada bir güvenlik kodu sorması yerine 30 defada bir sorsun..
    • TeKSeN wrote:

korsan baskınlarında karşımıza çıkan güvenlik kodlamasında bazen öylesine saçma karakterler yer alıyor ki, 2 defa üst üste kodu girdiğimiz halde baskın düzenleyemiyoruz. çok da sık karşımıza çıkıyor. Kodları doğru giren oyuncular için 10 defada bir güvenlik kodu sorması yerine 30 defada bir sorsun..
      Mantıklı..
    • _ByGeCe_ wrote:

Korsanlık amacı ne arkadaşlar sadece binadaki görevleri yapmakmı değil tabi
      korsan yağmasına da çıkmak amaç ,online süresini yükseltmek için yapılan yeniliklerden birisi.

Eğer hedeflerinizde sıralamaya girmek varsa kapatırsınız kaynakları ordan gelecek kaynakla her kaynağa sahip olursunuz fazlası ile bu sayede ordunuz için altında biriktirmiş olursunuz.

Direk savaşla ilgilenecek insan korsan hisari kurmaz yada kurmuş olsa bile puan tutmaz böylece saldırda alsa kaybı olmaz.

Korsan hisarını tamamen sökemezsiniz.adam sömü yıkıyorsa diğer taraftada anında kurup 1 tane ondan sonra söküyor.
      Söktükten sonra yeni yere söm atıp ilk kurduğunu söküyor sömdeki kalıyor yani böylece anında saldırı almamış oluyor,yada adanızı güvenli hale getireceksiniz 1 ada çapı yerlerdeki boş yerleri dolduracaksınız böylece orlara söm atılamıyacak.Korsanlar 1 ada çapından daha uzak yerlerle uğraşmaz,vakit kaybı olur ve kendisinin baskın yeme olasılığı olur.

Korsanın kalkmasını isteyenler genelde kendileri sıralamaya giremeyip rakiplerinin aldığı ödüllerin de kesilmesini isteyenlerdir.

Kendi stratejinizi kendiniz geliştirirseniz rakibinizede zor günler yaşatırsınız,yoksa ben şunu istiyorum bunu istemiyorum demekle oyunun gittikçe kolaylaşmasını sağlamakla bu oyun oyunluktan çıkar

Saygılar

peki daha önce bu yoktu ve oyunu oyun gibi oynuyorduk ya yağma ile yada günlerce malzeme biriksin diye bekliyorduk şimdi öyle değil at sömü çal puanı gir sıralamaya depoların malzeme dolsun ve geliş bu da oyunun cazibeesini kaybettirdi
    • Çoğu kişi korsanlıktan rahatsız ve kaldırılmasını istiyor.Bence korsanlık kaldırılmamalı ama ödüller tekrar düzenlenmelidir.Normal bir oyuncunun 1 yılda zor elde ettiği hammaddeyi,korsanın 1 ayda elde etmesi adaletsizlik yaratıyor. :S
    • Korsan hisarı Hakkında en iyi yorumu Ben yapıyorum Çok kötü berbat çünkü 6 SAAT 7112 korsan puanı gelsin diye bekliyoruz biriktiriyoruz 30.000 yapıyoruz tam korsan bascaz Maglubiyet yenildinz çok kötü olmuş qeliştirilebilir.... :ofkelikalabalik:
    • Bu korsan puanı yüzünden bir çok arkadaşım oyunu bıraktı. Ve açıkcası beni de oyundan soğuttu . Milleti oyunda tutmak için yapılan bir organizasyon fakat aşırı bir haksız kazanç var ortada .

Ayrıca ittifak içi korsan saldırısını serbest bırakmak Oyuncu sayısı yüksek ittifakların korsan sıralamalarında 1. olmak demektir . Bu uygulamayla gelişmeye çalışan ve üst sıraları hedefliyen itttifakların şansı daha da azalmaktadır .

Bence korsan uygulamasını en kısa sürede kaldırılması lazım . Oyunun tadını ve asıl amacını kaçırdı.

Eğer kaldırılmıycak sa da ittifak içi saldırıların kaldırılması. ve kaynak yağmalama şeklinde bir oluşuma gidilip gruptan çok bireysel yeteneklerin ön plana çıkarılması lazım .

Yeniçeri.