İttifaklarda Havuz Sistemi

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• İttifaklarda Havuz Sistemi

Özellikle ittifak savaşları için kullanılabilecek sistem olduğunu düşünüyorum.
      -Şöyle ki ittifağa ait havuza ittifak üyeleri altın ve asker bağışında bulunacaklar ve bağışlanan altın ve askerler ittifağa ait olup askerlerin bakım masrafı bağışlanmış olan altından karşılanacak.
      -İttifak havuzundaki altın bittiğinde askerler ya dağıtılabilir ya da kim asker bağışladıysa o kişiye geri döner orası tartışılır.
      -İttifağın askerleri general rütbesindeki kişi tarafından kontrol edilir ve askerlerin duracağı kendi şehirlerinden birini seçebilir. Tabi ki bir kişinin bütün askerleri, gemiler de dahil , kontrol etmesi zor bu yüzden ittifaktaki rütbelerin işlevini arttırarak askeri sistem oluşturulabilir.
      -Böylelikle savaşlardaki iletişim sorunundan, general ve altın deposu hesaplardan kurtulunmuş olur . İttifaktaki herkes hesaplarını tatile alsa bile ittifağın kendisi tatile giremeyeceği için askerlerin bakım masrafı hep olacaktır.
      -Bireysel askerlerle ittifak savaşına katılım olamaz .
      -Savaşlar bu sistem üzerinden yapılırsa daha zevkli olacağını , ittifaktaki herkesin savaşlara katkısı olacağını düşünüyorum .

Bu fikir yeni geldi aklıma kabaca bu kadar düşünebildim , mucizelerin nasıl kullanılacağı gibi bazı eksiklikleri var . Size de mantıklı geldiyse daha da geliştirilebilir .
    • o kadar

Kappa wrote:

Önerinin depo hesapların ortadan kalkmasını sağlayacak bir etkisi yok.
      Önerimin depo hesaplarının kalkmasında çok etkisi yok doğru ama ittifak savaşlarına katkısı olması için askerlerini havuza bağışlamak zorunda ve bağışladıktan sonra ittifağın askeri olacağı için bakım masrafı havuzdaki altından karşılanacak . Askerler havuza bağışlandıktan sonra tatile almak çözüm olmayacak . Havuzdaki askerler kesilene kadar veya havuzda toplanan altın bitene kadar bakım masrafı gerekecek. Altın yüklü hesap getirilse bile bakım masrafı bâki kalacağı için bütün askerini bağışlayamıcak . Farzımuhal bütün askerini bağışladı ve altın hesabı getirdiler ilk savaşta çok sıkıntı olacağını sanmıyorum ama uzun süreçte çok sayıdaki askere altın yetiştiremez duruma gelecekler.O yüzden kimse kontrolsüz bağışlayamaz tamamen engellemese de bir nevi önüne geçecektir.