Vikings | Dizi

Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

• Vikings | Dizi

V İ K İ N G S

Dizi Hakkında ; Vikings, tarihsel drama türünde bir Kanada-İrlanda ortak yapımı televizyon dizisi. Yazarlığını ve yapımcılığını Michael Hirst'in yaptığı dizi History kanalında yayınlanmaktadır. ABD ve Kanada'da 3 Mart 2013 günü yayına başlamıştır. İrlanda'da filme alınan Vikings, Viking Ragnar Lodbrok'un hayatı ve hikâyelerinden esinlenilmiştir. Ragnar Lodbrok, en bilindik İskandinav mitolojisinin kahraman ve kötü şöhretli Fransa ve İngiltere'nin belalısı haline gelmiştir. Bir Viking çiftçi olarak canlandırılan Ragnar, İngiltere'ye yaptığı ilk baskınları kardeşi Rollo ve karısı savaşçı Lagertha ile birlikte gerçekleştirmiştir. 5 Nisan 2013 tarihinde History kanalı, 27 Şubat 2014 günü başlayan Vikings'in ikinci sezonunun on bölüm olacağını açıkladı.

Kendi Yorumum ; Spartacus dizisinden sonra izlediğim tarihsel bir dizi olan Vikings, Spartacus'un aksine tarihsel süreçten fazla kopmadan (hatta neredeyse hiç kopmamıştır.) ve abartılı efektler kullanılmayan bir dizidir. İskandinav mitolojisi üstünde son derece güzel bir şekilde duran dizi, Hristiyan Tanrıyı ve ilerleyen bölümlerde Allah'ın ezanınıda unutmuyor. Macera ve Tarih severler için güzel biri dizi.

Vikings: Sneak Peek / Burdan İzleyebilirsiniz.

Dieser Beitrag wurde bereits 3 mal editiert, zuletzt von Juicho ()

• İlk sezonundan, hatta neredeyse ilk bölümünden beri izliyorum, millete GOT'tan iyi dediğim zaman benimle dalga geçerlerdi, şimdi herkes manyağı olmuş, kesinlikle kaliteli bir dizi, bazen felsefi yönüyle ağır basıp hiçbir şey anlamamama neden olsa da kesinlikle izlenilesi, favori dizilerimdendir, herkeslere de tavsiyemdir :O

Bir de bir karakter her zaman iyi kararlar vermiyor, mesela belli bir karaktere muhteşem bağlandım diyemem, Floki'yi bir severken bir suratına tüküresim geliyor, bu tüm karakterler için geçerli, bu da nedense benim dizide daha bi hoşuma gidiyor, tam anlatamıyorum o duyguyu :D
      Kişiler başaklara benzerler, içleri boşken başları havadadır, doldukça eğilirler.

İyi demişsin gıraaal :D

Bi de Mr.Çelik'e saygılarla, "Çok sakat var"
    • Adamdır da şimdi spoiler vermiyim, yaptığı bazı saçmalıklar da yok değil :O Hala en sevdiğim karakterdir o ayrı :D Bi de sarı bi adam vardı, hiç satış vermeyen, harbi adam gibi adamdı, adını şanını nasıl öldüğünü bile unuttum ama favorim o olabilir belki :D
      Kişiler başaklara benzerler, içleri boşken başları havadadır, doldukça eğilirler.

İyi demişsin gıraaal :D

Bi de Mr.Çelik'e saygılarla, "Çok sakat var"
    • alptekincakar schrieb:

Juicho schrieb:

5x9 bölümü izlemeyen spoyu açmasın KKK9
      Spoiler anzeigen
      Yav rolloyu çok özledim bu bölümde göremedik KKK7 Bence ordusuna karşı bjorunun yanında savaşıcak KKK7

ben daha yeni sezonu hiç seyretmedim :/
      Güzel abi izle izle bu bölümlerde savaş cıktı, planlar zekalar konuşuyor :D İngiltereninde yeni kralı var artık :D
    • Juicho schrieb:

alptekincakar schrieb:

Juicho schrieb:

Spoiler anzeigen
      Yav rolloyu çok özledim bu bölümde göremedik KKK7 Bence ordusuna karşı bjorunun yanında savaşıcak KKK7

Güzel abi izle izle bu bölümlerde savaş cıktı, planlar zekalar konuşuyor :D İngiltereninde yeni kralı var artık :D
      @Juicho tarih biliyorum ben :D ben tarihi dizlerden öğrenen kitleye mensup değilim :D
    • alptekincakar schrieb:

Juicho schrieb:

alptekincakar schrieb:

Juicho schrieb:

Spoiler anzeigen

@Juicho tarih biliyorum ben :D ben tarihi dizlerden öğrenen kitleye mensup değilim :D
      Bir ara Tarih öğretmeni olmak istiyordum :D

Cidden çok güzel birşey tarih bilmek :rolleyes: Benimde şimdi anskopedilerim var canım sıkılınca açıp onları okuyorum ama şuan daha ilk mediniyetlerdeyim :D
    • Selam kalkankardeşlerim,

Eleştiriler:
      King Horik in karısının muhabbetleri ve diziye katkısı, Ragnar'ın uzun süren deliliği, Rollo'nun anlamsız hareketleri, Floki'nin ve Helga'nın gereğinden fazla süren depreson dönemi , Lagertha'nın feminist tarafını göstermek için konulan anlamsız sahneler, Astrid karakteri , Harbard'ın gereksiz sahneleri , Bjorn'ün itici kadınlarla takılması , Bazı karakterlerin eksik motivasyonları , bazı karakterlerin gelişimlerinin düzgün işlenmemesi , Sigurd'un harcanması ve snake-eye olmaması.
      Kahin'in bir türlü ölmemesi ve spoiler vermesi :D , Ivar'ın bir anda Ragnar yerine geçirilmeye çalışılması , Ivar'ın popüleritesinin çok hızlı bir şekilde manasızca artması , Ubbe,Hvitserk,Bjorn gibi karakterlerin akıldan yoksun olmaları ve sönük kalmaları gibi şeyler olmasa güzel dizi.

İyi Yönler:
      Kurgu,görüntü,çekim,mitolojik temanın aktarımı,çevresel ortamın aktarımı,tarihsel olayların bağlamında aktarılması,Lagertha,Rollo,Ragnar,Floki,Ecbert,Atelhstan,Judith,Aetewulf,Alfred gibi karakterlerin güzel oyunculukları gibi olumlu şeylerde var.

Başlamalımıyım?

Tarihsel kurgu seviyorsanız hiç tereddüt etmeden hemen başlayın derim bu yazıya ulaşma ihtimali olan herhangi birinin Vikings izleyip sıkılma ihtimali olacağını sanmıyorum.

Athelstan,Ecbert ve Ragnar dan sonra bir parça buruk kalbim ama maceraya devam :savasci:

Eski Gammalı (Emekli) :mafya:
      Phi CANOLAR DİYARI ittifağı çöpçüsü :caat:
      Dionysos WANTED_ (ÇETE) ittifağı Lideri :savasci:

Psi,Demeter,Eunomia,Hades işsiz :turtle: