SAVAŞ ARENASI

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• kardeş bak dediğimi anlamıyorsunuz ittifak savaşı demiyorum teke tekte 2 günlük mesafede adam var onunla savaşmak için alternatif diyorum anladın mı. alphada çeker giderim ekonomide felan sıkıntı yok ama yeni serverlerde altın üretimi ve altın az. başka ittifağın yakınımdaki üyesini vuruyorum uzaktaki lideri yazıyor boş yapıyor gidemiyorum
    • Bence o zaman bu oyunun bir anlamı kalmaz bu oyun strateji oyunu 2 günlük mesafede biri var savaşacaksın nasıl savaşacaksın? Altın var mı var ise ne kadar gider olur doldur boşalt için nereden savaşa gemi veya askerlerimi sokmalıyım garnizon yapacak biri var mı yok mu yada ittifakımda ki üyelerden herhangi biri savaş alanına yakın mı? Bunların hepsi stratejidir. Arena adası kurulsun savaşmak isteyen orada mesafe süresi kısalsın vs bu oyunda olmaz olmamalı da O zaman stratejinin bir anlamı kalmaz
      Ben İttifakımla 3 haftadır tam 1 günlük mesafe uzaklıkta ki ittifak ile savaşıyoruz. Her türlü giderimi gelirimi hesap ettim gayette iyi gidiyor savaş aldığımız yeşil raporların haddi hesabı yok. Kişisel savaşta da olsa İttifak savaşında da olsa böyle bir Savaş Arenasına bence hiç gerek yok.

KARDEŞLER BİRLİĞİ
      Diplomat

Bizim adalet anlayışımız, rakibimizin adalet anlayışına hassas terazidir, dengelemeyi iyi biliriz..
    • Kserkses wrote:

Bence o zaman bu oyunun bir anlamı kalmaz bu oyun strateji oyunu 2 günlük mesafede biri var savaşacaksın nasıl savaşacaksın? Altın var mı var ise ne kadar gider olur doldur boşalt için nereden savaşa gemi veya askerlerimi sokmalıyım garnizon yapacak biri var mı yok mu yada ittifakımda ki üyelerden herhangi biri savaş alanına yakın mı? Bunların hepsi stratejidir. Arena adası kurulsun savaşmak isteyen orada mesafe süresi kısalsın vs bu oyunda olmaz olmamalı da O zaman stratejinin bir anlamı kalmaz
      Ben İttifakımla 3 haftadır tam 1 günlük mesafe uzaklıkta ki ittifak ile savaşıyoruz. Her türlü giderimi gelirimi hesap ettim gayette iyi gidiyor savaş aldığımız yeşil raporların haddi hesabı yok. Kişisel savaşta da olsa İttifak savaşında da olsa böyle bir Savaş Arenasına bence hiç gerek yok.
      Hangi dünyada suan 1 günlük mesafedeki ittifakla savaşıyorsun
    • ben diyorum yeni server adam betadan bahsediyor 1 günlük yola gidiyoruz diye. gidersin tabi herkesin karaborsası var altını var, biz daha gemileri 180 yapamadık karaborsalar 25 olmadı üyelerin altını 1m . senin beltadaki tek başına altının bizim bütün serverin toplam altınıdır belkide. önceki konuşmada yazdım okumamışsın demekki. 1 günlük yola gitmek strateji mi sence stareteji bu mu. strateji giderken kulandığın şeylerdir pose gibi, daha posenin tapınagı 5 seviye bile olmadı nasıl kullanacaz ? bizim ittifağımız bölgesel hepimiz aynı yerdeyiz adamlar serverin diğer ucunda.
    • efsane_onur wrote:

ben diyorum yeni server adam betadan bahsediyor 1 günlük yola gidiyoruz diye. gidersin tabi herkesin karaborsası var altını var, biz daha gemileri 180 yapamadık karaborsalar 25 olmadı üyelerin altını 1m . senin beltadaki tek başına altının bizim bütün serverin toplam altınıdır belkide. önceki konuşmada yazdım okumamışsın demekki. 1 günlük yola gitmek strateji mi sence stareteji bu mu. strateji giderken kulandığın şeylerdir pose gibi, daha posenin tapınagı 5 seviye bile olmadı nasıl kullanacaz ? bizim ittifağımız bölgesel hepimiz aynı yerdeyiz adamlar serverin diğer ucunda.
      Ben bu oyunu Türkiye'ye ilk geldiği yıldan beridir oynuyorum. Neredeyse tüm serverlerde oynamışımdır. Yazını da gayet iyi okudum ne demek istediğini de anladım. Ancak yenisi eskisi yok bu işin, en yüksek puanın serverde 100k olduğu zamanları hatırlıyorum. O zamanlarda aynı problemleri çekiyorduk, ama her şeyin bir vakti var geliştikçe olabilecek bir şey bu 1 yıl sonra şuan oynadığın serveri düşünebiliyor musun? yada 2 yıl sonra ? böyle arena diye bir şeye gerek dahi duymayacaksınız. Oyuna yapılan geliştirmeler uzun vaatli olur kısa vaatli olmaz. Özellikle böyle neredeyse gerçek zamanlı strateji oyunlarında.. 1 günlük yola giderken pose bir strateji değildir. onun stratejisi altının ne kadar gidecek yetecek mi yetmeyecek mi diyerek yaptığın detaylı sağlamadır. Dediğim gibi bu oyunda her şeyin bir sırası var nizamı var böyle bir sebepten bu şekil bir değişikliğe gidileceğini hiç sanmıyorum.

KARDEŞLER BİRLİĞİ
      Diplomat

Bizim adalet anlayışımız, rakibimizin adalet anlayışına hassas terazidir, dengelemeyi iyi biliriz..
    • Öncelikle bende 2008den beri oynuyorum zaten forum üyeliğim 2009da. her zaman savaşlardaydım hiçbi zaman çifçilik yapayım puan kasayım derdinde değildim.Altınının gidişini hesap ederek elinde gp tutatacaksan o savaşı kazanamazsın 2 günlük yola gideceksin götürsen götürsen 10k gp götürürsün adamların hepsi orda bi destek atsalar askerlerin zaten geri gelemez bidaha. hepaistos için konuşuyorum. 1-2 yıl demişsin. o zaman 2 yıl uzun mesafe savaşı yapmayalım. Zaten oyun komple korsana döndü doğru düzgün savaş yok ben sadece savaşların canlanması için bi öneri sundum zaten gerçekleşmeyeceğini hepimiz biliyoruz sadece muhabbet olsun diye açıyoruz bu önerileri.
    • Tamam işte bende eleştiri yapıyorum bunda ne var :) Açmışsın bir konu bunun münazarasını yapıyoruz :) Eleştiriye fazlasıyla açık bir konu eleştiriye gelemiyorsan konu açarken çok daha dikkatli aç o zaman herkes sonuç itibari ile kurallara uyduğu sürece her türlü düşüncesini paylaşabilir :) dimi.

KARDEŞLER BİRLİĞİ
      Diplomat

• ben sana eleştirme demiyorum ki tabiki eleştirebilirsin bunda sorun. yok ama sen yanlış konuşuyorsun ben hepaistosta 2 günlük yol diyorum sen betada 1 günlük yol diyorsun,yani 20 yasındaki çocuğun 100kg ağırlık kaldırmasıyla 5 yaşındaki çoçuğun 100kg ağırlık kaldırması gibi bişey oluyor bu, beta eski bi server ama hepaistos yeni server ordaki hesaplarla burdaki hesaplar çok farklı. ben sadece ortaya bi öneri sundum sen iyi yorum yapınca ben bu öneriden para kazanmıycam sadece işime gelen tek şey uzak mesafeden atıp tutan çoluk çoçukla direk savaşa girme imkanım olacak bütün mesele bu. işgal önerisi adlı konudada bildiğim kadarıyla haraç alınıyor işgal edince felan demişsin öyle bi olay yok, sen diplomatsın ben bu oyuna başladığımdan beri generallik yapıyorum herkes kendi işinin ustasıdır. sen ittifak savaş ve barışmalırını diplomasiyle çözmeyi benden iyi bilirsin bende savaşı savaş ekonomisini senden iyi bilirim bütün mesele bu
    • Bu fikir street fighter gibi olmuş. Bu oyun ikariam, street fighter stili buna pek uymaz. :)
      Uzak mesafeye gelince; uzak mesafe savaşmak zordur, meşakatlidir. Tonla yol gidersin, tonla altın harcarsın, gittiğin yerde adam ordusunu ve malını kaçar, karşına bile çıkmaz. Halbuki öncesinde bulunduğu yerden sana tonla tehdit savurmuştur, yanına gelecem dur bir bekle sen demiştir. Bunlarda oyunun cilveleri. :). Gece gündüz adamı kovalarsın, gece 04:00 lerde kalkıp, şehirlerini yoklarsın, askerleri ve gemileri kesmek için ararsın. Bu kovalamacalar esnasında altından tasarruf etmek için, gezici koloni inşaa etmeni öneririm. Birde poseidon tapınağı var, mesafeyi kısaltıyor.
    • efsane_onur wrote:

strateji giderken kulandığın şeylerdir pose gibi, daha posenin tapınagı 5 seviye bile olmadı nasıl kullanacaz ? bizim ittifağımız bölgesel hepimiz aynı yerdeyiz adamlar serverin diğer ucunda.

KaraAmiral wrote:

Bu fikir street fighter gibi olmuş. Bu oyun ikariam, street fighter stili buna pek uymaz. :)
      Uzak mesafeye gelince; uzak mesafe savaşmak zordur, meşakatlidir. Tonla yol gidersin, tonla altın harcarsın, gittiğin yerde adam ordusunu ve malını kaçar, karşına bile çıkmaz. Halbuki öncesinde bulunduğu yerden sana tonla tehdit savurmuştur, yanına gelecem dur bir bekle sen demiştir. Bunlarda oyunun cilveleri. :). Gece gündüz adamı kovalarsın, gece 04:00 lerde kalkıp, şehirlerini yoklarsın, askerleri ve gemileri kesmek için ararsın. Bu kovalamacalar esnasında altından tasarruf etmek için, gezici koloni inşaa etmeni öneririm. Birde poseidon tapınağı var, mesafeyi kısaltıyor.
      :)