Etkinlik Anketi

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Etkinlik Anketi

Hangi etkinliği yapmamızı istersiniz ? 67
      1.  
        Satranç (22) 33%
      2.  
        Kelime Bulmaca (21) 31%
      3.  
        Tavla (11) 16%
      4.  
        Hexball (6) 9%
      5.  
        İkariam Kelime Bulmaca (3) 4%
      6.  
        Forumda Resim Bulma (3) 4%
      7.  
        Çengel Bulmaca (1) 1%
      Tavla: özel bir platform üzerinde 2 zar ve 15 siyah, 15 beyaz taşla oynanan iki kişilik bir oyundur.
      Satranç: iki oyuncu arasında satranç tahtası ve taşları ile oynanan bir masa oyunu. Dünya çapında turnuvaları düzenlenir ve bir spor dalı olarak kabul edilir.
      Bu oyun satranç tahtası denilen 8×8'lik kare bir alan üzerinde 32 adet satranç taşıyla oynanır. Toplam 64 karenin yarısı siyah, yarısı beyaz renklerden oluşur. Taraflar beyaz ve siyah renkli taşları alırlar, her oyuncunun bir seferde bir hamle yapmasıyla oyun gelişir. Oyunun başında beyaz ve siyahların 16 taşı bulunur. Bunlar bir şah, bir vezir, iki kale, iki fil, iki at ve sekiz piyondan oluşur. Oyunun amacı karşı tarafın şahını mat etmektir.
      HaxBall: flash tabanlı 2 boyutlu online futbol ve hava hokeyi karışımı bir oyundur. Oyun web tarayıcısı üzerinden oynanmakta olup çalışabilmesi için tarayıcınızda Flash Player eklentisi kurulu olmalıdır. Son günlerde oldukça popüler olan HaxBall; Türkiye, İngiltere, Almanya, Polonya, Portekiz, Rusya ve bir çok ülkede oynanmaktadır. O kadar zevkli ve eğlenceli bir oyun ki, futbol sevmeyenleri bile kendine bağlıyor adeta…
      Kelime Bulmaca : Genel kültür sorularından uluşup genellikle gazetelerin bulmaca bölümünde bulunan ve daha önceden bildirilen kelimelerin bulunup işaretlenmesi üzerine oynanan bir oyundur.
      İkariam Kelime Bulmaca : Kelime bulmaca oyunu ile aynı olup tek farkının İkariam kelimelerinin kullanıldığı bir oyundur.
      Çengel Bulmaca : sorulan sorulara göre cevapların işleneceği bir oyundur. İstenilirse İkariam üzerine uygulanabilir.
      Forumda Resim Bulma: Kullanıcılar forumda rastgale konulara gizlenmiş ikariamla ilgili resimleri en kısa sürede bulmaya çalışacak.Resimleri en kısa sürede bulup belirtilen konuya linklerini yollayan etkinliği kazanacaktır.
      Kedidir Kedi

The post was edited 6 times, last by HopeFull ().

• Eskiden savaş zamanları sabahlarken hex atardık sürekli hatta hexi ittifak toplantısı için kullandığımız olurdu hey gidi günler :/

Eski Gammalı (Emekli) :mafya:
      Phi CANOLAR DİYARI ittifağı çöpçüsü :caat:
      Dionysos WANTED_ (ÇETE) ittifağı Lideri :savasci:

Psi,Demeter,Eunomia,Hades işsiz :turtle:

• Bir nevi Mayıs ayı etkinliği gibi düşünün 30 nisan son tarih Bu gün yaptığımız etkinliği Nisan ayında sıkça yapıcam etkinliği 2 gün önceden sizlere Forum duyuruları başlığından bildirmiş oluruz.
      Kedidir Kedi
    • Böyle baya ana sayfa, şu yukarıda İkariam yazısına tıklayınca gittiğimiz yer :D Eskiden portaldı galiba :O

Hex'ten oy mu çektiniz siz yaf :S

Smodum her şeyden önce noolur şu :S smileyinin koduyla :/ smileyinin kodunu değiştirin, el alışkanlığı yazıyorum ama hoş durmuyor, ayar oldum :D

"Komşusu tokken yatan Züğürt değildir"

The post was edited 1 time, last by pssiko: Bezdum :O ().

• pssiko wrote:

Böyle baya ana sayfa, şu yukarıda İkariam yazısına tıklayınca gittiğimiz yer :D Eskiden portaldı galiba :O

Hex'ten oy mu çektiniz siz yaf :S

Smodum her şeyden önce noolur şu :S smileyinin koduyla :/ smileyinin kodunu değiştirin, el alışkanlığı yazıyorum ama hoş durmuyor, ayar oldum :D
      Adminime bildiririm smileyi en üste alırsam post atamazsınız ama :D
      Kedidir Kedi
    • Yahu bari tavla falan çıksaydı, kelime bulmaca nedir yahu, 40 yaşındaki entel ailelerin ev ziyaretlerinde oynanıyor bi tek, onlar bile sıkılıyor zaten :D arsi ve tayfasının işleri hep bunlar :ihtiyar: :ninja:

Hex diyenler toplaşın bakayım son dakikada fazla olan tavla satrançtan birine döndürelim oyları :beer:

Valla 1-2 gün post atamamaya bile razıyım, yeter ki şunun kodu değişsin :D

"Komşusu tokken yatan Züğürt değildir"