Search Results

Search results 1-20 of 267.

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Filika Gemileri

NoiR. - - Yardım ve Sorular

Yanlış bilgi yok, o yazdığım satırların şimdiki oyunda kıymeti de yok. En yoğun kullanımının olduğu ve herkesin areste tapınağının olduğu zamanlardan bahsettim sadece, eskiden bireysel değildi ve denizde savaşabilmek için ares kurardık ve savaşta olan bir kişi bastığında bütün gemileri moralden tutardı. Kara savaşı için aşçı vardı ve kara için kullanmazdık. Sonra tapınak bireysel oldu, sadece kendini etkiler oldu ve o aralar filika çıktı. Şimdiye gelince aresi kullanan var mı bilmiyorum çünkü ar…

• Filika Gemileri

Hekimler ve aşçılar içinde matematiksel bir değer var mıdır ? Yoksa tecrübeye göre bir yeterli bir sayı mı belirlemeli ? 5000 askere 10 aşçı yeter mi mesela ? Birde ares tapınağı ne işe yarıyor ? Evet hesabı var ama nasıl yapıldığını unuttum. Filika için minumum sayı 12 olmalı aşçı içinse 35 olmalı, 10 filika ve 30 aşçı yeter fakat eğer kesim olursa bu sayılar, kesim artıkça bir süre sonra morali tutmaz ve dağılır. Eğer o arada birlik gemi gönderirsen cepheyi tutmaz, dağılırlar. Eskiden bu zarar…

• Tamam teşekkürler.

• Süreyi nasıl uzatacağımı anlayamadım, çok zaman oldu barbarlara saldırmadım ama hatırladığım savaş bitince kaynakları alabiliyoruz, savaş bittikten sonra köy kurulma süresi başlıyor ve aynı zamanda da kaynaklar yükleniyor, bir kere de almadığın kaynak için ikinci kez ancak o köy kuruluncaya kadar gidiliyor diye hatırlıyorum. Yine de sağol, barbarlara saldırı yapınca belki olayı anlarım.

• Barbarlarda ilerleyince kaynakları almak için zamanı ayarlamak zor olmuyor mu hiç 190 geminin üzerinde kaynak alamadım tekrar gemi yollamak için zamanı hep kaçırdım az bir zaman kalıyordu bu konuda bir değişiklik oldu mu?

• İşgal ve Pes etmek Acil

Raund bitiminde şehrine yerleşir normalde

• Saldır ve kıyas yap, kaybedeceğin bir şey yok, ben direkt hoplitle saldırı yapmıştım. Ama önde mızrakçı olsun arkada taşatıcı arkada şahmerdan o da iş görür, önemli olan safların tam olması, okçu arkasında mancınık elbette olur, veya önde taş atıcı arkada mancınık yine olur, mızrakçı arkada şahmerdan yine olur. Harcadığın altın aldığın kaynağa değecek mi o orana bakmak lazım, bayağı bir olasılık mevcut. Neyin senin oyun şartların içinde iyi olduğunu oyunu kurcalayarak karar verebilirsin.

• Bilmiyorum, barbarlar ilk çıktığında denemek için saldırı yapmıştım, ama yan saf 20 lere varmadan çıkıyor sanırım.

• İnşa tamamlama

Her yarım saat için 4 ambrossia ister, 18 saat sonrası bütün binalarda aynı kalır ve 148 ambrossia ister. İlk tıkta yarıya düşürür, ikinci tıkta tamamen biter bina.

• Barbarlara saldırı mantığı ile kara savaşı mantığı aynı, onlarda yan saf varsa keser bütün arka saflarını.

• araştırma skalası

Bu forumda oyun rehberi kısmında araştırma ağacı olarak var o konu, duruyor

• Tapınaklar

1--2 8,800 20m 3 31,800 30m 4 73,200 45m 5 135,500 60m

• Deniz Savaşı Slotlar

Deniz garnizon limiti belediyeden bakınca görünür, temel seviyede 125 verir ondan sonra her seviye için 25 er verir. Bunda da sadece liman etkili değildir, liman veya tershaneden hangisi yüksekse ona göre garnizon limiti verir. Savaştaki slot sayısını da bu garnizon limiti belirler. Deniz savaşındaki slotlarda garnizon limitinin üstünde gemi olduğunda büyük savaş slotlarına döner.

• Alpha Genel Sohbet Odası

NoiR. - - Alpha

Bu muhabbetin nereye çıkacağı belliydi ama ikinizin bu işte ortaklığı bu kadar aleni nasıl oldu onu çözemedim

• Alpha Genel Sohbet Odası

NoiR. - - Alpha

Eseas serverler arası Gp ve altın taşındığı için oyun yönetimini protesto ediyoruz savaşı bırakıyoruz yazdığımızı nerde gördün ?

• Her Telden Sohbet Muhabbet..

NoiR. - - Cafe Ikariam

Oyundan koptum neredesin şu an bilmiyorum ama her daim kapımız açık bekleriz, iyi geceler.

NoiR. - - Cafe Ikariam

İttifağa gel misafir edelim

NoiR. - - Cafe Ikariam

İyi de o nasıl olacak seçim için kriter lazım değil mi, oyunda da tek tanıdığım kriter d-a lı olması hem o ilk yazmış oyundan yazmazsa sirkülerde bir turnuva düzenler kazanana hediye ederiz bak işte o zaman gel turnuvaya katıl

NoiR. - - Cafe Ikariam

Quote from TraNSKoP: “Quote from ObiWan: “Quote from TraNSKoP: “Quote from ObiWan: “@NoiR. bugün şanslı günündesin. ” büyük ödülümü kazandı ” hı hı ” modum onlar ambrosia harcamaya yeminli bana verin siz ödülü ” Teşekkürler Ayrıca kusura bakmayın, dışardaydım bakamadım oyuna ve foruma. Transkop D-A daysan yaz bana oyundan, alınca sana geçeyim bilgileri

NoiR. - - Cafe Ikariam

Quote from ObiWan: “Quote from NoiR.: “Farkındayım, genel olarak oyun yönetimine hitaben yazdım aslında, oyunda ikili savaşların olduğu bütün dünyalarda turnuvaların düzenleneceği bir etkinlik esasında hem oyunda hem de forumda hareketlilik yaratır. ” Onu ben de isterim de neyse Ben elimden geleni yapıyorum. ” Onun da farkındayız forumcular olarak, bayağı çalışıyorsunuz. O zaman ne diyelim belki bir gün yapılır diyelim O zaman gelirse fikir oyun bazında destek veririm. Kolaylıklar, iyi geceler.